IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #471  
Стар 1st December 2009, 14:45
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

п.с. Точно на AC/DC ли намери кусур на мненията, дето е един/а от най-компетентните и добронамерени в тази тема!? и то само защото съм го цитирала...
Отговори с цитат
  #472  
Стар 2nd December 2009, 11:40
gymmm gymmm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 9
По подразбиране

Pacienta, понеже както казваш, форума е за да си помагаме, хайде кажи какви са лекарствата и мехлемите, да си ги купим от аптеката и да се излекуваме. Само не казвай точно от коя аптека, иначе ще е реклама. Предпочитам да не отговаряш, ако мехлемите са без наименование и се продават в онклиник.
Отговори с цитат
  #473  
Стар 24th December 2009, 21:01
postradala postradala не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте!Знам,че е по Коледа,но място не мога да си намеря!!!Имам фисура!Вече 3-та седмица мажа масажирам и боли и боли.........Искам да ви питам нормално ли е толкова време да боли?Всеки ден до обяд място не мога да си намеря от болки.Какво е това чудо не знам!!! Има ли някой ,който се е излекувал от ФИСУРА без операция и по какъв начин?Като чета ,повечето хора се оплакват от хемороиди-за фисура няма много отзиви.Това е страхотна болка!!!!!! Ходих на хирург и той каза че с масаж и мазане ще се оправи но аз като гледам как ме боли.........просто не знам........Всеки ден боли и боли......
Ако някой е патил и се е излекувал,моля да ми пише и да ми даде кураж защото просто не знам какво да правя..........
Отговори с цитат
  #474  
Стар 28th December 2009, 02:04
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Откъде знаеш че е фисура,доктор ли ти каза,поне кажи с какво се мажеш или какво си пробвала,и къде е и каква е болката,може да е близо до ануса или по навътре...
Отговори с цитат
  #475  
Стар 2nd January 2010, 19:50
postradala postradala не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте и Честита Нова Година!!!Ходих на хирург и той ми каза ,че имам фисура.Изписа ми Масту S и след две седмици точно преди Коледа ходих на контролен преглед-докторът каза че е започнала да се успокоява и да продължавам да мажа и да масажирам.Обаче тя ме подлудява от болка ,особено сутрин след изхождане до обяд не мога място да си намеря.Затова питам някой който е патил тази болка нормална ли е толкова време?Сега ще ходя пак на преглед на 4 януари.Тази седмица болката като че ли намаля малко но пак е много силна.
Отговори с цитат
  #476  
Стар 2nd January 2010, 19:59
postradala postradala не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Болката е все едно се раздираш,разкъсваш при изхождане,а после ти пламва целият таз и място не можеш да си намериш.Аз се мажа и с Витасин и мехлем от невен(германски).На диета съм-ям мюсли,ленено семе,чай от невен и бял равнец и не знам какво повече да направя!!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #477  
Стар 3rd January 2010, 12:09
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Мисля,че болката,която описваш се дължи на възпаление-това не е много добре,тъй като е възможно да доведе до тромбоза,което се лекува /отстранява/единствено оперативно
Отговори с цитат
  #478  
Стар 6th January 2010, 00:01
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от postradala
Искам да ви питам нормално ли е толкова време да боли?Всеки ден до обяд място не мога да си намеря от болки.Какво е това чудо не знам!!! Има ли някой ,който се е излекувал от ФИСУРА без операция и по какъв начин?
Аз имах фисура и моето впечатление е, че отначало изобщо не боли толкова. Така боли когато вече е за операция. Нямам представа дали при теб е така.
За периода каза ли ти нещо доктора? Струва ми се доста за да няма облекчение.. Ако не се лъжа мазилцата помагат за затихването главно ако е нова фисурата. Но аз не съм лекар и не знам.
Отговори с цитат
  #479  
Стар 6th January 2010, 09:47
pacienta pacienta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 14
По подразбиране

При мен фисурата не беше прясна, защото изгубих доста време да мажа с различни мазила от аптеките. Чак в он клиник получих точното мазило /което се ползва в цял свят, но в БГ не се продава/. Но трябва да се знае /аз не го знаех преди/, че не е нужно човек да има само медикамента, а как да го прилага, как да се изхожда, как да се храни, каква хигиена да прави. Неоперативното лечение, което получих в он клиник беше съвкупност от много правила - лекрят ми показа как трябва да се мажа и 25 мин ме инструктира за останалите действия. Много помагат техните капки за меко изхождане - преди позвах доста други слабителни, но не се получаваше - или ставаше диария, или се имаше силни напъни, които ми отваряха постоянно фисурата. Иска се обаче дисциплина и старание - малко да се отклониш от схемата на лечение и усещаш, че нещата се връщат наобратно. Така аз си излекувах фисурата, а след мен сестра ми и няколко колеги. Операцията за фисура не лекува причините за фисурата и тя бързо може да рецидивира след операция.
Отговори с цитат
  #480  
Стар 6th January 2010, 11:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pacienta
Операцията за фисура не лекува причините за фисурата и тя бързо може да рецидивира след операция.
Добре, разбрахме на коя клиника си "пациент", макар че след рекламните ти мнения аз лично се съмнявам, че си пациент. По-скоро някой, който има интерес от рекламата на този център.

Това, което казваш не е вярно - че не се лекува така фисурата. Лекува се. Ето, при мен не е рецидивирала.

И всеки добър лекар дава пълни обяснения за режима на хранене и изхождане - това не е нещо ново под слънцето.

Ако пък има кремче, което дава гаранция срещу рецидиви дори при неподходящ начин на живот то нека го патентоват именно така. Но ме съмнява. Какъвто и да избора на лечение (според етапа и преценката на лекаря) то пак трябва да се спазва съответен режим. Няма как.

И моля те - не залъгвай хората. Няма нещо, гарантиращо, че няма да има рецидиви. Просто няма такова нещо. Човек и сам трябва да се погрижи за себе си.
Това, че не казваш името на съответните мазила и капки също говори в тази посока - просто да идат да си ги купят от там...
Отделно - в моя кръг от познати няма друг с фисура, а сме говорили на тази тема. Пък покрай теб едва ли не всички точно от това са страдали. Не изглежда реалистично, сори.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:52.