IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 2nd July 2007, 15:16
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alica
ама и той не беше след 5дни
Определено не беше
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #102  
Стар 2nd July 2007, 16:22
Legally Blonde Legally Blonde не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: SOFIA
Мнения: 64
По подразбиране

Да ви попитам, момичета - чували ли сте за т.нар. вагинален пръстен? Nuvaring му е името и в нета чета доста добри отзиви (стига да не са ПР акция, де). Скоро ще обсъдя темата с гинеколога си, защото за мен са противопоказни хормоналните контрацептиви, а от презервативи задължително правя алергична реакция с течение, парене и втрисане (говоря сериозно). Та в тези пръстени нивото на хормоните било много малко, поставяли се за 3 седмици и се сваляли за 7 дни - колкото да дойде цикъла. Не ми стана ясно, обаче, дали ги слага гинеколог (което ми звучи логично) или самите жени.
Второто нещо, което ме вълнува е някоя от Вас има ли отзиви от вагиналните таблетки. Не мисля да ги използвам като основно противозачатъчно средство, а само като допълнение към прекъснатия полов акт. Ще се радвам ако споделите лични впечатления или наблюдения, а аз като се видя с лекаря си ще докладвам! Мерси предварително!
__________________
fitnessbaby
Отговори с цитат
  #103  
Стар 9th July 2007, 13:55
Аватара на heni
heni heni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 32
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kami03
Ам,а Логест някоя пила ли е и какво мислите за тях?Защото на мен ми ги предписаха заради киста в яйчника иии доколкото знам са най-нискодозираните в България(а може и да не сам прочела правилно,из нета го пишеше някъде).Трябва да ги пия 3 месеца.Иначе съм на 13.Ъъъ и в листовката пишеше нещо за цигарите,не съм се консултирала с гинеколожката за това,но на мен не ми влияят зле самите хапчета,комбинирани с цигари.Само първия път като го изпих ми беше мн зле,но сега вече съм си добре.
Здравей
мила,аз съм на 33г.,вземам Логест от 8 дни,и имам странични действия.Това са гадене,кафиникаво течение-по принцип цикъла ми е от 4 до 5 дни,а сега това течение продължава.Сега се обадих на гинеколога си и той
ми каза да изпия още едно хапче,т.е.2 за деня.Получавало се няакакъв хормонален дисбаланс.Аз също имах киста на единиа яайчник кояато се спука преди да ги започна.Каза ми че тези лекарства ще оправят нещата.Имам и болки в момента,нещо като придърпване на десниа яйчник.Ако не се чувствам добре и занапред,смятам да ги спра.А за цигарите,в листовката пише,че са опасни за жени над 35г.Дано всичко е наред,успех на всички ни
Отговори с цитат
  #104  
Стар 11th July 2007, 20:28
sara81 sara81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Legally Blonde
Да ви попитам, момичета - чували ли сте за т.нар. вагинален пръстен? Nuvaring му е името и в нета чета доста добри отзиви (стига да не са ПР акция, де). Скоро ще обсъдя темата с гинеколога си, защото за мен са противопоказни хормоналните контрацептиви, а от презервативи задължително правя алергична реакция с течение, парене и втрисане (говоря сериозно). Та в тези пръстени нивото на хормоните било много малко, поставяли се за 3 седмици и се сваляли за 7 дни - колкото да дойде цикъла. Не ми стана ясно, обаче, дали ги слага гинеколог (което ми звучи логично) или самите жени.
Второто нещо, което ме вълнува е някоя от Вас има ли отзиви от вагиналните таблетки. Не мисля да ги използвам като основно противозачатъчно средство, а само като допълнение към прекъснатия полов акт. Ще се радвам ако споделите лични впечатления или наблюдения, а аз като се видя с лекаря си ще докладвам! Мерси предварително!
здравей!за вагиналния пръстен не мога да ти дам мнение,но за таблетките мога-за мен са отвратителни.аз ги ползвах за същото,за което и ти искаш -като допълнителна предпазна мярка.за това им действие -добре,но като си ги сложиш те не се разтварят напълно,а се получава като бял пясък,който като правите нещо и те протърква ужасно, , а сигурно и партньора.поне при мен беше така.мноооого неприятно.знам,че има и гел или паста със същото действие,но не съм ги пробвала.те може да са по-добри
Отговори с цитат
  #105  
Стар 13th July 2007, 22:40
Arielle Arielle не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 152
По подразбиране

Абе момичета,я да ви питам нещо.
Вие на какъв период правите почивка,и за колко време?
Аз си мислех,че почивка се прави на 1 година,а гинеколожката ми каза съвсем наскоро,че е добре на 6 месеца за по 2-3 месеца.Е КЪВ Е СМИСЪЛЪТ?!?!.
Днес започнах 10ата опаковка..Предстои ми лято с приятеля,знаете как е,искам всичко да е по график и не м исе искаше точно сега да прекъсвам.Споделете опит,моля ви,че малко съм се панирала..
__________________
Free your mind
Cross that line
We can take a trip to nowhere
See what we can find..
Отговори с цитат
  #106  
Стар 13th July 2007, 22:41
Arielle Arielle не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 152
По подразбиране

п.с. ччувствам се зверски невежа,тъй че търпя критика по въпроса
__________________
Free your mind
Cross that line
We can take a trip to nowhere
See what we can find..
Отговори с цитат
  #107  
Стар 13th July 2007, 23:14
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Доколкото знам, на 6 месеца по 1 месец. Макар че според много лекари при по- новите таблетки може и по- рядко да се прави почивка.
Аз съм пила и много по- дълго без да правя пауза и нищо не ми е ставало.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 14th July 2007, 12:03
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

На листовката на тези които съм пила 5 години пише че се прави 1 почивка годишно, гинеколожката ми каза 1 цикъл . т.е 2 месеца без хапчета. Не мисля обаче че е проблем ако пиеш още 2 опаковки след като си изпила 9 , ако се чувстваш добре. Поне аз съм го правила, не ми е било проблем.
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #109  
Стар 14th July 2007, 12:36
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Защо два месеца? Един цикъл е 28 дни- 1 месец?
Отговори с цитат
  #110  
Стар 14th July 2007, 20:53
Arielle Arielle не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 152
По подразбиране

да,и аз нещо не разбрах това с цикъла
__________________
Free your mind
Cross that line
We can take a trip to nowhere
See what we can find..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: запротивозачатъчните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:53.