IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th May 2009, 15:13
qgoddka qgoddka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 7
По подразбиране ясмин

здравейте!пиша в този форум относно противозачатъчното хапче ясмин.на 18 години съм бях отслабнала много рязко вселдствие на което си загубих цикъла за възвръщане ми изписаха ясмин лечението ми е 6 месеца да го пия по едно хапче на ден естествено като правя и почивка,много се притенсявам как ще ми подейства най-вече за напълняването,ако може да изкажете някакво мнение по въпроса пили ли сте ясмин,има ли странични действия и т.н знам че на всеки един организъм е различно но все пак съм леко притеснена понеже ще го приемам 6 месеца и ще се радвам ако чуя някакви отзиви
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th May 2009, 15:17
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Има много странични действия, да, пише ги на упътването. По- добре наблегни на правилно хранене и нормално тегло, ако в момента теглото ти не е такова.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th May 2009, 01:56
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Споко, пих го близо две години не качих нито грам,чуствах се страхотно,нямах никакви странични действия,не се притеснявай пий си го спокойно ,даже не съм почивала през тези две години.успех
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th May 2009, 06:41
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от llullu
Споко, пих го близо две години не качих нито грам,чуствах се страхотно,нямах никакви странични действия,не се притеснявай пий си го спокойно ,даже не съм почивала през тези две години.успех
И аз така........
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th May 2009, 10:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Оффф, бре момичета, как можете да кажете тъй споко и пийси го спокойно, на колко от вас са правили изследвания на кръвта например и знаете ли дали и на туй момиче са му правили
Вече и в България се говори доста по този въпрос и не са малко жените, които са образували тромби, я някои и по- сериозни последствия са имали. Да не говорим ако са в съчетание с цигари. Аз също съм пила много години непрекъснато противозачатъчни и при това съм дънила по 3 кутии на ден, но си давам сметка сега, че е било възможно във всеки един момент да ме тресне мозъчен инсулт и с тая комбинация съм засилвала вероятността. Казвала съм го вече не веднъж- нямам нищо против противозачатъчните като средство на контрацепция, дори за мен са най- удобното такова (единствено така. като средство за лечение и регулиране на цикъла имам много против, защото ефект няма- ще се убедиш и сама 2-3 месеца, след като ги спреш), но преди да ги започнеш, иди да си направиш съответните изследвания.
Иначе предполагам, че имаш хормонални смущения, за да ти спре цикъла, попрочети малко, има доста девойки тук с хормонални смущения, които са пили години противозачатъчни, за да се убедят най- накрая, че това не е начин на лечение.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th May 2009, 11:51
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

А цигарите не са ли вредни като си пушила по три кутийй на ден,това е супер много за жена,да посети момичето лекар и той да и каже какво да пие след като не смее,тя пита за странични ефекти,може би всеки организаъм е различен но,почти 70 процента пият или са пили противозатчатачни,всеки решава за себе си.Има много мнение дали вредят или не,има и за много неща за които помагат,това показват изследвания.ПРИЯТЕН ДЕН ОТ МЕН.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th May 2009, 11:58
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Именно затова споменах цигарите- заото е абсолютно противопоказно в комбинация с противозачатъчни. И ако дори не знаеш дали някой пуши или не и дали е правил изследвания за съсирване на кръвта например, е абсолютно безотговорно да кажеш "пий си ги спокойно, на мен нищо ми няма". На мен също нищо ми няма, ама ми е немислимо да дам такъв съвет.Представи си, че още първия месец я тресне някой тромб- щото е възможно. Тя пита за странични ефекти и тях ги има, независимо дали при теб и при мен е имало такива. А ти правла ли си съответните изследвания, за да знаеш има ли при теб странични ефекти? Предполагам не. Нито помагат за много неща (доказано многократно, само четене иска), нито са безвредни.
Единствената ми идея с този пост е да не се пише тъй лекомислено за хапове "нищо ми няма на мен, тъй че и ти ги пий спокойно". Все пак става въпрос за хапове, и то такива с рецепта.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th May 2009, 13:52
ULETOENAY ULETOENAY не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 4
По подразбиране противозачатъчни

apoklistika:
"...Представи си, че още първия месец я тресне някой тромб- щото е възможно. Тя пита за странични ефекти и тях ги има....."

Аз пък....
След едногодишно прекъсване си взех "Три-регол"
Буквално 20-тина часа след първото хапче - вчера ми се появи остра болка в коляното .В листовката има предупреждение и за такива симптоми на тромбоза,но из постовете прочетох изказаване на лекар ,че проявите са възможни след поне едногодишен прием...
Досега така коляното не ме е боляло пък.Ама и от първо хапче да ме свие така...Чудя се днес да си взема ли или да прекъсна... Събота е и нямам достъп до специалист...
Ако някой се отзове на колебанието ми-благодаря отсега...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th May 2009, 13:57
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Появите са възможни по всяко време- знам поне 3 случая на тромби след прием по- малко от 3 месеца.
Писала съм из някоя от темите за противозачатъчните и за случай на момиче, починало от белодробна емболия след пиене на Ясмин 6 месеца. При аутопсията са открили мъртва тъкан в белия дроб, стара около 2 месеца. Тъй че остави тва кво казват и кво не казват докторите/ те много неща не казват. Няма лошо в пиенето на противозачатъчни, но след направените съответни изследвания, които за съжаление всички гинеколози пропускат и предписват ей тъй, без дори да те попитат дали случайно нямаш проблеми със съсирването на кръвта
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th May 2009, 14:22
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз нищо не разбирам от противозачатъчни, з'то никога не съм взимала. От поста на qgoddka обаче става ясно, че има хранително разстройство и май единственото, което я притеснява е дали няма да надебелее от хапчетата
Има няколко девойки в този форум с дисменорея поради отслабване. Сестра ми мина по този път, когато беше на 18г. Проблемът е сериозен и хормоналните препарати не го решават!!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ясмин
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:42.