IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 23rd February 2006, 21:55
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Цитирай:
къде пък чете да има недоволни той е един от най-добрите пластични хирурзи в БГ...
Сега търсих нещо не мога да намеря темата, но някой беше написал нещо от сорта " да не бе обезобрази някой като Сердев и Бояджиев" за товааа...
хъзм както и да е ... най-вероятно ще отида и при него на преглед
Иначе съм се поинтересувала доста от подобни интервенции, четох в чужди сайтове, няма универсален метод и безрискови операции за съжаление
Отговори с цитат
  #22  
Стар 2nd March 2006, 17:01
jleb jleb не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4
По подразбиране Хм

Значи аз имам подобен проблем и въобще не знам към кого да се обърна.
Аз съм момче и съм на 21 години имам оредяване ба косата. Още не е станало голо петно, но е на път да стане и това не ми дава мира.
Сигурен съм че е на генетична основа, тъй като дядо ми е имал същия проблем.
За момента и аз търся в нета ако изпадне някаква оферта, но общо взето не знам към кого да се обърна. А и мненията, че този или друг доктор не стават, и че ползват шарлатански методи не ме улесняват особено.
Моля помагайте.
Кажи как са минали консултациите ти.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 3rd March 2006, 08:35
лилия лилия не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 93
По подразбиране

Здравей, сестра ми имаше същият проблем. Почти остана без коса, беше на 15-16 години, а сега е с много гъста коса.
Бяха й предписали алое мускулно инжекции, биха й ги някъде 2 месеца, в комбинация с витамини.

Можеш да провериш в аптекита за Rogaine - ампули, това е единственото лекарство, регистрирано в Америка официално за косопад. Струват към 80 лв.

Успех!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 3rd March 2006, 12:35
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Здравей Лилия, Регаин също съм ползвала, но под формата на малък спрей с различни накрайници. Даже още се мотае едно шишенце тук някъде. При мен той не подейства никак добре. Използвах цял един флакон и бих казала, че косата ми започна да пада повече, но въпреки това продължих. Използвах го още в началото като се разбра, че с витамини и козметични ампули за мазане няма да мине. При второто шишенце обаче не видях косопада дори да намалява и за това реших да спра. Изчела съм дост информация за него из интернет. На някои хора помага, на други не. Явно зависи и от типа косопад.

Що се отнася до инжекцийте с Алое вера в момента приемам екстракт. За инжекции не бях чувала.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 3rd March 2006, 13:00
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nimfea
Купих си ампулите на Виши, но и си записах час в клиника Малинов за другия месец да видим какво точно представлява операцията, рискове (особено за околната коса най се притеснявам), цена и т.н
Nimfea,
ходи ли вече в Малинов?
Би ли споделила какво ти казаха?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 3rd March 2006, 13:15
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране Re: Хм

Разбирам те напълно, но е наистина важно да си направиш изследвания... специално хормонални е най-важно. Както и да ти погледнат скалпа под микроскоп, за да видят дали има останали фоликули или не.

Иначе аз вчера бях на консултация при д-р Страхил Ефремов в клиника Малинов. Човекът беше много любезен. Извика дерматолога на клиниката, който ме прегледа и след като изслуша разказа ми каза, че с мазила надали ще стане нещо. Ефремов беше доста изненадан, но каза, че е правил присаждане на коса само на пациенти, които нямат никаква и не е сигурен че ще се справи с такъв тип "сгъстяване". Още повече, че доста голяма опастност нещата да станат по-зле т.е да останат белези. Общо взето ме насочи при доц. д-р Тепавичарова като ми каза, че тя има най-голям опит в тази сфера. Дори И се обади на личния телефон и ми уреди час при нея в понеделник 11:30. Обясни ми, че тя е доста директен човек и ако не може ще ми го каже направо. Предупреди ме да не се занимавам с биофибри, защото те са със силиконова основа и има голяма вероятност от възпаление, което ще бъде пагубно за моята си коса.

Ако и Тепавичарова ми откаже не знам просто какво да правя. В чужди сайтове съм виждала снимки "Преди-след" на жени с присадена коса, които имат по-малка нужда и от мен. Явно обаче в България нещата не стават така. Остава ми да си събирам пари за операция в чужбина или да търся алтернативни методи.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 4th March 2006, 16:05
jleb jleb не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Не знам какво да правя, аз съм на същото положение като теб. Писах на Сердев, ама след това което прочетох за него във форума се замислям дали да му се доверя. Също така не съм сигурен дали искам коса от изкуствени материали, а и самия Сердев казва в сайта си че така присъдената коса се губи по 20% на година в най-добрия случй.
Мен това не ме устройва, ако правя нещо искам да е с постоянен резултат.
Писах и на една клиника във Варна. Метода по който работят е с присаждане на собствена коса. Те ми казаха, че няма проблеми и че всичко ще си е както преди. Точно това ме съмнява, а и не са написали нито една дума за риска. Аз разбрах за тях по интернет, така че много ги знам какви са.
Продължавам да се ровя в нета и чакам да изпадне нещо. Честно да си кажа съм отчаян. Така че продължавам да следя темата с интерес.
И очаквам да кажеш как е минала консултацията в Понеделник.
Късмет!!!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 6th March 2006, 15:38
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Ох, аз вече се отчаях. Днес ходих при Тепавичарова. Тя ми каза да си купя Regaine обаче от чужбина, защото в България внасяли само 2%о, а той не вършел работа. Трябвало 5%.
Направо не ми се започва да търся на ново... грррр
Както и да е каза ми още да отида 6 месеца след като започна лекарството и ако няма подобрение може би ще рискуваме с операция. Като излизах ми каза цитирам " Ти си много хубаво момиче, това са бели кахъри". И ми изглеждаше така, че нямам нужда, но ако ви покажа снимки... мисля, че ще сте на друго мнение
Отговори с цитат
  #29  
Стар 6th March 2006, 16:02
SexyLady SexyLady не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 34
По подразбиране

А може би наистина си внушаваш.Ако искаш пусни снимки тук без да си снимаш лицето и ще получиш сравнително обективно и безпристрастно мнение. Съмнявам се, че проблемът ти е толкова сериозен. И моята коса не е толкова гъста, колкото ми се иска, ама за съжаление това е положението
Отговори с цитат
  #30  
Стар 6th March 2006, 16:12
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

"Писах и на една клиника във Варна. Метода по който работят е с присаждане на собствена коса. Те ми казаха, че няма проблеми и че всичко ще си е както преди. Точно това ме съмнява, а и не са написали нито една дума за риска. Аз разбрах за тях по интернет, така че много ги знам какви са. "

Коя е въпросната клиника? Аз се оперирах в Валем за увеличаване на бюст, и доколкото си спомням в брошурата им имаше и такава интервенция- присаждане на коса. Но разбира се не мога да ги препоръчам в случая, не съм запозната, просто ако не е същата можете да проверите и там.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Присажданенакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:05.