IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 21st November 2008, 13:36
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

jolifille аз имам близки приятели, които са в Испания. Но ти говориш за столицата и големи градове, а те живеят в село, където наемите са силно поносими, сигурно от там идва разликата.

Цитирай:
Години след това, когато вече имах младо семейство и деца
А аз нямам при кой да се завърна. Заради това главно се замислих. Винаги съм смятала ,че трябва да изградя живота си тук, а сега съм разколебана. Уфффф, изтормозих ви с моите глупости.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #112  
Стар 21st November 2008, 13:49
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пипилота
jolifille аз имам близки приятели, които са в Испания. Но ти говориш за столицата и големи градове, а те живеят в село, където наемите са силно поносими, сигурно от там идва разликата.

Цитирай:
Години след това, когато вече имах младо семейство и деца
А аз нямам при кой да се завърна. Заради това главно се замислих. Винаги съм смятала ,че трябва да изградя живота си тук, а сега съм разколебана. Уфффф, изтормозих ви с моите глупости.
Мял,никoй не тормозиш!Помисли си добре и действай,не се съобразявай с чуждите мнения,на където те води сърцето,търгвай
Отговори с цитат
  #113  
Стар 22nd November 2008, 03:29
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Значи така като гледам, Пипи, ми се струва, че не ти се заминава толкова, вероятно това е била моментна приумица породена от нещо.Та доколкото разбрах, владееш английски, учиш, иска ти се да работиш не каква да е работа, бих ти препоръчала Канада или Австралия, по-скоро Австралия(защото икономиката на Канада и тя върви надолу заради Сащ).Не съм била в Австралия,но майка ми живее там имам някакви наблюдения, дори често си мисля и аз да се премеся там, хубав климат, ред, висок стандарт.Доколкото си спомням като подаваш документи за там те оценяват по някаква точкова система, например колкото си по-млад, т.е в трудоспособна възраст толкова повече точки, образование ако имаш пак по-голям шанс и т.н.Естествено като вземеш виза и заминеш никой не ти гарантира работа там, сама трябва да търсиш.Недостатъците на А-я са, че е много далеч(билетите са скъпички), движението там е наобратно, волана е от дясната страна.По-нагоре беше казала, че нямаш достатъчно средства за заминаване, по принцип е хубаво да имаш поне $4000-5000, за билет, за първия месец поне, та даже и за кола оше толкова.Ако не познаваш никой там ще ти е ужасно трудно в началото.Това се сещам засега, попрочети форума http://forum.all.bg/ubbthreads.php/Cat/0/C/7 помисли си за всички плюсове и минуси и как би ти се отразила една такава промяна на теб и си реши.Успех
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #114  
Стар 22nd November 2008, 11:30
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Как ми се прииска да отида в Австралия сега...
Тайна, много полезна информация, тенкс
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #115  
Стар 24th November 2008, 16:34
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Не ми се заминава за чужбина... не ми харесва положението тук, но пък се калявам
НЕ мисля, че българите щяхме да имаме такива капацитети по света, ако не бяхме притиснати до стената, ако всичко не си поднасяше на тепсия. И сега децата на тези капацитети са пълни лекета, както повелява природата. Не искам мизерия, но по-малко искам масово затъпяване и ограниченост, всмилъл на невежество. Иначе и тук всички сме с ограничено мислене, но в друг смисъл.
Не вярвам, че ще се оправим, но не искам да съм чужденка до края на живота си. По-добре ми е в МОЯТА мизерна локва, отколкото в гъзарското джакузи на други, непознати, чужди...
Отговори с цитат
  #116  
Стар 24th November 2008, 17:11
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Не ми се заминава за чужбина... не ми харесва положението тук, но пък се калявам
НЕ мисля, че българите щяхме да имаме такива капацитети по света, ако не бяхме притиснати до стената, ако всичко не си поднасяше на тепсия. И сега децата на тези капацитети са пълни лекета, както повелява природата. Не искам мизерия, но по-малко искам масово затъпяване и ограниченост, всмилъл на невежество. Иначе и тук всички сме с ограничено мислене, но в друг смисъл.
Не вярвам, че ще се оправим, но не искам да съм чужденка до края на живота си. По-добре ми е в МОЯТА мизерна локва, отколкото в гъзарското джакузи на други, непознати, чужди...
Две сме!
__________________
жия
Отговори с цитат
  #117  
Стар 24th November 2008, 18:22
Аватара на phantoma
phantoma phantoma не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 256
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Не ми се заминава за чужбина... не ми харесва положението тук, но пък се калявам
НЕ мисля, че българите щяхме да имаме такива капацитети по света, ако не бяхме притиснати до стената, ако всичко не си поднасяше на тепсия. И сега децата на тези капацитети са пълни лекета, както повелява природата. Не искам мизерия, но по-малко искам масово затъпяване и ограниченост, всмилъл на невежество. Иначе и тук всички сме с ограничено мислене, но в друг смисъл.
Не вярвам, че ще се оправим, но не искам да съм чужденка до края на живота си. По-добре ми е в МОЯТА мизерна локва, отколкото в гъзарското джакузи на други, непознати, чужди...
__________________
Не живей в миналото, не мечтай за бъдещето, концентрирай се върху настоящия момент!
Отговори с цитат
  #118  
Стар 24th November 2008, 18:35
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Как ми се прииска да отида в Австралия сега...
Тайна, много полезна информация, тенкс
И на мен, но е ужасно далече.
Нова Зеландия също е хубава идея. Чувала съм, че на тези две места имат недостиг на жени и много лесно одобряват кандидатури на такива или на семейства с много момичета деца Не знам колко е вярно...
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #119  
Стар 24th November 2008, 18:40
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пипилота
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Как ми се прииска да отида в Австралия сега...
Тайна, много полезна информация, тенкс
И на мен, но е ужасно далече.
Нова Зеландия също е хубава идея. Чувала съм, че на тези две места имат недостиг на жени и много лесно одобряват кандидатури на такива или на семейства с много момичета деца Не знам колко е вярно...
хаха ми хайде ад стигаме с тебе багажа за там,едва ли ще ни е скучно
Отговори с цитат
  #120  
Стар 24th November 2008, 18:43
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Днеска си чатих с един от клиентите ни от Австралия, и според него и там сега никак не по-добре от Великобритаия и САЩ...така че си опичайте акъла девойки....освен ако не ви се става овчарки... т.е. жени на волни овчари...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашатапричинадазаминетедаостанете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:13.