IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 11th January 2010, 22:26
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Abbi
mindbender а мога ли да смесвам млечен с животински протеин?

Ето и моето меню
хрупкаво мюсли,200гр. кис.мляко -хареса ми
замених обяда с тиква с канела и орехи
ябълка и шепа кашу
шопска салата с 200гр. извара и маслини

2,5л. вода
Млечни = животински... Мляко, яйца, месо, риба, бобови култури не се мешат помежду си. Комбинирай ги със салата, ако искаш по-бързо и качествено храносмилане... При Moly мярнах елда със сирене примерно, което също не е правилно.

"Хрупкаво мюсли" какво ще рече? Да не би на фитнес едни пакетчета еднопорционни? С изкл. на закуската, менюто ти е СУПЕР! Сигурно ти е свежо цял ден на стомаха и тялото
Отговори с цитат
  #52  
Стар 11th January 2010, 23:04
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

mindbender, кое не ти харесва в храната ми? Това ми беше закуската, да. Прекалено много ли е? Или не е здравословна? Ябълковият пай е домашен (от овесени ядки и ябълки, няма брашна и такива работи).
Моите цели са.. по-скоро поддържане и чистене. Спортувам достатъчно мисля, но в момента опитвам да намеря баланса (за себе си) и в храненето. Опитвам се да консумирам това, което чувствам, че тялото ми иска и има нужда без да си поставям ограничения, защото виждам, че 'постоянно на диета'- при мен НЕ действа здравословно. Просто търся баланса, това е. Искам да се науча да се храня здравословно и да давам на тялото си това, от което се нуждае без да го лишавам от нищо. И в момента съм на принципа-проба-грешка :P
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #53  
Стар 12th January 2010, 00:00
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

А това е друго. Може би не съм прав с критиката си, ама знае ли човек И все пак от какво се прави точно този пай? Освен овеса и ябълките какво друго има? Иначе не ми харесат малките количества течности и преяждането. Аз харесвам сурова храна за закуска. Бързо се усвоява и ми дава достатъчно мощ като начало за деня... А и щом се подуваш значи допускаш някакви грешки. То си има причини, които могат да доведат до това. И аз съм се сблъсквал преди време с такива... Аз не съм на постен режим или диета, такови ми е нормалното храненето. Количествата са спрямо движението. Ако се натоварвам повече, за да възстановявам добре увеличавам приема на белтъчини.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 12th January 2010, 02:07
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

здравейте на всички ако ме приемете и аз да се вмъкна в темата,и да ми помогнете със съвет ще съм ви много благодарна.Сега накратко висока съм 171,винаги сам подаржала едни и съши кг.49-51,сега от няколко месеца съм 55 и направо се ядосвам на себе си,отворих магазин за закуски,а по принцип не обичам тестено ама пусто да опитам от закуските,банички боза и се подредих с тези излишни 4 кг.дайте съвет как да ги сваля само на бедрата и на дупето са а никога преди не съм качвала там,странна работа,дайте съвет моля ви,никога не ми се е налагало да пазя диете но имам воля и ще се справя,не оби1ам сладко изобщо,карам колело,вървя пеша когато имам време,надявам се за съвети ще чакам с нетърпение,БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО
Отговори с цитат
  #55  
Стар 12th January 2010, 02:09
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от llullu
здравейте на всички ако ме приемете и аз да се вмъкна в темата,и да ми помогнете със съвет ще съм ви много благодарна.Сега накратко висока съм 171,винаги сам подържала едни и съши кг.49-51,сега от няколко месеца съм 55 и направо се ядосвам на себе си,отворих магазин за закуски,а по принцип не обичам тестено ама пусто да опитам от закуските,банички боза и се подредих с тези излишни 4 кг.дайте съвет как да ги сваля само на бедрата и на дупето са а никога преди не съм качвала там,странна работа,дайте съвет моля ви,никога не ми се е налагало да пазя диете но имам воля и ще се справя,не обичам сладко изобщо,карам колело,вървя пеша когато имам време,надявам се за съвети ще чакам с нетърпение,БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО
Отговори с цитат
  #56  
Стар 12th January 2010, 08:35
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Влизам набързо, че ще изчезвам по задачи.
Abbi, много в въглехидратно това меню. Тиквата хубаво - до обяд, но гледай останалите ти храни да не са въглехидрати, че много се събират. Даже ако можеш да я ядеш на закуска, да ти дава бърза енергия, ще е добре. Докато я имаш нея, по-добре да не ядеш и мюслито и ябълките и т.н. ама това е мое мнение де
mindbender, внимавай със Swe3tynka, подрастваща е, а и по отношение на храната е манипулируема (сори, сладка!!!!) Просто се притеснявам да не се метне в някоя крайност! Hatred така се докара до анорексия Мерси за "ролковия" - и аз гледах подобни снимки в нета, но ми се видя доста трудно за изпълнение
Изчезвам - следобяд съм на линия
Отговори с цитат
  #57  
Стар 12th January 2010, 08:58
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

anik,

mindbender, ябълковият пай си го правя от:200гр фини овесени ядки,3-4 ябълки, 1 лимон, 3 яйца, стевия и малко бакпулвер. Като овесените ядки преди това ги кисна в соево прясно мляко (вече не консумирам животински), за да набъбнат. Количеството може и да ми стигне за цяла седмица, ако мама не го излапваше толкова бързо

Наистина за закуска овесени ядки в комбинация с плодове вървят много добре. И мен ме нахранват добре, а после не ми става тежко
Лошото е, че и аз не знам от какво се подувам..Ето днес например, като станах, въобще не бях подута, колкото вчера, напротив стомахът ми е много по-спокоен (леко подутичък, но е спокоен). Ще видя как ще е през деня. Довечера ще се отчета и ще съм ти много благодарна, ако ми кажеш кои от храните ми (които днес ще консумирам) е възможно според теб да са причина за подуването ми (ако и днес има такова, разбира се ). Става ли? :P
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 12th January 2010, 15:09
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Става, става... Няма грижи.

Не знам... Аз не бих закусвал нещо подобно. По-скоро след 17ч. - да, но не и сутрин, тъй като за мен е най-важното хранене. Може да ми пратиш едно парче по DHL, да го разгледам с лупата Закуската ти може да не е само овесени ядки. Може да разнообразяваш с другите зърнени култури или да сменяш плодовете. Някои си накисват ядките във фрешове и пак става много приятно и даже е по-леко

За подуването ще ти пиша като се прибера в къщи, че съм на преглед. А иначе ще ти изкарам от предни менюта какви са възможните причини и май трябва да понапиша някои правила на хранене като ориентир. То и от нерви е възможно да се получава. Какво представлява това подуване? Как преценяваш че си? Оттук трябваше да почна де

llullu, добре дошла... Да не ми се връзваш много много, критичен съм доста понякога

aniK, какво не и хареса на менюто на Abbi. Веднага съм готов да оспорвам!!!
За госпожица Swe3tynka знам, че все още е ученичка и се развива. Аз не и казвам нищо крайно, че да се стига до подобни проблеми. Не и казвам да гладува или да спазва диети. Даже не съм и казвал на никого подобно нещо. Не веднъж съм казвал, че диети се правят с лечебни и профилактични цели. Такова нещо като "диета за отслабване" като определение няма. Такива са по-скоро вредни отколкото полезни за организма - винаги има странични ефекти. Здравето и поддържането на нормални килограми се постига с доставянето на необходимите за организма хранителни вещества, без да се товари с излишъци организма и излишна работа храносмилателните органи и бъбреци. Има си сумати правила, неспазването на които водят до некачествена обработка в стомаха и до некач. усвояване по-надолу по веригата. Ето и една от причините да се лепят по телата на хората (при жените е по-сериозно даже) излишъци. За това и трябва да си усети всеки индивидуално своите нужди спрямо неговия цялостен режим. Така и при активно спортуване, храненето е строго, за да може да се качва формата. Is it clear, dear aniK ? До скоро
Отговори с цитат
  #59  
Стар 12th January 2010, 15:37
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

mindbender, артроскопия са ми правили, заради скъсан менискус, но са ми доста слабо място от дете.
Иначе за кафето - не ям за закуска, пия само кафе, рядко някой плод или варено яйце или овесени ядки с кисело мляко Когато стабилизирам свалените кг си ям , но сега целта ми е да сваля още малко, затова пропускам .. иначе самоконтрола ми отива по дяволите ...
А, да .. и не спортувам толкова активно. 30 мин до час на ден, зависи дали имам време.

Днес бях на изпит пак, тези изпити много ме разяждат.
кафе, филийка пълнозърнест хляб с лъжичка лютеница
няколко добчета с лук, салата от зеле, голям морков, пуешко филе към 150гр.
портокал, 2 овесени бисквитки и чай
за вечеря мисля да ям извара, пилешко и айрян

С това ядене знам , че не свалям нито грам. Вече знам, че за да свалям трябва да изключа въглехидратите максимално, което значи без овесени ядки, пълнозърнести хлебчета, моркови и плодове .. При всяко друго положение просто си стоя едни и същи килограми.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 12th January 2010, 16:22
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
aniK, какво не и хареса на менюто на Abbi. Веднага съм готов да оспорвам!!!
Много е въглехидратно. Аз съм НВД-ейка и заклета месоядка :P
В последното меню на Abbi протеин има само на вечеря

"хрупкаво мюсли,200гр. кис.мляко -хареса ми
замених обяда с тиква с канела и орехи
ябълка и шепа кашу
шопска салата с 200гр. извара и маслини"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:52.