IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 2nd June 2009, 18:27
Аватара на igtigt
igtigt igtigt не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 749
Изпратете съобщение чрез ICQ до igtigt
По подразбиране

РЕДНО Е!!! щом съдът така е постановил ... и то на не една инстанция ... значи е РЕДНОооо!!!
Отговори с цитат
  #92  
Стар 2nd June 2009, 18:38
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от igtigt
РЕДНО Е!!! щом съдът така е постановил ... и то на не една инстанция ... значи е РЕДНОооо!!!
Ако си родител и това са твоите деца мисля че няма да бъдеш толкова крайна в изказванията си
Отговори с цитат
  #93  
Стар 2nd June 2009, 18:47
Аватара на igtigt
igtigt igtigt не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 749
Изпратете съобщение чрез ICQ до igtigt
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от igtigt
РЕДНО Е!!! щом съдът така е постановил ... и то на не една инстанция ... значи е РЕДНОооо!!!
Ако си родител и това е са твоите деца мисля че няма да бъдеш толкова крайна в изказванията си
igt=Ивелин Георгиев Терзиев /за сведение/ Ако съм родител преди да предприема каквато и да е стъпка за която ще нося наказателна отговорност ще се консултирам с адвокат, ако е морална отговорността - консултация с мен самия и моя морал. След като съдът е постановил решение, то следва да се уважава и изпълнява, и все пак се дава възможност по-горна инстанция да го отмени и постанови друго ... и т.н. за да има РЕД - законите /решенията на съда/ трябва да се спазват
Отговори с цитат
  #94  
Стар 2nd June 2009, 19:00
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

редно - нередно, ясно е, че децата го отнасят. Не е редно в 21-ви век родителите да са толкова аинтелигентни за да го допуснат. Децата принципно не обичат промените, ако живеят няколко години при майката и при нормално отношение - и от нея няма да искат да си тръгнат. И при мен да живеят, и за внас ще плачат.
Семейства се развеждат ежедневно и в 99% децата се присъждат на майката. Но не е редно от една семейна драма да се прави гражданска инициатива. И случая с автобуса.. кофти нали, ама всеки ден при катастрофи загиват ~20 души - за тях траур, интервюта и съболезнования няма. Що не се задълбочим и в другите бракоразводни дела, да вземем позиция, да обясним кое е правилно и кое не е, да се поставим на тяхно място...
Иначе много ги разбираме методите за масова манипулация.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #95  
Стар 3rd June 2009, 12:26
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Бащата казва, че се е консултирал още във Варшава с адвокат. И той му е казал, че шансът е 95% на страната на майката. Явно не е могъл да го приеме.. Изглежда неговата съвест така му диктува.

Не искам да си представям дори, колко е болезнено да разделят децата ти от тебе, но не бива да се забравя, че това е в следствие на болезнената раздяла на семейството. Тези, които са били "едно цяло" вече са две отделни. И за това не е виновен съда.

С неспазване на закона само си вкарва автогол бащата. Имал е по-добри шансове преди тези си действия, особено след като сам е обещал да предаде децата и сам е определил датата.

п.с. В хартиеното издание на вестника има снимка на младоженците Барбара и Тодор. Щастливи, влюбени и красиви. Особено тя - с бели розички в кок и семпла рокля. Може би влиянието на неговото семейство е било ..... силно ..... и се е стигнало до тези противоречия. Не е лесно да останеш вдовица с дете и свекъра и свекърва да не те приемат.

Малко цитати от статията:
Цитирай:
Въпреки волята на родителите си Тодор се върнал в Полша и на 9 октомври 1999 г. сключил брак с Барбара Ядвига. Никой от семейството му не отишъл на сватбата.
българският дядо:
Цитирай:
Не я одобрявах от самото начало - той ергенче, тя семейна.
Отговори с цитат
  #96  
Стар 3rd June 2009, 12:40
Аватара на mavina
mavina mavina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: Сливен
Мнения: 373
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ZANDALEE
Колкото и да се мразя с бащата няма да причиня това на децата си.
Напълно си права.
После децата страдат
Отговори с цитат
  #97  
Стар 3rd June 2009, 14:03
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мимка, тепърва сигурно още ще излизат за широката публика такива дребни нещица, дето всъщност не са дребни... той ергенче, тя семейна
Отговори с цитат
  #98  
Стар 3rd June 2009, 16:03
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Апо,травмите или каквото е там са лечими да ,дори и с един сладолед,но зависи дали ще има кой да ги излекува.
И пак казвам аз ако съм, така няма да ги дърпам или влача,се трябва да има и по цивилизован начин ,ако трябва да ги упоявам със стрелички дори. И кво постигна тая-едното го "открадна" другото дете избяга.
Гледах някакъв материал с бащата и синъ му ,детето изглеждаше много уплашено,а бащата му мърмореше нещо на ухото.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 3rd June 2009, 17:48
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от igtigt
igt=Ивелин Георгиев Терзиев /за сведение/ Ако съм родител преди да предприема каквато и да е стъпка за която ще нося наказателна отговорност ще се консултирам с адвокат, ако е морална отговорността - консултация с мен самия и моя морал. След като съдът е постановил решение, то следва да се уважава и изпълнява, и все пак се дава възможност по-горна инстанция да го отмени и постанови друго ... и т.н. за да има РЕД - законите /решенията на съда/ трябва да се спазват
Подозирам, че ако станеш родител и се касае за твоите деца, няма така спокойно да коментираш.

Прекрасно знаеш, че съдебната система дори и в най-добрият си вид не може да обхване многообразието от житейски случаи. И по принцип една съдебна система винаги е тромава. Когато става дума за детска психика, да разчиташ единствено и само на съдебната система означава да им съсипеш живота.

Иначе донякъде съм съгласен с Бари. Децата лесно се привързват и може би бащата изобщо не е такъв светец, а те просто са свикнали с него. И съответно майката изобщо може да не е такава грешница, за каквато я изкарват.

Това обаче естествено изобщо не променя факта, че в момента те не могат и не трябва по такъв начин да се изваждат от средата, в която се чувстват комфортно.
Отговори с цитат
  #100  
Стар 4th June 2009, 23:47
tzunami tzunami не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 35
По подразбиране

Това което знам от опит е, че и в съседната къща да живея пак няма да знам истината. Едно виждаш, друго се случва. Всички интервюта са противоречиви, не помнят и какво лъжат. Ми да си водят записки за да не се излагат поне. Най ми беше интересен момента с аборта . Мойта "свекърва" преди 8 месеца каза на мъжа ми, че съм правила аборт от любовника ми, само дето последните две години ми минаха в клиника по стерилитет, щяха да са повече, но година чаках деня за записания час.
Не помня кой, но някой спомена, че е оправдано дори и убийство за да бъде защитено детето от намеса на трето лице. Аз искам да попитам до колко е достоверно инфото, че отдавна търся начин да се отърва от "свекърва ми", легално.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Редноли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:02.