IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 12th June 2005, 20:57
zorni4ka
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране относно подутия корем

Моя приятелка има същия проблем и пие хапченца от тия дето ги рекламират по тв за киселини и др. Не знам, на нея й помагат, но дори й да пиеш умерено, не знам доколко е вредно .. Все пак за излизане, за разни случаи върши работа
Отговори с цитат
  #22  
Стар 13th June 2005, 10:57
Гост
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Нова,и аз съм като тебе.Вманиячих се на тема корем-дъска,спортувам всеки ден след работа,което ми идва в повече и се превърнах в елка за калории.Отслабнах-не много красиво,загубих дупе,хубав бюст,ханш;от недостатъчното храна,която приемам,започна да ми се вие свят,а коремчето си седи.Само дето от по-сочно се превърна в тип"увиснала торбичка".Особено след като все пак сложиш в тази торбичка малко храна...Нямам идея какво да правя,затова започнах да слагам малко по-дълги блузки,коланчета и т.н.,поне така изобщо не си личи.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 19th June 2005, 13:15
Guiness Guiness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 21
Изпратете съобщение чрез ICQ до Guiness
По подразбиране Vapros: za koremnite presi i krusta

Liophy, вапрос към теб. Имам проблем с болки в кръста, по време на коремните преси. На моменти се спирам основно заради напрежението и болката в кръста, а не че коремните ми мускули са се напрегнали толкова че да не мога да издържа още. Дали това се случва, когато кръста ми не е добре загрят? Не мога със сигурност да определя. Съвет по темата би ми помогнал.
Благодаря предварително. Надявам се, че въпроса ми не е глупав... но не се сещам как да се справя с проблема.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 19th June 2005, 13:39
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

Коремните товарят кръста....
Щом имаш болки...
Най - добре ги спри.
Всъщност коремните преси не са упражнение за сваляне от областта на корема, както и бицепсовото сгъване не е упражнение за сваляне на мазнини от областта на ръцете. То е оформящо коремната мускулатура упражнение и не е незаменимо.
Като начало моят съвет е не просто да загряваш, но и да тренираш кръста, ако не го правиш. Ако въпреки това болките продължат, по - добре не ги прави и можеш да прибегнеш до лекарска консултация.
по-здрави!
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19th June 2005, 15:34
Петко К Петко К не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2005
Град: София
Мнения: 289
По подразбиране

За корема има много по - ефективни упражнения от стандартните коремните преси. Пробвай примерно повдигане на краката от вис. В повечето зали има специален уред за целта. Там не би трябвало да те боли кръста, въпреки, че пак е под напрежение.
Също така крънчове. Там кръста не се натоварва, и цялото напрежение влиза в корема. Сгъване на скрипец от стоеж - също натоварва добре корема.
И както каза D3BEP, тренирай и кръста. Болките може да са от мускулен дисбаланс - силни коремни мускули и слаби мускули на кръста. Започни да правиш хиперекстензии за да заздравиш кръста. По - нататък може да пробваш и други упражнения.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19th June 2005, 18:15
Guiness Guiness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 21
Изпратете съобщение чрез ICQ до Guiness
По подразбиране Za krusta i koremnite presi

Благодаря ви за отговорите.
Аз проблеми с мазнините и корема си нямам. Действително, мускулатурата ми там винаги е била добре развита. Но кръста ми е слабо място. Дори не се сещам в момента как да го тренирам... Ще се позаинтересувам.
Благодаря ви!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 7th July 2005, 11:25
dani_r dani_r не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Veliko Tyrnovo
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до dani_r
По подразбиране

Strastna би ли споделила какви упражнения правиш за да имаш ефект.Благодаря ти предварително!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 7th August 2005, 10:50
koala koala не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2005
Мнения: 4
По подразбиране

бих искала от Леофи и(или) друг инструктор да даде повече предложения и съвети ,касаещи женския корем няма ли разлики между това как мъжете и жените да постигнат плосък корем?
аз съм на 25,до 23 годишна възраст не можех да напълнявам ,каквото и да става...но откакто съм в Щатите качих почти 20кг!никога не бих повярвала,ако някой ми го казваше...та те са най-вече в средната част на тялото-корем,лав хендълс, и гуша...за корема горе долу ми е ясно,но ако може някакви съвети за другите ми 2 проблема???много ще съм ви благодарна!
още нещо към Леофи!на мен не ми понася много тичането,бързото ходене може ли да ми даде добри резултати и натоварва ли корема?чета за това различни информации и така и не съм сигурна...
Отговори с цитат
  #29  
Стар 7th August 2005, 12:34
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

1.Аз съм Льофи, а не Леофи!

2.Не знам какво е лов хендълс, можем да поговорим за любовните дръжки.

3. Най-важният съвет- недей да живееш в щатите! Не се отразява добре...
Отговори с цитат
  #30  
Стар 7th August 2005, 20:14
koala koala не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2005
Мнения: 4
По подразбиране

1.извинявай,Льофи!писах през нощта(като не стоях от желание будна)така че имах да намерение да е Лиофи,което пак не е вярно,но аз няма как да знам сега вече го запомних
2.изразът с любовните дръжки за 1-ви път съм го чула тук,което значи,че нямам идея как и дали се ползва в БГ,затова реших,че ще го знаеш със сигурност на английски..а го написах така,понеже доколкото виждам,не е позволена латиницата тук...разбрал си ме,което е важното според мен и ще се радвам и една хубава бг дума да ми дадеш точно за тези части 8)
3.тук не знам да се смея ли или да плача...ами прекрасно знам недостатъците на живота тук,особено от гледна точка на здравето.точно затова и споменах този факт,защото е основната причина да напълнея!но нали не очакваш,че съветът ти е реалистичен...щом съм тук,значи има някакви причини.няма да се прибирам много скоро,но затова пък се надявам да си възвърна предишното тяло още тук.не беше мускулесто ,но винаги е било стегнато и изящно,без грам тлъстинка...колкото до напълняването ми,то стана наистина неусетно,а и ежедневието ми досега не ми даваше възможност да се боря с това...и това тегло ми отива-напълняването на бедрата,ръцете и дупето не ги прави дебели и не ме дразни изобщо.просто в цялата коремна област тлъстинките ужасно ме дразнят-и от естестическа,и от здравословна гледна точка...плюс гушата.така че на мен целта ми е намаляне на обиколки и цялостно стягане на организма.не искам да отслабвам,само да стопя мазнини.(това нали го разбираш правилно?)
когато ти писах,точно бях влязла в сайта за 1-ви път и бях прочела 2-3 статийки с коментарите към тях..след това попрочетох още и научих полезни неща за храненето.всъщност знам много за здравословните храни и защо са такива,имам нужда да знам повече и да разпознавам мазнините,въглехидратите и белтъчините...общо взето се храня здравословно,като не ям мазно,много малко сладко и наблягам много на зеленчуците,някои плодове,ядките,млечните продукти,яйцата и водата...отскоро пия зелен чай и започнах да ям редовно риба(сьомга най-вече)....сега вече ще бъда още по-внимателна към храненето.тук то много ми навреди,защото доскоро бях като в капан-само с американската храна-каквото и да приемам,все е лошо,защото всичко е пълно с хормони и какви ли не глупости,които целят да те разболеят и напълнеят...но сега живея на друго място и хапвам 99% оригинална бг храна,за което съм много щастлива.
старая се да се занимавам с джогинг редовно или както го наричате аеробното трениране.защото до няколко месеца няма да мога да ходя на фитнес,иначе там знам кои са уредите за това...
освен това отскоро се занимавам с Пилатес,което е невероятна гимнастика според мен,много ме натоварва,но знам,че резултатите ще дойдат бавно...
ами общо взето това е...правя няколко хубави упражнения и за любовните дръжки,и за гушата,просто искам още съвети!
иначе проблемът ми е,че както вече споделих,цял живот съм била слаба и не съм правила нищо,че да бъде така-е,много ходене,беше ми като начин на живот,но винаги съм ядяла всичко,в никакъв режим и даже съм наблягала на храните,които са с най-много калории...просто това напълняване е нещо толкова нетипично и невероятно за мен,че затова сега ми е по-трудно психически да се настроя да се боря с проблема....може би си имал хора в практиката си с подобен случай и ме разбираш...
както и да е,не исках да стане толкова дълго,но предположих,че имаш нужда от повече инфо,че да ме посъветваш по-правилно!
благодаря предварително и се надявам,че този път ще получа отговор,какъвто и да е той,не толкова студен и със сарказъм,защото е неоснователно такова отношение.а и все пак се обръщам към теб с молба за съвет и доза уважение към компетентността ти по тези въпроси :P
поздрави!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подробнозакоремнатамускулатура
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:58.