IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th October 2008, 21:26
tooclose tooclose не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 7
По подразбиране Как да си пия протеина?

За пръв път пия хранителна добавка и не знам как да я правя и приемам. В указанието пише със вода, мляко или сок. Искам да питам този сок, какъв трябва да е? Нещо от магазина като Cappy, Queens и т.н. или? Също така пише, че една доза от 30 грама се приема 3 пъти дневно, сутрин на гладно, 15-20 минути преди тренировка и веднага след нея. В колко милилитра вода трябва да ги разтворя тези 30 грама и дали трябва една бутилка да изпия общо за трита приема на протеин. А и аз тренирам 4 пъти седмично, ако може да ми кажете дали трябва да пия протеин в дните на почивка и ако трябва, как да го приемам?
П.С. Добавката е суроватъчен протеин на някаква американска фирма, пише Ultra Whey Pro Instant (The products of Bulgarian champions). JG Nutrition май е фирмата. : D
Въпросите са малко глупави, ама тепърва започвам с добавките и затова питам.
__________________
Bulgarian Stallion
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th October 2008, 21:37
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Във вода или мляко, 200-300 мл. В сок по-добре не. Сутрин може и да не го пиеш, пий го преди и след тренировка всеки път. Преди тренировка около 30 минути, след тренировка - почти веднага.

Р.Р.
В дните на почивка по-добре си яж храна.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th October 2008, 22:00
tooclose tooclose не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 7
По подразбиране

Мерси! А може ли да ми кажете как да измеря 30 грама протеин? И тези 30 грама във 300мл общо за преди и след тренировка или една доза от 30гр в 300мл преди тренировка и една след?
__________________
Bulgarian Stallion
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th October 2008, 22:46
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

По 30 грама преди и 30 след.

Няма ли мерителна лъжичка? Ако няма, може да го измерваш със супени, една супена с лек връх обикновено е около 15 грама.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th October 2008, 22:50
tooclose tooclose не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 7
По подразбиране

Еми няма мерителна лъжица, мерси много за помощта
__________________
Bulgarian Stallion
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th October 2008, 22:07
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
По 30 грама преди и 30 след.

Няма ли мерителна лъжичка? Ако няма, може да го измерваш със супени, една супена с лек връх обикновено е около 15 грама.
Никога не съм оправдавал пиенето на протеин преди тренировка?!?!За какво ти е тогава,като по време на тренировката трябват други "суровини" ,просто е безсмислено??Виж след тренировка или вечер съм абсолютно agree!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th October 2008, 22:12
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Как защо, аминокиселините трябва да се набавят и циркулират през цялото време. Ако отидеш гладен и неприел белтък много по-рано ще започнат катаболните процеси в мускула и в крайна сметка няма да направиш нещо особено от тренировката. Именно затова се пият аминокиселини по средата на тренировката, за да захранят мускулите и да завършат тренировката в по-добро състояние.

В случая става въпрос за суроватъчен протеин, той е най-бързо усвоимия и когато го пиеш 30 минути преди тренировка, то точно в началото й аминокиселините вече ще навлизат в кръвта (принципно)
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th October 2008, 08:27
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Няма абсолютно никакво значение,защото след една хубава тренировка толко здраво ще си накъсаш фибрите,че колкото и аминокиселини да плуват в кръвта ти ,нсе тая е...По време на тренировката трябват въглехидрати за енергия...аминокиселините ,които ще има от протеина ще идат точно за това,не за "ремонт" на мускулните влакна,което е=на няма смисъл... Trust me
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th October 2008, 09:02
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Гледай си твоята професия или прочети повече книги

Или пък отиди в някой фитнес, ако искаш в моя, да ти се обяснят нещата. По тая логика няма нужда да приемаме белтък освен след тренировка

Чувал ли си, че се яде 2 часа преди тренировка? Чудил си се защо и си разбрал - за да се усвои храната до тренировката. Значи са нужни 2 часа за усвояването и. След като има бързи и бавни въглехидрати, защо ще се яде 2 часа, а не непосредствено преди нея (и то само въглехидрати) ? Ако ми следиш мисълта - защо суроватъчния протеин се пие 30 минути, а не 2 часа преди тренировка? Защото времето, нужно за усвояване е 30 минути. Тоест - все едно е дали 2 часа преди тренировка ще изядеш 250 грама пържола с ориз или 30 минути преди тренировка ще изпиеш суроватъчен протеин с разни други добавки (естествено, че не е еднакво, но е близко по смисъл).

И ако още ми следиш мисълта - кога е последното хранене с белтък преди тренировка ? Ако то е повече от 2 часа, тренировката ти е 1 час, ти на края на тренировката ще си загубил толкова материал, че и да си биеш аминокиселините през вената, няма да постигнеш положителен ефект и ще си загубил цял ден и цяла тренировка за нищо.

Организмът не може да остане без въглехидрати при положение, че си ял храна през първата част на деня (до тренировката). Аминокиселините няма да изпълнят ролята на въглехидрат, защото ти ще си приемал и бавен и бърз въглехидрат и те ще спомогнат за усвояването на аминокиселините като такива, дори в края на тренировката (точно затова тренировката за покачване на мускулна маса не трябва е е повече от 45-60 минути (и то максимум) ).

С приемането на аминокиселини по време на тренировката дори можеш да удължиш времетраенето й, като (както споменах) така ще забавиш катаболните процеси, преди да завършиш и да приемеш голямата доза белтък.

Като извод - ако преди тренировка ядеш само ориз например, нали според теб няма нужда да се приема белтък, ти в крайна сметка ще губиш мускулна маса, няма да качваш, мускулите ти ще се свият с времето, а целта в случая е обратната.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th October 2008, 17:43
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ако целта е по време на тренировка да циркулират в кръвта ти повече аминокиселини,глътни ги под формата на таблетки
Доста добре ми е ясна цялата постановка ,дори смея да твърдя ,че повече отколкото на теб,но не ми е това целта ,най-малкото да не го сметнеш за заяждане,защото си ми симпатичен.
Въпросните процеси и хормони съм ги учил по време на следването ми доста подробно.
Катаболитните процеси се предшестват и зависят от отделянето и нивата на хормона Кортизол.Колкото по-ниски нива има той,толкова по-добре за мускулите ти.Затова след тренировка се поемат(усвояват) най-добре всякакви субстанции ,които имат за цел да те изграждат.От друга страна,ако тогава приемеш прости въглехидрати се стимулира отделянето на инсулин,който трябва да ги вкара в мускулните ти клетки(а заедно с тях пътуват и аминокиселините).Този инсулин е антагонист на Кортизола и по този начин ,с увеличаването му ,кортизолът намалява=намаляват катаболните процеси.
Съгласен съм с теб и сме на едно мнение ,че не е лошо да приемаш преди тренировка протеин.Въпросът ми обаче беше Защо,при положение че той ще изхвърчи(изгори) по време на тренировката,ако можеш да си позволиш финансово да пиеш постоянно протеин Нищо лошо,дори напротив! .Много по-добре е да го напомпаш след тренировка,достатъчно е за да не изпаднеш в катаболизъм
Аз не го правя и по друга причина...не тренирам "за маса"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдасипияпротеина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:09.