IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 9th April 2008, 13:45
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране Re: За и против живота в т.нар провинция

Цитирай:
Първоначално написано от ELI
Не мислите ли, че, София става, все по - неприятно място за живеене.. Може би Варна. Пловдив и др. са вече по - добър вариант за нормално ежедневие.
Хех, някой е изровил темата след 3 години.

Мисля, че става все по-неприятно, да. Именно затова ние, софиянците, искрено се надяваме да започнат да се развиват индустриално и останалите райони на България, за да може този безкраен човекопоток от мърморещи и оплакващи се "не-софиянци" (избягвам умишлено другата дума, за да не се обиди някой) да спре.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 9th April 2008, 13:57
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране Re: За и против живота в т.нар провинция

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Мисля, че става все по-неприятно, да. Именно затова ние, софиянците, искрено се надяваме да започнат да се развиват индустриално и останалите райони на България, за да може този безкраен човекопоток от мърморещи и оплакващи се "не-софиянци" (избягвам умишлено другата дума, за да не се обиди някой) да спре.
Взе ми думите от устата.И все пак ще попитам какво толкова има да се дискутира.Всеки трябва да живее там където се чувства добре .Ако някой не се чувства добре не виждам какво му пречи да се премести да живее на място ,на което ще се чувства по-добре.Аз лично не искам да се местя да живея на друго място независимо колко претъпкана ,мръсна,шумна и ужасна е станала милата ми София.Това за съжеление вече ми коства две раздели ,но аз знам за себе си ,че не бих се чувствала добре в друг град освен София

п.с Само се надявам тази тема да не се превърне в дискусия -София-провинция,софиянци-селяни и т.н защото ще се стигне пак до размяна на грозни реплики
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #13  
Стар 9th April 2008, 14:30
Аватара на Dani84
Dani84 Dani84 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Стара Загора
Мнения: 938
По подразбиране

думата Провинция означава територията на дадена страна, намираща се извън големите градове.Това означава ли че само софия е големият град,та всички други са провинция.Звучи прекалено грозно и неверно.Това че някои хора смятат че земята се върти около София и че вскчи друго е провинция а, хората съответно провинциалисти е прекалено плитко и говори достатъчно за самият човек...
Провинциите обикновено имат органи на самоуправление - парламент, правителство.Разбирам да кажеш провинция на Канада,Великобриатния,ама привинция в една такава малка държава като нашата .......
__________________
Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием
Отговори с цитат
  #14  
Стар 9th April 2008, 14:42
Аватара на Dani84
Dani84 Dani84 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Стара Загора
Мнения: 938
По подразбиране

крайно против съм тази тема.Освен спор не виждам друг начин да се обсъжда.....
__________________
Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием
Отговори с цитат
  #15  
Стар 9th April 2008, 14:48
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране Re: За и против живота в т.нар провинция

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
ние, софиянците
A вашите от къде са?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 9th April 2008, 14:57
Dia_t Dia_t не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 373
По подразбиране

Dani много точно е написала Що Е ПРОВИНЦИЯ?така,че тези които още не са наясно
Отговори с цитат
  #17  
Стар 9th April 2008, 14:59
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране Re: За и против живота в т.нар провинция

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
ние, софиянците
A вашите от къде са?
Има ли значение от къде са ???????????
Вече темата се обръща на спор .
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 9th April 2008, 15:39
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране Re: За и против живота в т.нар провинция

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
ние, софиянците
A вашите от къде са?
На Ем джи ,Диа ти и Дани 84 ще кажа само ,че някои хора май не могат да си изкажат мнението спокойно и аргументирано ,ами само се чудят как да създават дразги.Както си и знаех единственото ,което ще се получи е да се започне със съскането и грозните приказки.
Никой не си е избирал мястото на което да се роди.Както вече казах по горе нека всеки живее там където му харесва.И макар че не знам дали ще чете в тази тема искам да поздравя един човек ,който се махна от София и замина за т.нар провинция и съвсем скоро ще докаже на много хора ,че не само в София можеш да се реализираш успешно и да постигнеш много неща .Просто който си го може си го може
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #19  
Стар 9th April 2008, 15:48
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Това не беше просто питане а човека очакваше да започнеш да изброяваш някакви села......
Няма значение от къде си а как си възпитан и какви ценнсти изповядваш
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 9th April 2008, 15:51
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Специално за всички ,на които ми се влиза в полемики по този така ексзестенциален въпрос.Четете и дерзайте
http://www.lex.bg/phorum/viewtopic.p...%E8%FF&start=0

п.с никога няма да мога да си отговоря на въпроса защо подобен род теми се отварят от хора от т.нар провинция ,а после все ние сме били лошите,надутите,конфликтни те и т.н

Ако тази тема продължи ще се превърне в подобие на тази към която съм дала линк.С малката разлика ,че тук ще се спази малко приличие и няма да има размяна на чак такива коментари
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запротивживотанарпровинция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:41.