IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 30th May 2009, 23:18
tzunami tzunami не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 35
По подразбиране

От прочетеното до тук, разбрах че още сме на принципа да оправяме чуждите проблеми в место свойте. Мен докато не ме убедят, че тази жена е алкохпличка и лоша майка, не взимам страна. Никога не бих се подписала в защита на нито единия от родителите, не съм аз тази която да помага за определянето на съдбата им. Съгласна съм обаче, че това е лицето на България, ражда хора с нисък интелект. Вярно е, че всичко беше шокиращо, и мен ме потресе цялата селяния, но не ме изненада. Събрал комший, викнал журналисти и ще раздава шамари. Легнал пред колата, голям героизъм, няма що. Постановки. Като цяло видяхме типичен български развод. А тя дали се е сетила за помощи? Едвали. Все пак не е българка, а за това само българите се сещат първо. Замислих се, колко сме жалки хората. Как мислим единсвено и само за себе си.
Всички тези които казват, че не биха причинили такова нещо на децата си, да чукат на дъво. Аз бих, ако се стигне до там. Да му ги оставя ли?
Децата пищяха, защото не разбираха какво ще им се случи. Бог знае какво им е говорено в очакване на властите. Като прибавим и филмите който са гледали, картинката е пълна. За мен този баща е психопат, лошото е, че не знаем нищо за майката, за да ми е спокойно за децата.
Някъде прочетох, че майката брутално качила детето в колата. Нормално, с хайде маме моля ти се, нямаше да стане. И какво точно мнение могат да имат децата? Мойте имат мнение, каквото аз искам.
Мен от страни в дадени моменти, ако ме е видял някой кво го правя моя син, незнам какво ще каже. Но който няма деца, той няма да разбере за какво говоря.
Познавам майки (за съжаление) който трябва закон да ги държи в друга цивилизация, ако е възможно за да опази децата от тях.
И защо ли не ме изненада свекървата, били с глисти. И какво, това ли я прави лоша майка и нея добра баба, че ги е лекувала от глисти. Смях. Големия ми син го родих рано, гледах го през пръсти. Нито глисти, нито болести. Малкия го родих когато бях на 26, треперя му денонощно, гледам го като в аптека. Първо защото мислех, че така е редно, после защото така се налага. На година и половина хвана глисти, после две години го ловеше всеки грип, за капак и алергия. Докато разбера от какво бях като Пенка чистачката. И аз ли сам лоша майка? Не очаквам от баща в подобна ситуация и коефициент на 0, да хвали майката с мили думи.
Другото което си мисля е, че на тези деца, колкото България им е родина, толкова и Полша. Те нека печелят медали и награди пък, другото не е наша работа, техни са си.
С нетърпение чакам да видя, колко луди ще има пред полското посолство. Скоро не са се разнообразявали.

п.п. Извинявам се за грешките и няма да ги поправям, но докато другите наблягаха на ученето, аз си гледах децата, та ако се наложи да не вика свекърва ми че не съм майка, като майка.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 31st May 2009, 08:05
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Аз само да ви попитам дали българското посолство ще застане зад някоя българска майка така, както застана полското,и дали така ще й помогне да си изтръгне децата от някоя друга чужда държава,а?
Цунами,ти като добра майка си стоиш при децата нали ,а не на километри от тях.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 31st May 2009, 08:25
Аватара на mavina
mavina mavina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: Сливен
Мнения: 373
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ZANDALEE
Аз само да ви попитам дали българското посолство ще застане зад някоя българска майка така, както застана полското,и дали така ще й помогне да си изтръгне децата от някоя друга чужда държава,а?
Цунами,ти като добра майка си стоиш при децата нали ,а не на километри от тях.
Да не дава Господ,
да опираш до българското посолство.
И изобщо до държавни институций.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 31st May 2009, 08:39
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Не мисля обаче ,че и бащата е прав.Да,така изложено всичко е в негова полза,но той трябваше да си уреди попечителството над децата в полския съд ,а не просто да си вземе децата и да долети в България,защото така направено си е отвличане.Ама нали сме българи и тук всичко ни е позволено и ненаказуемо,та той си мисли ,че ще му се размине.Да ,ама не.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 31st May 2009, 08:47
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
..., което ме навежда на мисълта, че първия репортаж е просто момент, изваден от контекста на цялата история, изглеждащ много потресаващо и скандално и естествено привлякъл стотици хиляди зрители.
Апо, Цунами....колко писане ми спестихте... Благодаря, доста точно го каза; медиите са склонни така да преекспонират събитията, за да получи зрителят поредната си доза адреналин, да стане цирка, да ни пратят после уведомителните си писма колко им се е дигнал рейтинга след поредния репортаж. Бла бла... Какъв е случаят в действителност може само да гадаем. Както и това, кой е лошия - бащата или майката. За да се стигне до подобни истерии - най-вероятно и двамата си имат трески за дялкане. А децата са емоционални, но също така и големи манипулатори. Не може да се съди по техните реакции за нагласата им в случая, тъй като поведението им може да бъде достатъчно "подсилено" и продиктувано и само заради камерите, журналистите и цялата тази глъч, изкуствено създадена за мен лично.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 31st May 2009, 08:49
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

При условие, че един реве и си скубе косите, друг ляга пред колата - ще го кажа малко грубо, но при родители-сеирджии... какво ви учудва реакцията на децата...
Отговори с цитат
  #37  
Стар 31st May 2009, 09:51
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

gwendolinе, караш ме да ти се ядосвам. Децата изобщо не ги еня дали има камери, представи си ситуация, в която живееш 2 години с баща си (последните ти смислени 2 години, преди тях едва ли помниш нещо) и идва майка ти да те отведе. А ако помниш нещо, то е само негативното отношение на майка ти. Аз например съм от Асеновград и знам какво е станало още преди репортажите, НЯМА нагласени неща и съмнението дали може да се нагласи подобна случка - драйфа ми се от него. Естествено, че журналистите го използват, за да си направят рейтинга, това изобщо не изопачава нещата, нито пък на полякинята и рускинята в случая, които дърпаха децата, им пука за рейтинга на някоя медия. И много ясно, че ще врескат и аз знам как на 5 години съм врескал, че ме водят при баба ми за 1 месец (а не за цял живот).

Родители сеирджии, а какво да направи бащата бе, да каже - ок, на ти ги, взимай. Сеир ли е това за тебе, ако искаш да дойда да ти взема децата и да ти видя реакцията - ще стоиш мирно и кротко ли? И освен всичко бащата не беше тръгнал да прави сеир, докато не почнаха на сила да дърпат децата, ти явно не можеш да изпиташ майчина любов, за да разбереш за к'во става въпрос. Дано някой ден ти се наложи да разбереш.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #38  
Стар 31st May 2009, 10:01
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
ти явно не можеш да изпиташ майчина любов, за да разбереш за к'во става въпрос. Дано някой ден ти се наложи да разбереш.
Много грубо, Иванин. Много. Не съм казала, че децата позират и не ги е еня дали има камери, а че това е продиктувано от стрес, заради шума, камерите и пр. Прекалено дълбок смисъл придде на думите ми и забрави да прочетеш, че съм написала, че не може да знаем точно как стоят нещата, защото съм била зад камерите и знам за какво иде реч. Че е сеирджлък - така си е. Няма да ти обяснявам и случки от личния си живот, за да ти доказвам каква майка съм и каква не бих могла да бъда, най-малкото защото не мисля, че се интересуваш. Но толкова сериозни пожелания ми тегли, че...не мога да не си помисля някои неща за това ти какъв сеир си склонен да направиш от нечие мнение, при цялото ми уважение
Отговори с цитат
  #39  
Стар 31st May 2009, 10:12
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Напълно съм съгласна с Мария, Апо и другите на тяхното мнение.
Била съм манипулирано дете във войната между двамата си родители и ми е пределно ясно какво са слушали тези деца през последните години. Трябваше да влеза в пубертета, за да видя, че баща ми не е побойник и пияница, както майка ми беше успяла да ме убеди с лекота, не знам откъде мозъкът й е родил подобни неща, честно...
Факт е, че бащата отвлича децата! Факт е, че е имал достатъчно време да им промие мозъчетата. Не знам откъде решихте, че бащата е прав и майката е пияница.
Знам, че когато някой баща-мюсюлманин направи същото като този се пишат книги и се правят филми... Е, нали се сещате какво казва бащата-мюсюлманин на децата си? Че майка им е "лека" жена, че се е поддала на изкушенията, че ходи разголена, че пие (дори и само да се е чукнала по повод с шампанско) и т.н. Да не мислите, че след 2 години неговите деца ще тръгнат с усмивка след социалните работници?
Тук говорим за ОТВЛИЧАНЕ! Този човек е за затвора, негова е вината за реакцията на децата.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #40  
Стар 31st May 2009, 10:36
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране

При такива раздори за съжаление винаги страдат децата.Голяма драма наистина,дори се разплаках.Но видях прекалено малко,за да се изказвам кой крив,кой прав.Никога не бих настройвала детето си срещу собствения му баща.Срамота е когато зрели хора мислят незряло,обиждат се,правят всичко възможно да се наранят,а децата са изкупителната жертва.Обидите към майката ме подразниха!
__________________
"Ако имаш добра жена - ще живееш щастливо, ако е лоша - ще станеш философ"/Сократ/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Редноли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:12.