IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th July 2007, 18:51
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране Гърди

най-развитият ми мускул от край време си е трицепса и възможно ли е да ми изостават заради него гърдите? понеже вчера правех тренировка , но днес трицепсите ми са много по-натоварени от гърдите... като с друго упражнение не съм ги тренирал... по принцип вдигам повече на лежанка от хора с доста по-големи гърди и се чудя вече дали не е именно заради трицепса ми? и евентуално как да го изолирам максимално от тренировката ми за гърди
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th July 2007, 19:02
Vlaho Vlaho не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 204
Изпратете съобщение чрез ICQ до Vlaho
По подразбиране

А ти какъв хват използваш? При тесен хват се натоварват повече трицепсите, виж тук: http://www.bb-team.org/exercise/1173
__________________
Какво значение има времето, важното е да стане както ти харесва.
ОВК проектиране
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th July 2007, 19:06
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

не е тесен хич
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th July 2007, 21:55
Ivan_iyi Ivan_iyi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Сливен
Мнения: 100
По подразбиране

И при мен трицепсът е преобладаващо добре. Според мен не е толкова до преумора на трицепса, колкото до структура на тялото.
Да не би пък да претренирваш гърдите и затова да не се получава ефект? Що не отделиш на гърдите цяла тренировка, без заедно с тях да правиш трицепс? Да речем в понеделник, а чак в четвъртък да правиш трицепс и бицепс заедно. Не знам дали съм много прав!
__________________
Когато правото поражда безправие, съпротивата е задължителна!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th July 2007, 13:02
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Ами аз тренирам гърди и бицепс само в една тренировка, а и аз не казвам че няма ефект на гърдите, но винаги след тренировка ги усещам много по-малко натоварени от трицепса
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th July 2007, 13:14
Bai BoRKo Bai BoRKo не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 691
По подразбиране

Ей аз на твое място бих почнал да права с дъмбели може и да има ефект пробвай 1 път и кажи кво се е получило
__________________
Писането свързан с мисленето е процес и не количество а кечеството е прогрес
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th July 2007, 13:26
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

една седмица съм с дъмбели и една с лост.. с дъмбелите е по-добре, но пък ги редувам и така или иначе пак се връщам на лост
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th July 2007, 13:31
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Добре, кажи си поне програмата за гърди (упражнения, серии, повторения), че така само гадаем
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th July 2007, 14:37
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

ами изтласкване на щанга от лег, полулег и обратен лег

всички са ми по 4 серии

1ва серия 12/14 повторения (в зависимост дали се чувставам добре отпочинал и ще ми стигнат ли силите)

и всяка друга по 2 повторения падат като след всяка серия качвам килограмите. Това правя само за гърди. Другата седмица с дъмбели същите упражнение, само че без да ги сменям дъмбелите като кг, направо с максимума ми
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th July 2007, 15:53
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Еми първо можеш спокойно да спреш обратния лег - кофичките достатъчно ги товарят долните гърди, пък и те са си най-развитата част от гръдния мускул по начало. Вместо него по-добре прави кросоувър/пек-дек/флайс с дъмбели (редуваш ги всяка седмица). Тея три упражнения, когато се изпълняват бавно и контролирано, с по-малки тежести, винаги дават резултат откъм натоварване, вервай ми Също може да намалиш броя на сериите за сметка на по-малки почивки между тях (30-40 секунди) - много ефективно за стресиране на мускула. Може също всеки път да редуваш броя на повторенията (независимо дали използваш лост или дъмбели). Примерно едната тренировка ти е само 6-8 повторения, а другата само 10-12. Третата вече си правиш пирамида и после пак се връщаш на 6-8. Идеята е постоянно да променяш нещо в тренировката, за да стресираш мускула и да го натовариш качествено.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гърди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:01.