IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th January 2006, 22:00
44DE8 44DE8 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: VVE
Мнения: 100
Изпратете съобщение чрез ICQ до 44DE8
По подразбиране Спорт и Култура

Случвало ли ви се е някога докато сте в залата и тренирате някой да доде при вас с думите "ей пич, знаеш ли че аз права тук преди теб". Случвало ли ви се е да питате 4 човека дали използват даден уред преди да го подхванете вие ? А колко често ви се случва вас да не ви питат, а просто да ви изчакат да си направите серията и да се бутнат. Незнам за вас, но на мен ми прави впечатление. Колко по-лесно щеше да е ако хората си разтоварваха уредите и прибираха тежестите....щото табелката "Моля след тренировка прибирайте тежестите по местата им" има точно толкова ефект, колкото и "Моля задължително провеждайте тренировките си с тениска или кърпа!!!"... много поздрави на потния чичка с гордото шкембе и тениска на кръста... Въобще имат ли място в СПОРТА ЗАЛА хора, които ги мързи да си преместят дъмпела и затова го ритат до желаното място ?!? "Аз Кро, аз прави бицепс с 40"..... фрааас дъмпела на земята от половин метър.. "Аз як". Ако не кажа "здрасти" и "лека работа" човека дето бачка в залата няма дори да ме погледне.
Хайде сега си представете, влизате в залата, посрещат ви със "здрасти, как е? ще дигаме ли?", чака те свободен уред (не щото няма хора, а просто защото е разтоварен), хвърляш око към дъмпелите, виждаш кой е тук и кой го няма и си правиш сметка за 20 минс напред. Тренираш и почиваш спокойно, щото знаеш че като отидеш да пиеш вода и се върнеш тежестите ти ще са на място и няма да губиш време да търсиш, да слагаш, да връщаш... Колко хора биха дали още левче за да го имат това... аз бих. Обаче и 20 да дам пак ше е същото, независимо дали е в залата, на спирката или на опашката в супера.
Какво мислите вие за културата в нашите спортни зали ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th January 2006, 23:36
Аватара на pyceHka
pyceHka pyceHka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Русе/София
Мнения: 1 603
По подразбиране

културата на българина в залите е като културата му навсякъде другаде - единици са възпитаните хора
нагледала съм се на гореспоменатите случаи
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th January 2006, 23:37
Vlaho Vlaho не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 204
Изпратете съобщение чрез ICQ до Vlaho
По подразбиране

Ами нямам думи за културата в по-големите зали. Само че аз преди тренирах в една малка заличка, където се познавахме по физиономии и винаги се питаше и помагаше. Е имаше и от горните типове, ама бяха рядкост. Сега си тренирам в къщи и нямам никакви проблеми както се сещаш.
__________________
Какво значение има времето, важното е да стане както ти харесва.
ОВК проектиране
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th January 2006, 14:18
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

1. В моята зала съм бил свидетел на конфликт за уред 1 или 2 пъти за около 2 години. Обстановката е приятелска, всички почти се знаеме - когато има желание винаги се намира начин за комбиниране.

2. Без тениска се лепват за лежанките потни гнусари, само когато идват някви случайни хора за пръв път. От тези, които са редовните не съм виждал нито един, който да ляга без тениска. Дори и да се съблече - постила си тениската. Въпрос на култура на трениране е.

3. Собственика на залата стои през половината време на работа, познава всеки по име и няма нито един човек с който да не си каже здрасти и чао, просто нито един.

4. Не че аз правя с толкова, но ако един Дъмпбел тежи 50 кг, какво ненормално има да го дотъркаляш до мястото му, вместо да го носиш. Това е фитнес, а не състезание за най-силен мъж и дисциплината "разходката на фермера"
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th January 2006, 20:57
44DE8 44DE8 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: VVE
Мнения: 100
Изпратете съобщение чрез ICQ до 44DE8
По подразбиране

Просто не ме разбираш правилно. Не става въпрос да има конфликт за уред, става въпрос да попиташ и да те попитат дали е удобно да комбинирате, вместо просто да ти се тръшне на уреда и да почне да си прави. Не че някой ще откаже, просто от любезност. И не става въпрос да си преместиш дъмпбела, а да го риташ през половината зала щото те мързи да го дигнеш. Както и да е, явно не съм случил на зала.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th February 2006, 23:33
harmaqni harmaqni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 13
По подразбиране

Как стоят нещата с кардиоуредите в малките зали? Ами ако има четирима отслабващи (обикновено жени), желаещи да се качат за 20 минути на колелото и за още толкова на степера и то става ужас.
На всеки му е ясно, че в такива случаи се разчита на чистия късмет и на правилото "кой завари, той превари". Просто няма как иначе! Всеки отива в някакъв момент в залата и се надява, че ще може да си осъществи планираната мисия. Но знае, че може и да не я осъществи.
Затова въпроси от рода на "Ще правите ли още тука" ми звучат като: "Аз знам, че имаш още да въртиш, ама слизай, щот ми пречиш!"
Аз и един път не съм си позволила да притесня някой, при положение, че очевидно има още работа. Приела съм факта, че няма как в малка зала с много хора да имам всеки път оптимална тренировка. И това не ме тревожи толкова, тъй като сама съм си го избрала, ама следващия път като някой ме пита ще седя ли още на степера, и ще си помисля дали да не му спретна скандал
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st February 2006, 15:48
Evi4ka Evi4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: софия в едно село с трамвай
Мнения: 310
По подразбиране

Аз не съм на мнението че българина в частност няма култура,по скоро по фитнес залите се срещат такива комплексари които са качили 2 кила и се мислят за велики и безсмъртни че човек с часове може да се забавлява като ги слуша
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st February 2006, 21:03
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Само не разбрах тия комплексари по фитнес залите защо се мислят за безсмъртни, според теб, Евичка. Защото са качили два килограма ли?
Искам да ти кажа, че всеки има право да си ходи на фитнес, независимо с каква цел прави това.
Също така всеки има право да изразява мнение, като някои от хората правят това по по интересен начин, което тебе явно те дразни!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СпортКултура
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:38.