IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 12th October 2011, 08:50
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Много е тежка темата...
Описанието на аборта, който се дава в този линк, вероятно е така. Мисля че и в Vbox има филми, точно онагледяващи аборта и как се извършва, за да се отврати тотално човек...
Много е трудно да се отговори еднозначно, без да намесиш думичките "ако", "ама по-добре ли ще е да бъде захвърлено после" и т.н....За съжаление обаче Божият закон е ясен и недвусмислен, няма условности и уговорки. Детски домове за подхвърлени деца не е имало в миналото, тогава явно просто са ги хвърляли и ако имат късмет, някоя милостива душа ще ги прибере и отгледа. Другите са умирали...

Аз лично не съм правила аборт и се моля никога да не бъда подложена на ситуация, в която да избирам и да се чудя как да постъпя...За превантивните хапчета не съм достатъчно убедена доколко са грях, както и тези модерните хапчета за предотвратяване на евентуално зачатие, до 3 дни след сексуален контакт. Ясно е, че зачатието не става веднага, а няколко дни след сексуалния контакт. В такъв случай ти просто предотвратяваш евентуално (но не сигурно 100%) зачатие и не прекъсваш вече създаден живот...
Не бих искала много деца, достатъчни са ми две. Бих предпочела един ден да осиновя или да стана приемен родител, за да спася някоя изоставена душа, да му дам топлина, грижа и тласък в живота...Но за съжаление и двата варианта са много трудно постижими в България за този моммент. Трудно е да осиновиш, а за приемен родител има куп условности и бюрокрации, трябва всеки ден да ходиш някъде да подписваш, което е пълно безумие!

Не мога да осъдя вече правилите аборт. Но един ден все пак ако се покаят и приберат изоставено дете, мисля че това ще заличи греха...
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #122  
Стар 25th March 2012, 17:52
mind_your_head mind_your_head не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Първо за всички, които четат и не са стигали до този момент - мислете с главите си, никакви "той внимава" и т.н. наивни работи.
Аз лично в момента съм изправена пред такъв избор и за всички върли против привърженици мога да им кажа, че от бащата до обеществото всички са отговорни за едно такова решение. Втора позицията на църквата е страшно неадекватна на времето, в което живеем - и да и тя носи вина. Всичката тази патриархалност ни е промила мозъците. Хуманно е да си помагаме, да се подкрепяме и да уважаваме правото си на избор. Дали абортът е убийство, моето мнение е че убиваш повече себе си, това е убийство на една мечта, а относно Господ и наказанието, достатъчно е да живееш с това. А спонтанния аборт какво е? Господ се бъзика с теб ли? Не са адекватни на времето тези позиции. Аз лично ще трябва да взема такова решение, тъй като има риск за наследствено заболяване, и се замислих имам ли право да осъдя един живот преди още да е започнал на ужас, в който Господ го няма, само за да изпълня стремежа си да съм майка. И не е нещо, което го решаваш просто така и с лека ръка. И в такъв момент много би ми се искала да имах подкрепата и на приятеля си, и на църквата и на обществото...но не сме дозрели това е
Отговори с цитат
  #123  
Стар 11th April 2012, 09:24
Marinka_Kamenova Marinka_Kamenova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Попринцип не мога да дам категорична позиция, защото всеки най-добре разбира себе си, но мисля, че не е редно. Въпреки, че много хора сега ще скочат срещу моето мнение.
Отговори с цитат
  #124  
Стар 18th April 2012, 06:57
klarisina klarisina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 341
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mind_your_head Виж мнението
Първо за всички, които четат и не са стигали до този момент - мислете с главите си, никакви "той внимава" и т.н. наивни работи.
Аз лично в момента съм изправена пред такъв избор и за всички върли против привърженици мога да им кажа, че от бащата до обеществото всички са отговорни за едно такова решение. Втора позицията на църквата е страшно неадекватна на времето, в което живеем - и да и тя носи вина. Всичката тази патриархалност ни е промила мозъците. Хуманно е да си помагаме, да се подкрепяме и да уважаваме правото си на избор. Дали абортът е убийство, моето мнение е че убиваш повече себе си, това е убийство на една мечта, а относно Господ и наказанието, достатъчно е да живееш с това. А спонтанния аборт какво е? Господ се бъзика с теб ли? Не са адекватни на времето тези позиции. Аз лично ще трябва да взема такова решение, тъй като има риск за наследствено заболяване, и се замислих имам ли право да осъдя един живот преди още да е започнал на ужас, в който Господ го няма, само за да изпълня стремежа си да съм майка. И не е нещо, което го решаваш просто така и с лека ръка. И в такъв момент много би ми се искала да имах подкрепата и на приятеля си, и на църквата и на обществото...но не сме дозрели това е
Има генетични тестове, които могат да се направят и с точност да се установи дали плода е носител на генетично заболяване!(за съжаление виждам темата чак сега, дано да си взела правилното решение)
Отговори с цитат
  #125  
Стар 24th April 2013, 13:09
cvety_45 cvety_45 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2013
Мнения: 9
По подразбиране

Аз съм ЗА абортите, не е нужно да се раждат нещастни и нежелани дечица, които след това седят по детските домове.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АБОРТ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:37.