IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 25th June 2008, 09:35
Katrin_K Katrin_K не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ratamahatta
ооооо Katrin_K, на мен и само кивито ми действа дооооооста прочистващо
Офффф, за съжаление при мен само то не дава резилтат - пробвах два дни само с него и....лоша работа
Отговори с цитат
  #22  
Стар 25th June 2008, 12:58
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

добре де какво правиш с тва ленено семе, че стои толкова време и се отделя слуз
Аз го пиемам в суров вид смляно, и го изяждам бързо, хич не престоява и пак ми помага
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25th June 2008, 14:14
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Точно.., не трябва да се чака въобще, след като се смели лененото семе, защото се окислява и губи полезността си.... Даже трябвало да се счука, а не да се мели, когато се приема като слабително средство.

И е 100% вярно, че не върши никаква работа, ако се яде цяло. Обвивката му била прекалено твърда и както влизало..., така и излизало...

Лененото семе съдържа 5-12% слузно вещество, на което се дължи омекчаващото, противовъзпалително и леко слабителноо действие.
Чела съм, че трябва добре да се дъвчи, ако не се мели/счука.

Още малко инфо:
Цитирай:
Внимание:

Лененото семе съдържа между 0,1 и 1,5% цианид и при високи дози може да предизвика отравяне. Не трябва да се забравя и значителната му хранителна стойност от 470 ккал на 100 г.
Ако се спазва дозата и количеството поемана вода, не се наблюдават странични действия. Но когато не се взема с достатъчно течност, може да се получи преждевременно набъбване и оттам - запушване на гърлото или хранопровода с опасност от задушаване. При болки в областта на гърдите, повръщане, затруднено гълтане или дишане след употреба на ленено семе, трябва незабавно да се потърси лекар.
Лененото семе се взема поне 1 час преди или след други лекарства, за да не се намали тяхното действие.
Още повече инфо тук

Отклонихме се от темата, но запекът причинява подуване, а лененото семе е средство за справяне с първото, така че се връзва ...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 27th June 2008, 14:13
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Най-важното при яденето е ,колкото и банално да звучи, да се яде често и по малко. така няма да затормозявате организма си с големи количества и той непрекъснато ще обработва поетата на равни интервали от време храна, така се засилва метаболизма, и повярвайте, това много помага за изгарянето на мазнините и оформянето на мускулатурата
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #25  
Стар 27th June 2008, 19:21
carry carry не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 91
По подразбиране

напълно подкрепям редовното хранене,на малки интервали и малко количество,моя стомах така се оправи и мноого вода(не сокове,не кола лайт)..има ефект
__________________
If You judge people,you have no time to love them."
Отговори с цитат
  #26  
Стар 27th June 2008, 19:48
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

И да не го подкрепяш, това е правилното хранене За жалост старите поколения не го приемат и за тях има 3 хранения - закуска, обяд и вечеря, много хора на 40+ години отричат честото хранене и дори според тях, противно на всички изследвания, било вредно
А иначе яжте и мед, разтваряйте го във вода, в чай, ако го смучете трябва да е много бавно, за да не изгорите лигавицата на стомаха. Но това е най-чистата храна, най-полезната, много хранителна и също действа като слабително
Отговори с цитат
  #27  
Стар 27th June 2008, 23:04
carry carry не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 91
По подразбиране

само да се внимава с количеството ..и последното хранене да бъде 2-3 часа преди лягане и да е най-леко.
__________________
If You judge people,you have no time to love them."
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28th June 2008, 11:29
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от carry
напълно подкрепям редовното хранене,на малки интервали и малко количество,моя стомах така се оправи и мноого вода(не сокове,не кола лайт)..има ефект
относно водата, добре е да се пие много вода
Повечето хора пият едва когато ожаднеят и така да се каже имат този проблем, а част от тях страдат от нередовен стомах
Да не казвам всичките че все ще има изключения
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #29  
Стар 28th June 2008, 12:26
Аватара на cvety
cvety cvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: sofia
Мнения: 126
По подразбиране

открих от какво ми се беше подул стомаха и отстраних проблема и сега всичко си е ок...проблема беше-пиех вода, докато обядвах, но спрях и нещата се оправиха

мерси на всички за съветите

rokoko аз вода пия в промишлени количества- вече са около 3-4 литра на ден
Отговори с цитат
  #30  
Стар 28th June 2008, 12:29
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

И аз пия много вода
минават два литра майче
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: подутиястомахактивия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:06.