IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 15th January 2011, 20:27
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

според мен на 40 ще те мързи да тичаш след детето по градинките
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #22  
Стар 16th January 2011, 23:34
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

До човек и до нагласа е. Ако и двамата сте решени и го искате, едва ли има значение кой какво ще ви каже. Моя мъж стана за трети път татко на 46, гласи се и за четвърто след някоя друга година и то не воден от моето желание, щото на мен ми е първо... всъщност от двама ни винаги той е бил този, който е говорил за деца. Аз за себе си обаче не бих могла да кажа, че с лекота мога да се реша на такава стъпка... дори и мисълта за второ ми идва в повече... с тоз бурен живот на 30 съм парцал.... чудя се ако бях решила на 20 да родя дали нямаше да е по- различно Честно казано не знам как някой може да се чувства подмладен с раждане на 40. Мен на 30 ме състари с 5 години сигурно... за момента не бих си и помилила дори да мина пак през тия безсънни нощи
Отговори с цитат
  #23  
Стар 17th January 2011, 09:24
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Дааа Моя приятелка роди преди година на 46 трето . Изкара супер бременност и сега си се гледат с кеф .
Аз родих на 27 и се разсипах от умора. И самото ми тяло изнемогваше .
Теоретично искам второ някога , но на практика -не сам се съвзела от първото . Сега съм на 37 .
В отговор на Silvana - ти си имаш дечица , знаеш - как ти е минала бременността предишните пъти , раждането , гледането . То няма гаранция , че ще е същото , но все пак .
Прецени - имаш ли сили и желание да преминеш през това отново .
И успех
Отговори с цитат
  #24  
Стар 17th January 2011, 16:04
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Нищо свързано с грижите,недоспиване,възпит ание и т.н. не ме тревожи. Изпитвам страх и се колебая единствено да не се провали нещо в нашите лични отношения и да трябва пак да обяснявам на детето,къде е тати и защо не сме заедно
Искам бебе и знам,че ще се справя,но пусти страх(то на тези години на човек му идва акъла май май )
Проблема е,че не мога да правя много компромиси със себе си,ако нещо не е наред в отношенията................
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 17th January 2011, 18:05
Never Never не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: Doesn't matter
Мнения: 10
По подразбиране

Е, нали знаеш, гаранция няма...

Аз поради същите страхове чаках, чаках, и ей на, начаках се...Трябваха ни три години живот заедно, за да осъзнаем, че не ни е страх (от изоставяне/спиране на любовта и т.н.) един от друг; че искаме да остареем заедно; че искаме да си имаме и наше си детенце...сега, 5 години откак сме заедно, любовта ни всъщност е доста по-силна, по-пълноценна, разбираме се още по-добре; още по-хубаво ни е когато сме заедно...станахме и официално семейство. Единствено липсата на наше си общо детенце прави любовта ни някак нецялостна. Отделно, аз вътрешно в себе си, намирам за грях да можеш да си позволиш (финансово) да имаш дете, да обичаш съпруга си и да не му родиш дете, особено като съм се убедила колко добър татко е на моите деца...Мен също умора и т.н. не ме спират, това минава и се забравя...Отделно мен раждане на 35 направо ме прероди, все едно ми биха инжекция с енергия.

Обикновено хората казват: "Ако имаш съмнение, значи няма съмнение...". Да, ама не. Чувствата имат нужда от време, за да узреят, да минат на по-високо ниво. Аз това реме си го "изчаках", обаче сега горко съжалявам, че съм чакала толкова. Няма такава болка като тази от отрицателния тест след ин-витро. Все едно ти режат сърцето с нож без упойка...Дори и да не се решите на бебе, не е зле от сега да си направиш план за хормонални изследвания, АГ прегледи и т.н., за да си сигурна, че когато се решите, все още ще можеш...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 17th January 2011, 20:25
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

E... за тия неща, от които те е страх няма години... и на 20 и на 60 може да се случи... нито пък времето заедно играе роля... хората се разделят и след 2 и след 20 години заедно, така че... щом за всичко друго сте единодушни, действайте
Отговори с цитат
  #27  
Стар 17th January 2011, 21:09
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Силвана,
ако наистина го искате и двамата - направете го. Достатъчно зрели и опитни сте на тези години, след връзките, които сте имали и децата, резултат от тях.
Може да се окаже, че това бебче ще ви направи истинско семейство този път и ше си дадете шанса да отгледате едно дете заедно - ти с помощта на обичания мъж, а той ще се почувства истински татко грижейки се за детенцето и помагайки на жената, която иска да бъде негова майка.
Каквото и да решите - нека да е най-доброто и за вас и за децата ви, и да ви донесе много щастие!
Няма щастлива връзка без компромиси
Отговори с цитат
  #28  
Стар 18th January 2011, 08:56
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Може да се окаже, че това бебче ще ви направи истинско семейство този път
Ето поредния идиотизъм съжалявам за откровеността
Защо трябва да се раждат бебчета, за да стане едно семейство истинско, или пък да заздравело връзката?!
Не трябва ли връзката, семейството да е здраво, истинско и едва тогава да се мисли за бебчета...
А това "този път" просто ме довърши
Нямам думи...
Отговори с цитат
  #29  
Стар 18th January 2011, 09:06
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Не децата правят семейството "истинко"....Ако беше така , нямаше да има разделени семейства/разводи , с по 1-2-3 деца зад гърба си
Отговори с цитат
  #30  
Стар 18th January 2011, 09:32
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Ако няма чувства в едно семейство,и 5 деца да се родят все тая.В един момент всеки ще си поеме по собствения път.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Третодетена
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:55.