IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2031  
Стар 15th May 2014, 08:00
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Така е най-добре. Не се шашкай излишно... може и ти да си преувеличила разликата между двете. Дени ти е писала в другата тема, че е нормално едната да боли повече от другата.
Отговори с цитат
  #2032  
Стар 15th May 2014, 09:28
Аватара на Miss Bond
Miss Bond Miss Bond не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 39
По подразбиране

Да, Pufpaf, прав си, напълно съм съгласна с теб. Общо взето гърдите са една от малкото (да не кажа единствената) части от тялото, които не могат да се подобрят чрез правилен начин на живот. Лицето е друго нещо - нос, устни, уши не можеш да промениш със здравословно хранене и спорт.
На мен днес ми смениха превръзките, тоест ми сложиха нови лепенки на белезите, с които ще мога да се къпя. Вече може да си вземам душ и съответно да свалям сутиена докато съм в банята. Освен това го разхлабиха и доста ми олекна. Гърдите ми все още имат оттоци и разтягания, а на единия белег май имам и хематом, но съм много прясна и предполагам на този стадий всичко това е нормално. Понеделник трябва да отида пак за нова смяна, а за конците ми казаха, че се махат на десетия ден (впрочем денят на операцията брои ли се или само дните след нея?). След махането на конците има ли други прегледи преди консултацията, която се прави на четиридесетия ден?
Последен въпрос, момичета - някоя от вас да е чувала при малко по-рязко движение на ръката шум като от изпускане на въздух, например от гумена играчка? Е, не толкова силно, разбира се, и не всеки път, но се чудя нормално ли е, престава ли с времето, от импланта ли е или от страничните тъкани... Нещо като гръдно пръцкане...
Отговори с цитат
  #2033  
Стар 15th May 2014, 20:37
Guinet Guinet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 87
По подразбиране

Miss Bond след свалянето на конците преди конролния няма други прегледи..аз даже няма да мога да отида на четиредесетия ден, а по-късно. Не се притеснявай да изчисляваш толкова точно, аз отидох на 13-тия ден за конците, заради почивните дни в началото на Май. Изобщо нищо не усетих при свалянето..аз усещах да се движи течност в едната гърда, но май вече поотшумя..днес се наложи да шофирам за малко-неприятно е, напрягат се повече мускулите, отколкото очаквах..
Отговори с цитат
  #2034  
Стар 15th May 2014, 20:39
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Има значение кога точно ще се свалят конците, защото ако се преносят, съответно белега е по-грозен.
Отговори с цитат
  #2035  
Стар 16th May 2014, 08:03
Guinet Guinet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 87
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
Има значение кога точно ще се свалят конците, защото ако се преносят, съответно белега е по-грозен.
Не съм знаела, а и нямаше как с шестте почивни дни! Засега изглежда спокоен..ако закъснея за контролния, обаче, както се очертава, и не мажа с нищо, а трябва..Изглеждат си ок, като драскотини..как се преценява дали е необходимо мазане и,че незараства добре, видимо ли трябва нещо да не изглежда спокойна раната!?Често ли Докторите изписват мазане!?мога ли на своя глава да си взема някакъв крем?
Отговори с цитат
  #2036  
Стар 16th May 2014, 11:14
Аватара на Miss Bond
Miss Bond Miss Bond не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 39
По подразбиране

Guinet, и аз ще закъснея с консултацията, тъй като точно на четиридесетия ден ще съм в чужбина. Ще отида веднага щом се върна.
За шофирането - аз карам шофьорски курс и другата седмица ще трябва да пошофирам. Тази седмица съм си взела почивка от шофирането, но не мога да си позволя повече разтакаване и отлагане (освен това понеделник съм и на теоретичен изпит).
За белезите на мен ми казаха с нищо да не ги мажа до консултацията, когато д-р Стоянов щял да прецени дали и какво да изпише. Не знам дали е противопоказно да ги мажеш с нещо като превантивна мярка преди консултацията. След сериозно падане по лицето преди около две години и половина и калпаво зашиване на мен ми се получи келоиден цикатрикс (повдигнат белег), тъй че сега ме е страх да не се получи същата ситуация. Ако белезите са само като драскотини, предполагам заличаването ще е по-лесно, а и с малко грим съвсем няма да се виждат. Мога да ти кажа с какво аз се мазах за белега ми: Контратубекс, но по-ефективен е Дерматикс, който обаче е и по-скъп. Има и едни лепенки - Cica-Care (чете се Цика-Кеър), те са силиконови и много ефективни при лечение на белези, особено при повдигнатите и релефните, тъй като се залепват върху тях и ги правят плоски и изравнени. На мен много ми помогна, но за тези белези не знам дали ще стане, а и точно под гърдите ще е трудно да се задържат залепени. За моя белег на лицето аз продължавам да се мажа с Дерматикс, тъй че дори докторът да не ми изпише нищо, предполагам все пак ще си го използвам и за белезите под гърдите.
Отговори с цитат
  #2037  
Стар 16th May 2014, 11:21
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Относно тези лепинки Cica-Care мисля, че преди време ги коментираха тук мацките, май Лилето се включи тогава и изказа някакво мнение.
Отговори с цитат
  #2038  
Стар 17th May 2014, 09:05
Nel4ho Nel4ho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
Относно тези лепинки Cica-Care мисля, че преди време ги коментираха тук мацките, май Лилето се включи тогава и изказа някакво мнение.
За какво са тези лепенки и на каква цена са.На мен в понеделник ми махат конците,но в момента спортния сутиен е върху белезите и доста понаболява
Отговори с цитат
  #2039  
Стар 17th May 2014, 11:21
Аватара на Miss Bond
Miss Bond Miss Bond не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 39
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nel4ho Виж мнението
За какво са тези лепенки и на каква цена са.На мен в понеделник ми махат конците,но в момента спортния сутиен е върху белезите и доста понаболява
Скъпички са, цената е 60-70лв., в Интернет пише 69лв.: http://apteka.framar.bg/30018971/%D1...-%D1%81%D0%BC-
Другаде пише, че са 60,09лв.: http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=231072
Тук можеш да намериш отзиви за лепенките: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=126389
http://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9371
Малко информация за лепенките: https://ecosmedica.com/actual.html
Отговори с цитат
  #2040  
Стар 17th May 2014, 15:22
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Начи, Цица Каре-то е за релефни белези. От опит ви казвам.... аз само с аки от чучулига не съм се мазала.... белезите са си белези, има смисъл да се мажат ако кожата ви е предразположена към образуване на релефни белези.... иначе мазането е само за собствено успокоение, че сте направили всичко по силите си за заличаване. Няма хирургичен белег, който да може да бъде заличен. По-скоро слушайте лекарите си и правете това, което те ви препоръчат.

Най-добрият цяр за белези е слуз от охлюви, но трябва ЗВЕРСКО постоянство.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:06.