IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3211  
Стар 3rd May 2009, 17:50
Аватара на Целувчица
Целувчица Целувчица не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: в мечтите ти
Мнения: 12 059
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
А ти взе и да ни се караш вече
Как разбра че е корен като не си ходила на лекар
Не ви се карам но се дразня че и двете грешите и вместо корен ми казвате нерв!
Ами първият път като се подух ходих с баща ми и зъболекаря ме прегледа и ми каза да си направя снимка!Самият зъболекар каза че е корен защото зъбът ми беше развален и се клатеше много и аз го отчупих с ръка!И корена си е останал във венеца!Пък и после като се направи снимка и зъболекаря я видя потвърди че е корен и трябва да се извади но аз така и не отидох!И сега пак се подух! И понеже ме домързя да пиша го копирах от едно мое предишно мнение!
__________________
Добрите момичета правят вечерята, а лошите питат какво ще има за закуска
  #3212  
Стар 3rd May 2009, 17:54
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Извинявай но твоето е супер немърливост,как може да допуснеш такова нещо на 18 години..Ей момиче ти на 40 няма да имаш зъби в устата от твоя страх...Запомни едно на 4-6 месеца се ходи на профилактичен преглед и ако има някакви кариеси да ги огстранят за да не се налага вадене на корени и тн...А това как сама си счупила зъба с пръст ми е направо отвратително
  #3213  
Стар 3rd May 2009, 18:01
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Добре Слади, разбрахме. Бягай да си извадиш корена.
Става дума за 2-3 минути, а как ще раждаш бе моме?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
  #3214  
Стар 3rd May 2009, 18:25
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Баси....... детето ми на 6 години няма проблем със ходенето на зъболекар...............
Сладуланка................колко пъти (общо) от както си се родила си ходила на зъболекар..........???
  #3215  
Стар 3rd May 2009, 18:38
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

и аз изпитвам панически страх от зъболекар -но ходя, няма начин...Слади при зъбите почне ли да боли веднъж колкото повече чакаш по-лошо става. По добре иди докато проблема още не се е задълбочил съвсем защото отидеш ли подута и упойка няма да могат да ти сложат. Да не говорим че може да си докараш нещо много по-сериозно от един зъб - отивай хич не му мисли.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
  #3216  
Стар 3rd May 2009, 19:53
Аватара на Целувчица
Целувчица Целувчица не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: в мечтите ти
Мнения: 12 059
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Марулка
Баси....... детето ми на 6 години няма проблем със ходенето на зъболекар...............
Сладуланка................колко пъти (общо) от както си се родила си ходила на зъболекар..........???
Винаги когато ми се е налагало но никога сама!
__________________
Добрите момичета правят вечерята, а лошите питат какво ще има за закуска
  #3217  
Стар 3rd May 2009, 20:44
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Хаха, деца, деца...тва не е никаква фантастика и не става дума за зъб без упойка...

Тук става дума за жив нерв!Ако толкова не ми вярвате за болката, която описах...идете и се тествайте.После ми кажете дали добре съм я описал.
Тая болка ми пази влага от преди 14 години.
Ама няма да коментирам повече, Вие си се смейте...

Слади, а на теб ясно ли ти е поради какво може да се получи тая болка там в корена и как се лекува?!?!
Да те светвам ли, че това там най-вероятно е киста и че пролекуването включва отваряне, прочистване на зъба от външния кариес, достигане до каналите, вадене на НЕРВИТЕ (защото най-вероятно имаш 2 или 3), прочистване на кистата затваряне на каналите и зъба?И пак не е гаранция, че ще успеят да те пролекуват успешно, защото най-честата интервенция, до която се стига е вадене на зъба.Някой лекари предпочитат да ти отворят венеца и да стъргат корена ти докато премахнат кистата, но много зависи колко е голяма.Твърде е вероятно с твоето изчакване да е късно вече и от подобно лекуване да няма смисъл.
Ама ти си знаеш де...
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
  #3218  
Стар 3rd May 2009, 20:53
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Стига де! Като гарвана на Егдар По си
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
  #3219  
Стар 3rd May 2009, 20:54
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Всички нерви, дето са ми ги вадили, са ми ги вадили без упойка- от упойката винаги ме е било страх повече, отколкото от ваденето на нерв. А някои и при мен като при Рийзън не са били напълно умъртвени- болката, то дори не знам дали може да се опише като болка, щото не е класическа болка, е баш като бъркане в мозъка и буквално за секунди имаш чувството, че губиш разум.
Сладилано, щом се е стигнало дотук, значи определено не ходиш винаги, когато се налага И стига вече с тия лигавщини, ще ти сложат упойка, ще ти извадят корена без да усетиш каквото и да било, дори и няма да те боли, след като те пусне упойката.
Наистина е срамота- младо гримирано момиче с уста- гробище.
  #3220  
Стар 3rd May 2009, 21:01
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Мауз, няма стига!Тя трябва да знае!За напред да не бъде толкова немърлива към здравето си!
Апо, възможно е да не е успяла да го умъртви съвсем както казваш, но тва толкова болеше, че за мен си беше напълно жив.И като се сетя, че ония иглички имали размери и тя нямала моя размер на канала ми...бъркаше ли бъркаше и само от време на време дочувах коментари от сорта на: "их...за малко..."
20 мин да ти дразнят нерв...държи влага 14 години, предполагам и още доста ще ми я държи...
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякакви
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:06.