IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd September 2010, 22:22
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране Компримиси

Днес в едно предаване говориха за това, че когато човек прави компромиси бяга от себе си, обезличава се , отказва се от мечтите си....

Винаги съм вярвала, че човек трябва да прави компомиси (не постоянно и за всичко), за да вървят нещата добре с партньора, семейството, работата , приятелите....

Но днес се замислих, че наистана по някакъв начин правейки компромис в името на някой(нещо) потъпкваш това, в което вярваш, или това което си...

Най-обикновен пример: имаш мечта с любимия човек да си направите ваканция някъде из европа(скромна мечта) но става така че ТОЙ... не може да си вземе отпуск, защото шефът му го е уверил че е много нужен точно в дните в които трябва да пътувате и тъй като вие знаете колко много ТОЙ държи на мнението на шефа правите компромис и отменяте пътуването с надежда че ще го осъществите по-късно....(в повечето случеи това не става защото и следващия път изниква нещо важно - някой роднина точно тогава ще сметне за нужно да го посетите, или ТОЙ, детето и прочее ще се разболеят.....)

Няма да изпадам в подробости и да давам още примери, мисля че се схваща идеята. Ще ми е интересно да чуя и вашето мнение.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd September 2010, 23:07
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Компромисът е неделима част от това да не се чувстваш сам.Компромисът е лесното решение, измислено от хората, за да създават общества (семейства).Но по природа човек е сам и сам оцелява.Разумът му е нещото, което го тика към компромисите, за да се успокоява, че има някого до себе си.


В случая с ваканцията, бих разбрала професионалния ангажимент на мъжа до себе си, защото благодарение на работата му ние ще имаме възможност да отидем на почивка, пък било то и в по-късен период.В днешно време прехраната е едно от най-важните неща, за които човек мисли и е редно да се съобрази първо с нея.


Аз съвсем скоро имах случай да се съобразя с прехраната си, поради което не присъствах на сватбата на най-добрата си приятелка.Тя обаче не успя да ме разбере, за съжаление, и сега ми е сърдита, и то безвъзвратно.Глупава история, от която вече ми досадя.Бях упрекната, че съм "промит мозък на паричната система" и някви такива измишльотини.Да, ама после младоженците си направиха екскурзия до Англия.А мен няма кой да ме води по екскурзии, затова си спестявам сама - и то не за екскурзии, да го е*а!!!
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Компримиси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:12.