IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 20th April 2008, 20:56
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Е те затова ние адвокатите гладуваме.

Щото българинът все си мисли "Ми то няма смисъл", "Ми те ще си платят и нищо не може да се направи", "В тая скапана държава обикновения човек няма никви права", "Бе я да питам у форума дали нещо не може да се измисли"...

Ако се извършват строителни работи след 23 часа, си правите едно ОС на входа, а най-добре на блока, пишете протокол, взимате решение да ги съдите, избирате си процесуален представител и си искате обезщетение за претърпените неимуществени вреди, дето не сте спали. Има се предвид обезщетение за всяка една глава, която не е спала, а не само Вашата. Ако привлечете хората и от съседните блокове, ще станат доста недоспали глави. Строителната дейност е доста обстойно регламентирана. К'ъв е смисълът да се оплаквате по разни институции като глобите влизат в хазната, а не във вашия джоб?

Имайте предвид, че съдиите и те живеят в града, а не в полето и е много вероятно и на тях да им думкат на главите с камиони. Съдебното решение подлежи на изпълнение не само в частта за обезщетението, но и в тази за преустановяване на строителните работи. В случай, че строителят не може да си позволи да не работи 19 часа в денонощието, той сам ще ви потърси за да уредите отношенията си. Сега е моментът да си ремонтирате покрива или да си укрепите мазетата.

А в ДНСК-то и без това са затрупани с жалби, докат разгледат Вашата, най-вероятно вече ще чувате чалгата от вече построената кооперация.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 21st April 2008, 13:08
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мадагаскар
Е те затова ние адвокатите гладуваме.

Щото българинът все си мисли "Ми то няма смисъл", "Ми те ще си платят и нищо не може да се направи", "В тая скапана държава обикновения човек няма никви права", "Бе я да питам у форума дали нещо не може да се измисли"...

Ако се извършват строителни работи след 23 часа, си правите едно ОС на входа, а най-добре на блока, пишете протокол, взимате решение да ги съдите, избирате си процесуален представител и си искате обезщетение за претърпените неимуществени вреди, дето не сте спали. Има се предвид обезщетение за всяка една глава, която не е спала, а не само Вашата. Ако привлечете хората и от съседните блокове, ще станат доста недоспали глави. Строителната дейност е доста обстойно регламентирана. К'ъв е смисълът да се оплаквате по разни институции като глобите влизат в хазната, а не във вашия джоб?

Имайте предвид, че съдиите и те живеят в града, а не в полето и е много вероятно и на тях да им думкат на главите с камиони. Съдебното решение подлежи на изпълнение не само в частта за обезщетението, но и в тази за преустановяване на строителните работи. В случай, че строителят не може да си позволи да не работи 19 часа в денонощието, той сам ще ви потърси за да уредите отношенията си. Сега е моментът да си ремонтирате покрива или да си укрепите мазетата.

А в ДНСК-то и без това са затрупани с жалби, докат разгледат Вашата, най-вероятно вече ще чувате чалгата от вече построената кооперация.
А- аз съм "ЗА" да се пусне жалба- я дай някакви координати (че ми се стори запознат) - къде да се пусне?, подписка ще трябва ли?...Какво да се направи? И веднага събираме- ще ги активизирам..
Отговори с цитат
  #23  
Стар 21st April 2008, 14:34
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
Цитирай:
Първоначално написано от мадагаскар
Е те затова ние адвокатите гладуваме.
А- аз съм "ЗА" да се пусне жалба- я дай някакви координати (че ми се стори запознат) - къде да се пусне?, подписка ще трябва ли?...Какво да се направи? И веднага събираме- ще ги активизирам..

Едно пълномощно на колегата да ви представлява ,той знае къде да пуска жалбите и какво да прави Че иначе гладуват/Я му виж снимките да го ожалиш милия /.

п.с Това с намемането на адвокат е извън кръга на шегата.Човек на когото това му е работата,най-добре знае какви са процедурите и какво да направи вместо вие да се чудите от кой край да я захванете
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #24  
Стар 21st April 2008, 14:43
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от misheto7
Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
Цитирай:
Първоначално написано от мадагаскар
Е те затова ние адвокатите гладуваме.
А- аз съм "ЗА" да се пусне жалба- я дай някакви координати (че ми се стори запознат) - къде да се пусне?, подписка ще трябва ли?...Какво да се направи? И веднага събираме- ще ги активизирам..

Едно пълномощно на колегата да ви представлява ,той знае къде да пуска жалбите и какво да прави Че иначе гладуват/Я му виж снимките да го ожалиш милия /.

п.с Това с намемането на адвокат е извън кръга на шегата.Човек на когото това му е работата,най-добре знае какви са процедурите и какво да направи вместо вие да се чудите от кой край да я захванете
За това вече не знам как ще стане - наемането на адвоката имам предвид. Че е пълно с измекяри в блока- дето и такса "вход" не плащат! Ама ще видя какво може да се направи..
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21st April 2008, 19:07
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Координати евентуално на ЛС. И имайте предвид, че не взимаме евтино, но поне може да се разчита. Направо Ви казвам, че може да си намерите представител и на половината от цената, която ще платите на нас.

Цената на "недоспала глава" няма да е много, защото сте доста домакинства. Преди да тръгнете да търсите правна помощ, обаче си направете Общо събрание на блока и се уточнете дали принципно сте съгласни да се предприемат действия. Всичко, което трябва да се направи е всяко домакинство да сложи подпис. Говорете с домоуправителя, той знае процедурата по ПУРНЕС и какво мнозинство Ви трябва.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 22nd April 2008, 07:56
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Ухааа- ще им предложа- той домоуправител е съседа и ще се навие, защото и него го мъчи шума. Отделно- има и запрашаване- не си мият, както и не си изхвърлят строителните отпадъци. Другото е, че и като им остане бетон го заливат където им падне- я тука малко да пльокнем, я там и сега е бетонови петна през метър.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Строежиподносани
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:27.