IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #591  
Стар 21st August 2008, 15:04
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

Наистина смятам, че трябва да се отиде и на дерматолог.
Отговори с цитат
  #592  
Стар 7th September 2008, 15:08
Аватара на Macy86
Macy86 Macy86 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: София
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!

Прочетох доста от мненията тук които мога да кажа ми повлияха по някакъв начин и вече съм почти готова да се подложа на интервенция. Все пак се надявам да ми кажете според Вас трябва ли и дали решението ми е правилно. На 22 години съм и тежа 105кг. Винаги съм била по-едра, но всичко си беше горе долу ОК докато спортувах активно, след това дойде време и трябваше да спра спорта и напълнях драстично. Пробвала съм много диети, но така и не се получи
Моля Ви дайте мнение!
__________________
Болката е това което прави живота завършен!
Отговори с цитат
  #593  
Стар 9th September 2008, 07:15
maryana maryana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 84
По подразбиране трябва ли

Мила, едва ли тук някой има право да ти каже, че трябва да се оперираш. Задължителни са животоспасяващите операции. Решението трябва да си е само и единствено твое. Защото ще са твои и болката и възстановяването след това.
От моята операция минаха година и три месеца и не е имало и ден, в който да съм съжалявала, че съм я направила. Резултатите при мен са повече от задоволителни за мен.
Ти си само на 5 кг от психологическата граница на 100- те. Излишно е да те питам дали си пробвала по друг начин да коригираш теглото си. За да попаднеш тук, при всички сличаи си минала през всяка диета, която си видяла.
Все пак, има си и показатели за този вид интервенция. Колко ти е индекса на телесна маса? Попадаш ли в границите?
И не се залъгвай, че редуцирайки стомаха си, забравяш за диетите. Това помага само в началото и то, защото не можеш да се храниш. После... малко по малко, ако не промениш навиците, оставаш почти там, от където си тръгнала.
И за да бъда напълно точна, от всичките свалени от мен 65 кг, около 20- 25 са свалени без усилие. За останалите трябват ограничение в храненето и движение.
Срещни се с лекаря, към когото си се насочила и си говорете. Ако искаш нещо повече да ти кажа, пиши ми на лични.
Отговори с цитат
  #594  
Стар 9th September 2008, 15:38
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: трябва ли

Цитирай:
Първоначално написано от maryana
Мила, едва ли тук някой има право да ти каже, че трябва да се оперираш. Задължителни са животоспасяващите операции. Решението трябва да си е само и единствено твое. Защото ще са твои и болката и възстановяването след това.
maryana за хубавия отговор! Съгласна съм.
Отговори с цитат
  #595  
Стар 10th September 2008, 14:21
El40 El40 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16
По подразбиране

Здравей Macy86,
абсолютно съм съгласна с Марияна. Това е избор, който всеки трябва да направи сам и то след като се е информирал задълбочено за всичко, свързано с предстоящата интервенция. Тук има доста информация по темата, но най-добре е да изясниш всички сериозни въпроси с лекаря, на когото ще се спреш.
От моята операция минаха 9 месеца и нито за миг не съм съжалявала, че се реших на нея.
Ако имаш нужда от допълнителна информация, ще се радвам да ти помогна.
Отговори с цитат
  #596  
Стар 10th September 2008, 16:57
sisa_a sisa_a не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 5
По подразбиране

Здравей Macy86,
аз съвсем наскоро преди седмица си сложих пръстен , въодушевена от всичко,което бях прочела /набързо/, но най-вече от съседка ,която се промени феноменално.Всъщност тя ме запали и аз се хвърлих през глава.Освен това съм на 33г и искам да имам още едно дете, но килограмите не биха ми позволили да го износя. И реших ,че това е варианта. Но искам да ти кажа нещо.Ти все пак си на 22 и можеш да се справиш!!!! Според мен оперативната намеса трябва да е последният ти избор. Не знам дали си пробвала с плодолечение в някой център.Препоръчвам ти горещо да опиташ -дава резултат! За съжаление се иска ВОЛЯ и МОТИВАЦИЯ, а знам ,че е много трудно.
А и да ти кажа ,за мен тази операция е изключително тежка! Идеше ми да убия съседката ,че ми спести какви са болките и колко трудно е възстановяването, а и във форума не прочетох нещо подобно/ не съм го изчела сигурно целия не змам!/Обещах си ,като изляза да напиша за тези които ,като мен са решили ,че това е по -бързият и по- лесният начин за отслабвне.Нищо подобно. Искам да ви кажа ,че никак не съм щастлива в момента от факта ,че ми липсват 7 кила. Разделила съм се с тях,защото самата операция е тежка, защото 2-3 дни не пиеш и вода ,а после пак едва пиеш ,защото ти е трудно! Чувстваш се като парцал и не можеш да свършиш нищо.А и да спиш не можеш хубаво ,защото всичко те боли, дори кожата! Така че, пробвай една седмица само на вода ,втора и трета само на сокове ,четвърта на течни храни и резултатът при теб ще е същият ,дори може би по-добър ако го съчетаеш със движение , спорт или дискотеки!!!!! Аз мисля ,че при твоите 22 г ще е прибързано!Но от друга страна нямаш много време ,започни плодолечение ! Ако имаш въпроси пиши ,надявам се да ти помогна!!!
Отговори с цитат
  #597  
Стар 14th September 2008, 21:43
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sisa_a
За съжаление се иска ВОЛЯ и МОТИВАЦИЯ, а знам ,че е много трудно.
Тъй казват и учените глави: Майка, Мотивация, Метаболизъм и Отслабването изисква ясен и правилен мотив

Цитирай:
Първоначално написано от sisa_a
Обещах си ,като изляза да напиша за тези които ,като мен са решили ,че това е по -бързият и по- лесният начин за отслабвне.Нищо подобно.
Хубаво е, че пишеш. Надявам се, да си по-добре вече и да постигнеш желания резултат и най-вече още едно детенце! Това е отлична мотивация.
Отговори с цитат
  #598  
Стар 15th September 2008, 11:47
koki_ koki_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sisa_a
Здравей Macy86,
аз съвсем наскоро преди седмица си сложих пръстен , въодушевена от всичко,което бях прочела /набързо/, но най-вече от съседка ,която се промени феноменално.Всъщност тя ме запали и аз се хвърлих през глава.Освен това съм на 33г и искам да имам още едно дете, но килограмите не биха ми позволили да го износя. И реших ,че това е варианта. Но искам да ти кажа нещо.Ти все пак си на 22 и можеш да се справиш!!!! Според мен оперативната намеса трябва да е последният ти избор. Не знам дали си пробвала с плодолечение в някой център.Препоръчвам ти горещо да опиташ -дава резултат! За съжаление се иска ВОЛЯ и МОТИВАЦИЯ, а знам ,че е много трудно.
А и да ти кажа ,за мен тази операция е изключително тежка! Идеше ми да убия съседката ,че ми спести какви са болките и колко трудно е възстановяването, а и във форума не прочетох нещо подобно/ не съм го изчела сигурно целия не змам!/Обещах си ,като изляза да напиша за тези които ,като мен са решили ,че това е по -бързият и по- лесният начин за отслабвне.Нищо подобно. Искам да ви кажа ,че никак не съм щастлива в момента от факта ,че ми липсват 7 кила. Разделила съм се с тях,защото самата операция е тежка, защото 2-3 дни не пиеш и вода ,а после пак едва пиеш ,защото ти е трудно! Чувстваш се като парцал и не можеш да свършиш нищо.А и да спиш не можеш хубаво ,защото всичко те боли, дори кожата! Така че, пробвай една седмица само на вода ,втора и трета само на сокове ,четвърта на течни храни и резултатът при теб ще е същият ,дори може би по-добър ако го съчетаеш със движение , спорт или дискотеки!!!!! Аз мисля ,че при твоите 22 г ще е прибързано!Но от друга страна нямаш много време ,започни плодолечение ! Ако имаш въпроси пиши ,надявам се да ти помогна!!!

Здравейте Сиса и всички които имат опит,
И аз се реших да сложа силиконов пръстен и от вчера се ровя по форумите за инфо.
Дори не съм сигурна дали пръстена е за мен или друго.
Ако някой друг има желание да ми пише ще съм благодарна
Аз съм на 48г. -128кг. -171см
Преди десетина години от 59кг напълнях до 83 и оттогава се боря .
Успявала съм да сваля от 15 до 25 кг ,но след всеки успех следва по голямо напълняване и така постепенно през годините до сегашните ми новички 128
Стресна ме твоето предупреждение и затова те моля да споделиш по прясна информация .
Как се чустваш 5 дни по късно?
Поздрави на всички

Отговори с цитат
  #599  
Стар 16th September 2008, 18:04
ДЕми ДЕми не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: София
Мнения: 17
По подразбиране

Аз съм с пръстен от шест месеца. За това време отслабнах с 16 кг. без да се усетя. Операцията ми, за щастие, мина изключително леко, нямах никакви усложнения и никакви неприятни усещания, а за болка да не говорим въобще. Изключително доволна съм от това което направих за себе си, защото имам да свалям толкова кг. колкото трябва да тежа, т.е. трябва да остана на половината, това е недостижим, поне за мен, с никакви диети. Сега преоткрих удоволствието от храненето, ям всичко което ми се иска, но то е толкова малко, че просто няма как да надебелееш. Това беше в началото, след толкова години диети, мога да ям даже сладолед и тортичка и баклавичка и и и... Беше много смешно, като си поръчам от всичко, а си взема само една две лъжички и край не може повече. После ми мина мерака и вече не се лъжа да хабя храната. Ако имате да сваляте 30-40-50 кг., не сте първа младост и имате финансова възможност, препоръчвам този метод за отслабване
Отговори с цитат
  #600  
Стар 16th September 2008, 20:27
sisa_a sisa_a не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте момичета, иска ми се да попитам вие усещахте ли в началото и до кога пръстена или по скоро резервоара, аз си го напипвам и като легна по корем малко ми пречи и всъщност се притеснявам от удари. Малката обожава да се хвърля върху мен докато лежа ,а понякога такива шутчета ми раздава...дали може да стане нещо неприятно ....
Сега две седмици по-късно се чувствам по- добре ,но още съм отпаднала и лесно се уморявам .Също по-трудно се навеждам и то в лявата посока ,че там ме подпира резервоара, много ми е странно и се питам така ли е.. Е липсват ми и около десет кила ,но не бих казала ,че ми личат все още.
Всъщност го направих ,за да мога да забременея отново и доктора ме увери ,че пръстена няма да ми пречи, но при положение ,че сега го усещам,после как ли ще е...
Моля да ми кажете кога започнахте да ядете пресни зеленчуци ,хляб и други!
Благодаря ви!
А в отговор на коки ,може би операцията се понася различно, при мен беше тежко- първата седмица се чувствах ни жива ни умряла,без грам живителна сила ,да не говорим ,че неможех и да спя а и поддържах една ниска температура,която допълнитено ме изтощи. После температурата ми спадна, като започнах да пийвам повечко сокове,започнаха да ми идват и сили .Та това е за сега ..,ще пиша пак. Поздрви на всички!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:29.