IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 13th September 2006, 10:00
Magie Noire
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Аз мисля, че въпросът е принципен. Толкова простотии сътвориха в образованието, че е време да се спрат защото вместо да го направят по-добро, то става все по-зле! И да ги пита човек тези четири дни ли им бяха най-големият зор?!

Абе дълга тема е това за образованието, за това се спирам!
Отговори с цитат
  #72  
Стар 13th September 2006, 10:06
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Magie Noire
Аз мисля, че въпросът е принципен. Толкова простотии сътвориха в образованието, че е време да се спрат защото вместо да го направят по-добро, то става все по-зле! И да ги пита човек тези четири дни ли им бяха най-големият зор?!

Абе дълга тема е това за образованието, за това се спирам!
Не знам дали си изчела до сега мненията...но тези 4 дни не са били..."абе то може и без тях, ама що да не сложим още 4 дни - кво толкова". Има си учебен план, по който материала се разпределя по дни и часове и щом за него трябват още 4 дни те ги слагат. Освен това хората правят и много други неща. Поинтересувай се малко, но дори и да не е перфектно това е най-доброто управление на образованието за последните поне 10 години. Лично мен ме дразнят подобни изказвания, защото не мога да разбера, какво толкова ще ви стане за тези 4 дни, вместо да направите тема, в която да се възмутите от някой учебници, материали, матури и тестове, вие се надигате заради това, че ще ви скъсят неизвинените отсъствия и ваканцията(с грандиозните 4 дни)
Отговори с цитат
  #73  
Стар 13th September 2006, 10:10
naddeto naddeto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2005
Мнения: 59
По подразбиране

Ох...леле..Това ми беше много смешно още от както го чух. То беше от ясно по ясно, че не е така...
А и г-н Вълчев мене пък много ме кефи. Никви сапуни, никви копчета!

Айде приятно изкарване другиден!

а за отсъствията е гадно..ма..то като бяха за 5..аз имах 10! И единственото, че тряяше да давам обяснение на майка ми. 8)
Отговори с цитат
  #74  
Стар 13th September 2006, 20:34
Magie Noire
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Magikka
Цитирай:
Първоначално написано от Magie Noire
Аз мисля, че въпросът е принципен. Толкова простотии сътвориха в образованието, че е време да се спрат защото вместо да го направят по-добро, то става все по-зле! И да ги пита човек тези четири дни ли им бяха най-големият зор?!

Абе дълга тема е това за образованието, за това се спирам!
Не знам дали си изчела до сега мненията...но тези 4 дни не са били..."абе то може и без тях, ама що да не сложим още 4 дни - кво толкова". Има си учебен план, по който материала се разпределя по дни и часове и щом за него трябват още 4 дни те ги слагат. Освен това хората правят и много други неща. Поинтересувай се малко, но дори и да не е перфектно това е най-доброто управление на образованието за последните поне 10 години. Лично мен ме дразнят подобни изказвания, защото не мога да разбера, какво толкова ще ви стане за тези 4 дни, вместо да направите тема, в която да се възмутите от някой учебници, материали, матури и тестове, вие се надигате заради това, че ще ви скъсят неизвинените отсъствия и ваканцията(с грандиозните 4 дни)
Уважаема Магика,
Мен лично не ме бъркат по никакъв начин тези четири дни. Нито аз съм ученичка, нито децата ми. НО! Образованието НИКОГА не е било толкова зле, колкото през последните години. Няма да влизам в спор защото не виждам смисъл, нито пък ще си направя труда да се аргументирам. Просто резултатите на това обучение говорят сами за себе си. А освен това аз съм на твърдо страната на учениците. Нека министър Вълчев реши неотложните проблеми на образованието първо и тогава да седне да мисли дали да съкращава ваканциите на децата или не, пък било то и само с четири дни.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 14th September 2006, 08:24
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Провокира ме да кажа нещо за пореден път... наскоро съм била ученичка (преди 3 години) и знам какво беше тогава, имам много приятели ученици, леля ми е учителка и като цяло поддържам връзки с тази сфера и на фона на неразборията в образованието в момента министъра се справя направо отлично. Идеята не е просто за вканцията, която се мери на кило примерно и се смята 4 дена повече или по малко. Пет пъти казах - има учебен план, според който се смятат учебните и неучебните дни и като трябват 4 дни слагат ги... Но това не е единственото което прави това министерство. Да - трябва още, но вие го изкарвате все едно единственото, което е направил е да намали ваканцията и то едва ли не като някаква прищявка, защото е решил може би, че децата просто трябва да учат 4 дни повече, ей така, без значение какво. Това не е вярно и ме учудва, че очевидно един възрастен човек мисли по този начин
Отговори с цитат
  #76  
Стар 14th September 2006, 08:25
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Освен това мисля, че програмата за обучение на учениците си е неотложен и основен проблем....
Отговори с цитат
  #77  
Стар 14th September 2006, 17:17
anastacia anastacia не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: софия
Мнения: 265
По подразбиране

Айде стига и вие сега.Много си е готин министъра,всичките ни министри са били готини.Я дървена ваканция,я грипна ,я няква друга измислена ваканция.Излагате се,бе хора.Когато завършите и почнете работа ще си казвате,колко добре ми беше когато бях ученик и ще искате пак да сте,ама няма.Така,че си се радвайте и не мрънкайте.Сега да не почнете нападките,че съм завършила и незнам какво ви е.И аз съм ученичка,но си се радвам,че ходя на даскало.НО НЕ СЪМ ЗУБЪР,запомнете го.Просто искам свястна работа с добро заплащане,но си иска учене,без учене ходете и пасете овцете.
__________________
Живота е само миг,живей за мига!

http://lita_ford_fen_sait.phpbbportal.eu/index.php Мойто форумче.:P
Отговори с цитат
  #78  
Стар 14th September 2006, 20:33
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Ама и вие четете и недочитате.

Никъде в новината не се казва кои дни е махнал и дали от всяка ваканция по един ден или от някоя цели четири. Не е ясно също дали промяната не е заради някакви засичащи се съботи и недели с официални празници. Не ми се отваря календара, ама ако трети март се пада в събота, е ясно, че през 2007 няма да го броим за ден-ваканция, просто щото се пада в почивен ден.

Цялата статия ( ако тия три реда са статия) са малко манипулативно поднесени, за да се ядосват учениците и да си мразят министъра. Аз по-деен мин. от този не си спомням...

А УбОчението ще го оставя без коментар...
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotquotвЪЛЧЕВНАСАПУН
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:50.