IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #301  
Стар 4th February 2011, 15:37
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan
Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от Piny
ти пътищата тук може ли да ги сравниш с пътищата в България?
Не знам при вас сега има ли сняг? Тук има около 30см, но улиците са чисти и сухи като през лятото.
Аз пътувам 30км до офиса ( 15кг магистрала) за 25 минути
Почти няма сняг Аз говоря за села около София ,на 50-100км ,не за дълбоката провинция ,въпреки че с джип може да се кара без проблем и по непочистени улици. Преди 5 години,фирматв кояо работех ,офиса и беше извън София на 20 км и стигахда тамза 20-25 минути .Много по бързо отколкото д стигна до другия край на София или до центъра.
Да и всички по селата карат джипове... Твоята работа малко като Мариа Антоанета и пастичките
У Тексас по селата сите са на жипки и пикапье ....Гуеми - Ф 350 и нагоре.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #302  
Стар 4th February 2011, 15:37
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

дори да приемем за вярно, че пътищата в Бг са в добро състояние и че се почистват редовно от снега, все пак да караш 50км на ден, си e да зареждаш бензин 4 пъти в месеца - това са 400 лв грубо сметнато- и пак стигнахме до под кривата круша - колко са високи заплатите в БГ че един средностатистически гражданин да си позволи този разход?
Ами ако и жената работи - дръж още 400 лв за бензинец. Защото само с една кола няма да минат в такъв случай
Ами амортизация, части ???? още 200 лв на месец
Като извадим 1000 лв от семейният бюджет само за удоволствието да живеем на 50км от мръсния град, броят на желаещите драстично ще се намали
Отговори с цитат
  #303  
Стар 4th February 2011, 15:41
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
дори да приемем за вярно, че пътищата в Бг са в добро състояние и че се почистват редовно от снега, все пак да караш 50км на ден, си e да зареждаш бензин 4 пъти в месеца - това са 400 лв грубо сметнато- и пак стигнахме до под кривата круша - колко са високи заплатите в БГ че един средностатистически гражданин да си позволи този разход?
Ами ако и жената работи - дръж още 400 лв за бензинец. Защото само с една кола няма да минат в такъв случай
Ами амортизация, части ???? още 200 лв на месец
Като извадим 1000 лв от семейният бюджет само за удоволствието да живеем на 50км от мръсния град, броят на желаещите драстично ще се намали

Ок,но по твоята логика няма да се хванеш да работиш ,защото ще трябва да даваш по 400 лв за бензин...Но ,в Елин Пелин ще ти дадът заплата 400 лв и пак няма да ти стигат...
Навремето ,колкото и да е странно на някой тук се хванах на работа за 350лв , а 250 давах на гледачката ,другите 100 давах за бензин ...
Но тава беше само първия месец ,защото на втория заплатата ми стана почти двойна...а на3 тата година тройна ...
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #304  
Стар 4th February 2011, 15:42
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
[Пини ,ако работата ти е в София ,а живееш в Елин Пелин и нямаш шанс да взимаш заплата от 1500лв със сигурност ще пътуваш до София..
Сузан , има джипове и за по 1000-2000 лв ,не говорим за джипове нови модели..по селата много често се кара и Лада Нива -което не е лоша кола.
аз не знам на колко км е Елин Пелин от София, но ако ми струва 1000 лв на месец - бих се преместила да живея в София- за тезо пари се намира свястна квартира, нали?
Отговори с цитат
  #305  
Стар 4th February 2011, 15:43
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
[Пини ,ако работата ти е в София ,а живееш в Елин Пелин и нямаш шанс да взимаш заплата от 1500лв със сигурност ще пътуваш до София..
Сузан , има джипове и за по 1000-2000 лв ,не говорим за джипове нови модели..по селата много често се кара и Лада Нива -което не е лоша кола.
аз не знам на колко км е Елин Пелин от София, но ако ми струва 1000 лв на месец - бих се преместила да живея в София- за тезо пари се намира свястна квартира, нали?
В София квартирата ти е 300-350евро и не си си в къщи ...А отделно имаш други режиини разходи
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #306  
Стар 4th February 2011, 15:50
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
В София квартирата ти е 300-350евро и не си си в къщи ...А отделно имаш други режиини разходи
Това е доста преувеличено. Имам приятел, който живее в кв. Банишра, в 3 стаен апартамент, доста приличен с наем 400лв.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #307  
Стар 4th February 2011, 15:50
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

сигурно има и по-евтини квартирки в София
Отговори с цитат
  #308  
Стар 4th February 2011, 15:58
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Заплатите в марица изток например са доста над тия 400 лв. Щом всички се натискат да работят там, предполагам си струва. Всъщност ти кога за последно пътува с кола толкова много, че да знаеш в какво състояние са пътищата? Имам чувството, че наистина спорите, колкото да сте в опозиция, за щяло и нещяло. В България колкото и да ти е чудно, има и градски/междуградски транспорт- немалък процент от хората, които пътуват използват него. Тъй че тия 400лв се смаляват много, при някои предприятия, които осигуряват транспорт на работниците си (представяш ли си, и такива има), дори изцяло отпадат. Всъщност не знам какво се опитваш да докажеш. Понякога не става въпрос само за удоволствието да живееш извън мръсния град, а и за това, че не могат всички да се натъпчат да живеят в града. Или пък за това, че дори и да ти остават само 200 лв чисто, нещо ти остава. Разходите да се преместиш не се изчерпват само с тва да си намериш квартира и дотам. А като я вземеш тая квартита кво, вече никви разходи за бензин ли нямаш И 200 да ти е квартирата а за толкова не знам да има, моля някой живеещ в София и работещ в София, да каже колко дава средно месечно за транспорт. Сигурна съм, че не е под 200. Ами храна- предполагам поне още 400, и то без да броим хранене по заведения и кафета. Още да кажем 100 за режии, начи поне едно 900 за скотски живот тип на работа-вкъщи-на работа.
Томи е много хубав пример- не почнеш ли, дори и да ти остава нула в началото, никога няма да стигнеш до някакъв плюс с такива сметки. Човек не почва с надеждата, че цял живот ще дава 400 лв за бензин и ще му остават 200, а с надеждата, че ще му расте заплатата. Обаче не можеш от нулевото стъпало да скочиш директно на десетото, обикновено трябва да ги минеш всичките едно по едно.
Отговори с цитат
  #309  
Стар 4th February 2011, 16:01
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
В София квартирата ти е 300-350евро и не си си в къщи ...А отделно имаш други режиини разходи
Това е доста преувеличено. Имам приятел, който живее в кв. Банишра, в 3 стаен апартамент, доста приличен с наем 400лв.
Въобще не е преувеличено Да не живее в някакъвмизерен апартамент или апартамента е н познати..В моя блок се дават двустайни апартаменти за по 250-300евро малки и не луксозно обзаведени..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #310  
Стар 4th February 2011, 16:07
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

храна и пътуване за удоволствие са раз ходи, които ги имаш навсякъде!
Аз просто сметнах колко струва да пътуваш до работа 50км на ден - двама човека в семейството - и това са 1000лв.
Това обяснява защо градовете са така гъсто населени, а селата се обезлюдяват. Проблемите с пренаселването на София също са известни на всички ни.
Ако тръгнете да оспорвате и този факт, значи не аз съм тази която спори, само за да е в опозиция
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Къдесенамиратечужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:54.