IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 18th May 2013, 12:23
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Aаааа,аз не отричам генетичната предразположеност на тези неща
Само написах откъс от една дебела книга на фамилия доктори,отглеждали много деца.
Иначе са правени изследвания в Англия върху 300 недоносени бебета,на които им се давало майчина кърма през първите 4-5 седмици от живота си.Същите на възраст между 7,5 и 8 години демонстрират по-високи резултати с 8,3 точки на тест за интелигентност от онези,които били изкустено хранени.Изследването допуска,че това има връзка с количеството кърма:колкото повече са кърмени бебетата,толкова по-добре.Най-малко още 11 изследвания (при някои от които децата са били проследявани до 18 годишната им възраст) са достигнали до същото заключение.Защо майчината кърма е най-добра за мозъка все още не е напълно известно,но учените отдават ефекта й на съдържащите се в нея хормони и на други фактори,стимулиращи растежа,които не присъстват в изкуствените млека,както и на специалните мазнини,които допринасят за структурното развитие на нервната система.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #62  
Стар 18th May 2013, 12:26
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Много добре структурирана и обоснована е твоята теза и аз съм склонна да й повярвам!

Радвам се, че млади жени четат толкова и искат да са максимално подготвени за отглеждането на децата си и успешната им интеграция като личности в последствие.

Но моите наблюдения върху приетялките ми и децата им, не следват този алгоритъм. За съжаление. Предполагам генетиката трудно се бие от превенцията..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 18th May 2013, 12:45
Аватара на vanessa01
vanessa01 vanessa01 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 151
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tyning Виж мнението
И аз съм ЗА кърменето , жалко че аз нямах кърма и успях да кърмя само месец, не знам защо така ми се получи , може би от секциото ...
И аз съм си мислила,че вероятно заради секциото не ми слезна кърма.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 18th May 2013, 14:23
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Нелка Виж мнението
Предполагам генетиката трудно се бие от превенцията..

Е те тва изречение казва всичко!


Без да обиждам никого или да визирам някого конкретно, ако даден индивид е кух като сто хралупи, колкото и тонове кърма да е изцоцал няма как да стане по-ЕнтЕлегентен. Едно кърмено дете, което не се храни подходящо след това и няма изградени хранителни навици ЩЕ напълнее (примерите са доста напоследък, а вярвам че повечето български деца СА кърмени). Едно време сигурно е било валидно това за имунитета, но сега при всичките вируси мутанти и алергени (за които пак сме си виновни ние) не виждам как кърмата, която е давана на бебето ще засилва имунитета му след години. На силен имунитет се радват деца, които и след кърменето/некърменето продължават да бъдат хранени с подходящи храни, които засилват имунитета... деца, които спортуват също. Много е важно и какво е качеството на кърмата.... що не правят изследвания на 100 кърмачки и съотношението на полезните вещества в кърмата им спрямо едно адаптирано мляко?

Като заключение ще кажа, че ДА ако имате възможност и кърма аз съм за кърменето, но да не ставаме фанатици на тази тема шъ ви замолА
Отговори с цитат
  #65  
Стар 18th May 2013, 15:35
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Марис, секциото НЕ пречи на слизането на кърмата. Аз и двата пъти съм била със секцио и децата са ми кърмени по 1 г. и половина, общо 3 години стаж Това е НАЙ-доброто за детето, радвам се че си го решила и осъзнала! А от форум бг-мама съм получила най-добрите съвети и знания относно кърменето. Та има представителки на Ла Лече-лигата, които са спецове и консултират при всякакви проблеми. Аз никога нямах проблеми, болки, запушени каналчета и т.н., защото съм следвала инстинкта на бебето и захранване едва след 6-7-ми месец..Дотогава само и единствено кърма. Който каквото иска да пише и да философства, кърмата е най-добрата храна за бебето и нищо не може да я замести пълноценно.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #66  
Стар 18th May 2013, 17:21
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Не бе, аз нямах предвид, че ти вменяваш вина! И аз мисля, че психиката на мамата е много важна
Aaa, ok.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 18th May 2013, 17:28
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЛИСКУ Виж мнението
Съвет: Кърми на поискване и при най-първа възможност слагай детето да суче Няма начин да не дойде кърмата, всичко е измислено...
И аз до тоз извод съм стигнала - може и през час (че и по-често в началото) да яде. С времето се регулира и това. Е, иначе съм се цедила, щото то като текне какво ще правиш ... Голям майтап е с тази кърма - тече ... а, и при оргазъм също ...и при по-силни емоции пак ...
Отговори с цитат
  #68  
Стар 18th May 2013, 17:34
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Кърмещите майки се радват на:
по-бързо сваляне на натрупаните кила
Стига да не ядат прекалено, щото тогава ефекта е обратен. Но се огладнява, де, щом и аз ядях през нощта след като действах с помпата.

Последно редактирано от ina.ina : 18th May 2013 на 17:43
Отговори с цитат
  #69  
Стар 18th May 2013, 17:41
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
На силен имунитет се радват деца, които ... деца, които спортуват също.
Ще добавя, че това важи и за възрастните.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 18th May 2013, 18:22
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
И аз до тоз извод съм стигнала - може и през час (че и по-често в началото) да яде. С времето се регулира и това. Е, иначе съм се цедила, щото то като текне какво ще правиш ... Голям майтап е с тази кърма - тече ... а, и при оргазъм също ...и при по-силни емоции пак ...
При оргазъммммм,ооо боже мой?!??!?!?!?!По-силни емоциииии,лелелееле...аххах аа
Ще съм като крава,хахааха

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
Стига да не ядат прекалено, щото тогава ефекта е обратен. Но се огладнява, де, щом и аз ядях през нощта след като действах с помпата.
Няма да се учудя,ако започна да ям и през нощта,тогава дали няма да стана 200 кила,ахахаа
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 18th May 2013 на 18:32
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Засиликонапредипървораждане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:46.