IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 9th April 2008, 13:01
Marisha Marisha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: sofia
Мнения: 7
По подразбиране

Благодаря на всички писали по темата
Аз все още се чудя и както казва мъжа ми "докато се чудиш ще родиш в къщи".Е имам още 2 месеца пък после каквото сабя покаже.Важното е вс да е ок.
На вс очакващи бебетата си желая късмет.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 9th April 2008, 17:51
Аватара на sexy mama
sexy mama sexy mama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Пловдив
Мнения: 74
По подразбиране

Аз раждах в часна клиника ''Селена''-Пловдив.Много съм доволна и от грижите на персонала за мен и за бебето.
В такъв момент наистина е много важно как ще се отнасят с теб.
Аз ти препоръчвам да отидеш в часна клиника,а не да платиш лично на някой доктор.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 9th April 2008, 18:13
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Marisha гледам си от София. Аз родих във 2-ра градска, на Ботев и Сливница. Родилното е малко, не като в АГ-то (там е ужас, бях за малко и направо съм възмутена от тази болница ). Доволна съм от докторите във 2-ра и от някои акушерки, защото, в която и болница да си винаги се намират неприятни хора. Но като цяло е много добре там.
А чак да си плащаш, незнам, това не ти дава гаранция, че ще родиш по-лесно или, че ще се грижат по-добре за теб. Всичко е относително и зависи от хората.
Лека бременност и безпроблемно раждане ти пожелавам!
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10th April 2008, 11:52
Marisha Marisha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: sofia
Мнения: 7
По подразбиране

Вале.мерси за пожеланието.
Аз не искам да си плащам,за да родя по-лесно(това е божа работа),но в такъв момент мисля че е мн важна и самата обстановка и отношението и чистотата..А то така или иначе ще се плаща поне,за това исках да разбера,ако в някоя частна клиника положението е на ниво да се ориентирам за там.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18th May 2008, 08:41
kiki-miki kiki-miki не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 48
По подразбиране

Според мен критерият за избор на АГ заведение за раждане трябва да не са удобстватата в болницата, а израждащите екипи и най-важното - неонатологичното отделение. Защото, недай боже, нещо се случи с детето по време на раждане, трябва да има добър неонатологичен екип на място, а не да го транспортират до друга болница... Говоря от сосбтвен опит!
Аз също родих ужасно трудно, но добре че екипа спаси бебето...
Против съм частните клиники.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 25th May 2008, 16:11
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kiki-miki
Според мен критерият за избор на АГ заведение за раждане трябва да не са удобстватата в болницата, а израждащите екипи и най-важното - неонатологичното отделение. Защото, недай боже, нещо се случи с детето по време на раждане, трябва да има добър неонатологичен екип на място, а не да го транспортират до друга болница... Говоря от сосбтвен опит!
Аз също родих ужасно трудно, но добре че екипа спаси бебето...
Против съм частните клиники.
А в такъв случай не е ли най-добра комбинацията от двете - отлично неонатологично отделение и отлична хигиена и грижи. Т.е не разбрах защо си против частните клиники? Има такива в които се предлагат и двете.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 25th May 2008, 20:41
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Първото си дете родих в държавна болница!Ами какво да кажа,екипа отлично си свърши работата,всички бяха внимателни,но си платих на докторката,която ми прави секциото и си купих всички лекарства и консумативи,необходими за операцията! Условията бяха мизерни,стаите ужасни,а за тоалетната просто нямам думи-мръсотия нбевероятна!

Второто си дете обаче родих в частна клиника-вярно,че ми излезе по-скъпо,но си заслужаваше!Персонала беше много внимателен и през 5 минути влизаха при мен да ме питат имам ли нужда от нещо!Бебето си беше до мен и на 3 часа идваше сестра,която го преобличаше и хранеше/първите дни,докато ми тръгне кърмата/ и след това ми го даваше да го подържа! А през нощта,когато имаха възможност,сестрите взимаха бебетата в тяхната стая,за да можем ние,майките да поспим!

Храната се поръчваше от ресторант и стаите бяха много добре обзаведени! Тъй че аз съм за частните клиники!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 25th May 2008, 21:50
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

С две ръце подкрепям раждането в частна клиника
И аз родих първото си дете в държавна болница . Плащахме на акушерката която ме изражда , но след това бях в стаята с една ромка
и се страхувах да отида до тоалета дори , за да не остане тя на саме с моето бебче (защото беше мнооооого съмнителна)
Второто и третото ми раждане бяха пак в същата болница ,но на ВИП етажа . Първото предимство е , че си избираш лекаря сам , а и условията в стаята и отношението на медицинският персонал към пациентите нямат нищо общо на държавно и частно
Друго много важно предимство е ,че близки и приятели могат да те посещават когато си пожелаят и така всичко е по-леко , а не да изпадаш в родилни депресии и т.н.
Всичко е въпрос на избор , къде и как ще родиш , но така или иначе щом е влязло , ще трябва и да излезе
Отговори с цитат
  #19  
Стар 26th May 2008, 07:33
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Ани, три деца ли имаш....аз защо съм останала с впечатление, че имаш две деца
Извинявай за въпроса, може и аз да съм се объркала нещо
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26th May 2008, 08:28
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

mimika , имаш ЛС.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ражданечастнаклиника
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:21.