IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th December 2010, 23:09
Аватара на katiushaa
katiushaa katiushaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 79
По подразбиране Само зеленчуци - За и Против!

Знам, че зеленчуците са много важна част от диетата, но ако се ядат само зеленчуци, дори и временно, вредно ли е? Кажете си мнението.

Не знам дали има такава тема, ако има ще я махна
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th December 2010, 00:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Въпросът е каква полза целиш, а не дали е вредно. И не може да е вредно, вредни са цигарите, а не плодовете. Но всичко се прави с някаква цел, а не просто така, поне така би трябвало да е храненето на човек в 21 век и при цялата информация, с която разполагаме.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th December 2010, 00:44
Аватара на katiushaa
katiushaa katiushaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 79
По подразбиране

Ами по принцип аз от няколко дена съм на зеленчуци, защото искам да отслабна с 5 кг и има ефект. А защо точно зеленчуци? Защото от една година съм на здравословно хранене, но понеже имам инсулинова резистентност и много трудно свалям с всички продукти смесени в един ден (млечни, белтъчини, мазнини и всякакви такива), та реших да започна със зеленчуци. Това ми е целта. Чудех се просто дали е правилно това..
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th December 2010, 10:37
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Зеленчуци - защото повечето от тях спадат към неутралните храни. Т.е. ниско съдържание на въглехидрати и белтъчини и са нискокалорични. Освен това фибрите в тях подпомагат функциите на стомаха и червата.

И в какво се изразява здравословното ти хранене?

"Чудех се просто дали е правилно това." - това според мен може да го каже 1 човек, когото и Solver познава. За повече инфо - лично съобщение.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th December 2010, 12:44
Аватара на katiushaa
katiushaa katiushaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 79
По подразбиране

Когато се храня здравословно просто си стоя на едни килограми. Искам да отслабна с 5 кг и да си ям пак здравословно. Обезмаслени млека, бяло месо, зеленчуци, зелени ябълки, риба, пълнозърнест хляб, в повечето случаи закусвам овесени ядки... Това е здравословното ми хранене
Сега от около 4 дена съм на зеленчуци и от 56.7 станах 54.5 (ръст 165 см). Бързо ли свалям? Ще има ли йо йо ефект? Вредя ли на тялото си?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th December 2010, 14:13
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Здравословно хранене не се изразява в храните, които ядеш. Доста по-обширно е... Мое мнение е, че месото в магазините не е здравословна храна. Хлябът пък определено не е това, което трябва да бъде...

Окей си си - не си вредиш... Йо-йо ефектът идва от неправилно захранване. Причината не е в това, че си на зеленчуци. И тук темата е доста по-обширна...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th December 2010, 14:09
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Аз само бих вметнала, че тъй като си момиче, не е редно да се лишиш на 100 % от мазнини за дълго време. Нищо няма да ти стане от 1-2 седмици (освен ако си нямаш някой здравословен проблем), но слагай по 1-2 чаени лъжички олио на ден на салатата си. Това за мазнините също е обширна тема, сега не ми се обясняват всички аспекти. Но ти ме послушай.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th December 2010, 14:28
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Хм... баш за олио не бих те послушала...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th December 2010, 14:32
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Добре, сложи зехтин, но олиото си е съвсем добра мазнина. Или поне яж сурови ядки
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th December 2010, 14:42
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Дунде, да ме прощаваш, олиото, което масово се ползва, е рафинирано олио и никак не е добра мазнина.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СамозеленчуциЗаПротив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:40.