IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20th October 2009, 12:56
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране "Благородната лъжа" - оправдана или все пак...лъжа

Хайде да чуя сега аз ли само съм мазохистка и предпочитам да чувам истината - грозна или хубава...? Също така трябва ли да се говори открито за "кофтите" неща, тези, които не харесваме/приемаме/толерираме у другите или е редно да замълчим, защото ги обичаме и не искаме да ги нараняваме? Трябва ли да чуваме само хубавите неща и да си "спестяваме" лошите?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th October 2009, 12:59
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Ако ,това да чуваш истината независимо каква е е мазохизъм,то и аз съм мазохистка ..Предпочитам да я чуя отколкото да ме гледат в очите и да ме лъжат..
Аз съм човек който ако е направил нещо лошо,мога да се изправя и в очите да си призная или да кажа какво мисля...Прекалено директна съм и даржа хората около мен също да са..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th October 2009, 13:00
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

в смисъл, как мазохистка? Аз бих се обидила ако ме лъжат макар и благородно, но тя е с цел да предпази някой, но така или иначе нищо не остава скрито покрито, та по-добре близките ми да ми кажат нещото дето би ме съсипало, отколкото да го науча на улицата от някой неприятен човек
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th October 2009, 13:02
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Ако ,това да чуваш истината независимо каква е е мазохизъм,то и аз съм мазохистка ..Предпочитам да я чуя отколкото да ме гледат в очите и да ме лъжат..
Ами понякога си е чист мазохизъм пред алтернативата да генерираме положителни емоции и да живеем "спокойно" (каквото и да значи това ) в лъжа, за която не искаме да знаем....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th October 2009, 13:03
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Няколко пъти са ме лъгали благородно и това са пътите, когато най- много ме е боляло... мерси от такива лъжи, нито искам мен д аме лъжат така, нито аз бих лъгала.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th October 2009, 13:05
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Ако ,това да чуваш истината независимо каква е е мазохизъм,то и аз съм мазохистка ..Предпочитам да я чуя отколкото да ме гледат в очите и да ме лъжат..
Ами понякога си е чист мазохизъм пред алтернативата да генерираме положителни емоции и да живеем "спокойно" (каквото и да значи това ) в лъжа, за която не искаме да знаем....
Предпочитам всичко да знам независимо дали ще ме заболи...Мисля че така бих простила или сама бих преценила тази ситуация дали ме удовлетворява или не...
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th October 2009, 13:06
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране Re: "Благородната лъжа" - оправдана или все пак...

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Хайде да чуя сега аз ли само съм мазохистка и предпочитам да чувам истината - грозна или хубава...?
Не. Не си само ти И аз имам силна поддаденост към този вид мазохизъм Принципно не би трябвало да е така, но...ко да праим Предпочитам винаги варианта : ПРАВО КУМЕ В ОЧИ! Това, обаче не ми е донесло кой знае колко добро...но пак си го предпочитам
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th October 2009, 13:10
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Тъкмо мислех вчера да изровя една стара тема, в която твърдях, че премълчаването на истината понякога е нужно.
Сега мисля, че истината никога не бива да се премълчава, колкото и да боли (е, това не значи да кажеш на някой, че си му изневерил само заради кефа да си изчистиш съвестта ).
Трябва да си призная, че точно ТИ, Гуен, ми отвори очите за цената на истината, за което ще ти бъда благодарна цял живот! Продължавай да си все така честна с мен, имам нужда от теб!


Какво щях да правя, ако те нямаше?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th October 2009, 13:17
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Тъкмо мислех вчера да изровя една стара тема, в която твърдях, че премълчаването на истината понякога е нужно.
Признавам, че дълго време ми беше болна тема този въпрос и не можех/исках да говоря по него с лекота. Но скоро се натъкнах на пример, в който човекът отсреща също изяви желание да чува само хубавите неща..."плюенето" - по-добре да се спестявало. Оттам и ме провокира наново този въпрос.
към Стрейндж: P.S.хаха имаме си Мишелина във форума...колко "подходяща" темичка
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th October 2009, 13:20
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Не искам грозни истини, не искам да ме боли

Не искам и да ме лъжат, затова и не задавам въпроси, чиито отговори не биха ми харесали
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotБлагороднаталъжаquotоправданаиливсепаклъжа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:28.