IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 9th May 2009, 15:24
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Единствената ми идея с този пост е да не се пише тъй лекомислено за хапове "нищо ми няма на мен, тъй че и ти ги пий спокойно". Все пак става въпрос за хапове, и то такива с рецепта.
С две ръце съм "ЗА". Прекалено е сериозно.

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
момиче, починало от белодробна емболия след пиене на Ясмин 6 месеца. При аутопсията са открили мъртва тъкан в белия дроб, стара около 2 месеца. Тъй че остави тва кво казват и кво не казват докторите/ те много неща не казват.
Така е, това са фактите. Аз си мисля, че именно защото много информация се "спестява" на пациентите и се изписва всякаква химия "за застраховка" хората остават с впечатение, че са безобидни хапчета.
Могат да се използват, но съобразено с кокнкретния човек.

aniK, подкрепям и твоето мнение в случая.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 9th May 2009, 16:04
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Това значи че почти всички доктори са некомпетентни,защото почти всички за нередовен цикъл изписват прием на противозачатачни без никакви изследвания това е подсъдимо,на мен не са ми казала да правя изслед.преди да започна да ги пия,но от тях ми се нормализира цикала и ден днешен нямам проблем,все пак тези хапчета са приложими почти в целия свят и жените ги пият масово,дали ще е ЯСМИН или ДИЯНЕ 35,или каквото да е там.в случай че има проблем тогава всички си правят изследване,е то каква файда тогава от цялата работа,аз по принцип почти гледам да не приемам хапове само в случай на голяма нужда ама все пак на много хора тези противозачатъчни са помогнали и то много,на едни за цикъл,на други за хромонални смущение,за кисти,така че въпроса е много принципен и има много загадки, по тази тема ,повечето от тях дори и неоткриваеми все още.,на мен лично болезнения ми цикъл изчезна сега нямам и помен от болки по време на цикъл.Да правили съм кръжни изследвания макар и по друг повод,но това не значи че всички си правят преди или след прием на противозачатачните,и по назначение от доктор например,съмнявам се.То е ясно че безвредно хапче не съществува,няма такова.Помага за едно нещо вреди на друго,така е.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 9th May 2009, 16:07
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от llullu
Това значи че почти всички доктори са некомпетентни,защото почти всички за нередовен цикъл изписват прием на противозачатачни без никакви изследвания това е подсъдимо,на мен не са ми казала да правя изслед.
Да, за съжаление е така. Колкото за помагането- има доста мацки тук с хормонални смущения и кисти. Досега не знам на някоя да са помогнали трайно, в смисъл да й се задържи подобрението и след спиране на противозачатъчните.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 9th May 2009, 17:04
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Индивидуално е естественно,всеки има различен организъм и възприема по различен начин лекарствата и не само,относително е за всеки човек, на някои са помогнали на други не,както всеки един друг медикамент.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 9th May 2009, 20:23
qgoddka qgoddka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 7
По подразбиране

здравейте,благодаря на всички които са изразили мнение до сега в темата ми,да така е относно тези страшни странични ефекти много се безпокоя но нямам друг избор,генеколожката ми назначи това шест месечно лечение като пия по едно хапче на ден правя почивка няколко и така,тоест трябва да изпия 6 опаковки,пак казвам че не ползвам ясмин като противозачатъчно хапче,а като регулиране на менструация кояото бях загубила вследствие на рязко отслабване,надявам се да ми се нормализират нещата,най-вече както ви казах се притенсявам от напълняване,защото аз така или иначе качих над 10 килограма,бях стигнала до 45,в момента се въстанових и съм 55-56 но ен ми се иска да напълнявам повече,надявам се това да не се случи вследсвие от хапчетата
Отговори с цитат
  #16  
Стар 9th May 2009, 21:26
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от llullu
Това значи че почти всички доктори са некомпетентни,защото почти всички за нередовен цикъл изписват прием на противозачатачни без никакви изследвания това е подсъдимо,на мен не са ми казала да правя изслед.преди да започна да ги пия
Не бих казала некомпетентни, не вярвам, да не го знаят. Може би към нехайство повече отива работата, липса на контрол, на достатъчно пари за здравеопазването, изхарчени в полза па пациентите (примерно от тази година вече цитонамазката НЕ минава по здравната каса, доскоро беше ..... ).

За това е много важно и ценно да се говори и за страничните ефекти на илачите. То щом са одобрени се трябва да има някаква полза от тях ... по принцип е така.

Друг е въпроса, че нали зад лекарства, прозведени от големите компании седят големите пари..

qgoddka, чувала съм, че рекламират лененото олио като "мазнината, която топи мазнини" и освен това било много полезно за 1000 неща. Би могла да опиташ, защото не всички мазнинки са лоши, вярвам знаеш.

За момента може би едно от важните неща е просто да задържиш килограмите, аз така си предполагам, и от психологическа гледна точка да не се тормозиш.

А, друго, което знам е .... едно правило - винаги да търсиш най-малко още 1 лекарско мнение. Не е лесно, особено да намериш свестен лекар, ангажиран с тебе лично, но си заслужава да опиташ!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30th May 2009, 08:31
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

http://www.blitz.bg/news/article/50948
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30th May 2009, 11:45
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не е след 4 месеца, а след 4 седмици, гледах го най- напред по немските телевизии, а след това и швейцарска намерих да видя там какво кават. Това ме подсети пак и за спора в пластична, че от 1 месец нищо не можело да стане
Отговори с цитат
  #19  
Стар 30th May 2009, 13:53
Аватара на Darini
Darini Darini не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: на гости съм на 3-тата планета
Мнения: 2 401
По подразбиране

Леле,това е потресаващо!Незнам какво да кажа!
Вече изобщо нямам намерение да пия такива боклуци,не съм го и правила,но се бях "огледала"в тези хапове!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 30th May 2009, 13:57
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sharmidodka
Леле,това е потресаващо!Незнам какво да кажа!
Вече изобщо нямам намерение да пия такива боклуци,не съм го и правила,но се бях "огледала"в тези хапове!
Аз ги пия (вече не си спомням-5.....или 6 години)............ явно съм еба.......и късметлийката........
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ясмин
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:40.