IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2941  
Стар 8th June 2011, 13:39
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Аз не пиша за калории, а за храносмилане-усвояване. Дали вода, дали сок, чай - все тая. В случая, че е с мляко е по-лошо... Но те разбрах. Водиш се от теорията с калориите. Тази тема е дъвкана и предъвкана - както има вярно, така и погрешно в нея. Щом си решила по нея да се водиш - ти си знаеш.
Отговори с цитат
  #2942  
Стар 8th June 2011, 14:17
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

Много храни и напитки имат,както положителни,така и отрицателни страни.Благодаря за съветитеНе съм калориманиячка,но понякога надниквам в калкулатора,де А това,което качвам е наистина от преяждане и то вечер,но сега от известно време,вечерям по-рано-към 20ч.и не изяждам целите порции,лягам към 1ч. попринцип,но сутрин така или иначе не изпитвам глад.Явно си е до организъм,не знам. За 2 дни успях да сваля 0,9кг.Днес ми е 3 ден,ето и днешното ми меню:Закуска-кафе,прясно био мляко 100мл с 3с.л.мюсли,1 праскова;11ч.-1 чаша айран;обяд14ч.-1/2 скумрия на скара,салата от 1 краставица и 1 домат,1/2грейпфрут;около 18ч.ягоди 200гр;20ч.вечеря-печено месо,задушени зеленчуци,пресни зеленчуци,1/2грейпфрут
Отговори с цитат
  #2943  
Стар 8th June 2011, 19:05
Аватара на long_smile
long_smile long_smile не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Kyustendil - BG , Tomar - PT
Мнения: 127
По подразбиране

Здравейте! Поздравления за волята ви От много време ви чета а от скоро се опитвам и да спазвам правилата на здравословното хранене...признавам не особено успешно. Ще се радвам да съм част от "групата" ви )) Това е за сега...
__________________
Малка е ползата от очите когато умът е сляп

http://www.youtube.com/watch?v=vQM2c...eature=channel
Отговори с цитат
  #2944  
Стар 8th June 2011, 23:13
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дил Виж мнението
.....от известно време,вечерям по-рано-към 20ч.и не изяждам целите порции,лягам към 1ч. попринцип,но сутрин така или иначе не изпитвам глад.Явно си е до организъм,не знам. За 2 дни успях да сваля 0,9кг.Днес ми е 3 ден,ето и днешното ми меню:Закуска-кафе,прясно био мляко 100мл с 3с.л.мюсли,1 праскова;11ч.-1 чаша айран;обяд14ч.-1/2 скумрия на скара,салата от 1 краставица и 1 домат,1/2грейпфрут;около 18ч.ягоди 200гр;20ч.вечеря-печено месо,задушени зеленчуци,пресни зеленчуци,1/2грейпфрут
Дил, ти на вечеря в осем вечерта ранна ли му викаш? Вечеря към 18:00 - 18:30 е нормално, според мен, но в 20 часа в никакъв случай не може да се нарече ранна, дори и да си лягаш в 1 след полунощ (което само по себе си пак не е добре). Много млечни присъстват в менюто ти...за какво са ти? Месо и млечни не са полезни. Гледах наскоро филма Forks over Knives (нямам си на идея кога ще дойде филма в БГ) - там говорят за диета базирана само на плодове, зеленчуци, ядки, варива, т.е. без месни и млечни продукти. Всички продукти от животински произход били вредни за човешкия организъм и в дългосрочен план причинявали сърдечни болести, диабет и рак. Ха сега!
Тия 0,9 кг дето си ги свалила - изхвърляш задържана вода, това не е отслабване да свалиш мазнини.
Прясно мляко с мюсли - лошо съчетание. За какво ти е това прясно мляко? Човека е единствения бозайник дето пие млякото на друго животно. За деца хайде както и да е, ама възрастен човек...
След всяко ядене за десерт имаш плод - фатална грешка. За 10 години дето се храниш "здравословно" не се ли научи, че плодове се ядът само на гладно? Като тупнеш 1/2 грейпфрут отгоре на месото със зеленчуци дето си яла за вечеря, какво мислиш, че става в стомаха ти? Ами плода ферментира.. За това на следващия ден не си гладна за закуска - стомаха ти се натоварва от неправилни комбинации на храните. Чети, ограмотявай се и не се впрягай на мнението ми. Аз с най-добри чувства, въпреки, че едва ли звуча много учтиво. Не искам да обиждам или засягам никого, само изразявам мнение...по мой си начин. Със здраве!
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #2945  
Стар 8th June 2011, 23:41
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
...

Според теб 250мл айран е малко? И 100-150мл са достатъчни да забавят и затруднят храносмилането на други продукти в стомаха.
Извини невежеството ми ,ама какво му има на айряна Това между другото е единствения млечен продукт (след таратора ) който много обичам
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #2946  
Стар 9th June 2011, 08:44
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Днес черпнята е от мен, защото ставам на 25 (според моя син) Струват му се достатъчно много, че да са достоверни


Susan, а ти какво точно целиш?! За киселото мляко сме говорили много!
Отговори с цитат
  #2947  
Стар 9th June 2011, 09:17
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Извини невежеството ми ,ама какво му има на айряна Това между другото е единствения млечен продукт (след таратора ) който много обичам
Ето какво: Млечните продукти, прясно и кисело мляко са трудно усвоими. След приема на млякото, то полепва по стените на стомаха и отделянето на ст.сок е по-бавно, които първо е с по-слаба киселиност, а после се увеличава. Защо? Първо става едно групиране на парченца/топченца или както искате си го представяте. После вече се отделя по-силно киселинен сок, което всъщност е разграждането...

В комбинации с други храни става следното: млякото полепва по другите храни подобно на полепването по стомашните стени. Образува се една обвивка, която пречи на стомашния сок да разгражда другия продукт... Не случайно се получава и подуване понякога, а най-сериозно е когато е в комбинация с плодове (това си е гавра със стомаха).

И НЕ ВНИМАВАТЕ!!! Никъде не съм писал, че айрана е проблемен. Проблемна е комбинацията! Прясно и кисело мляко се консумират самостоятелно.
Отговори с цитат
  #2948  
Стар 9th June 2011, 10:56
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

Mama mia,изобщо не се държиш грубо,приемам всякакви съвети.А сега ето една диета,която съм я изпробвала преди доста време, когато свалих 10 килограма,а после още 2,3 и така до днес с близък до този режим(след като съм прекалявала със снаксчета,шоколади и тн.)успявам да сваля качените 3,4 килограма.Точно тук става въпрос за месото,което наричате вредно,и за плодовете,които казвате,че не трябва да са за десерт и прочие.''Скарсдейл''-1 ден-Закуска-1/2грейпфрут или друг плод,1 филия ръжен хляб,добре препечена,без масло,кафе,чай,без захар.Закуската за всичките 14 дни е еднаква,без никакви промени,единственото газирано,което може да се пие е газирана вода,може и с лимон.,не се консумира алкохол,кафето и чаят могат да се подслаждат със захарин,пие се около 2 литра вода на ден.Точно в тази диета се обсъжда месото,независимо какво е,че трябва да бъде очистено от мазнините и кожите,да бъде тънко нарязано; Обяд:Студено месо(може телешко,пуешко,пилешко),дом ати обелени,кафе,чай-по избор;Вечеря-Риба или др.морски дарове-печени или варени,смесена салата без ограничение на зеленчуците,1 препечена филия ръжен хляб,грейпфрут или др.сезонен плод 2 ден-(закуската е ясна),Обяд-Много добре изпечен хамбургер,домати,зелена салата с маслини,Вечеря-Плодова салата-в неограничено количество и асортимент 3 ден-Закуската,Обяд-Сварена риба,залята с лимонов сок,грейпфрут или сезонен плод;Вечеря-нарязано агнешко печено(очистено от мазнините),зелена салата,краставици,домати;е но допълнение-количеството на храната не е споменато,единственото изискване е да не се преяжда 4 ден-закуска;Обяд-2 пържени яйца,но с мин.количество масло,парче изкиснато сирене,слабо солено,варена тиква или обелени домати,1 филия препечена ръжен хляб;Вечеря-Парче пилешко месо на скара,варен зелен фасул или спанак,зелени чушки 5 ден-закуска;обяд-парчета сирене от различни видове,варен спанак,1 филия препечена ръжен хляб;вечеря-риба,прясна салата,пресни зеленчуци-запарени,1 филия препечен ръж.хляб 6 ден-закуска;обяд-плодова салата;вечеря-парче печено пиле или пуйка,зелена салата с домати,плод 7 ден-закуска;обяд-парче месо от пуйка или пиле,домати,моркови,запаре о зеле;вечеря-бифтек на скара,зелена салата,краставици,домати 8ден-закуска;обяд-Смес от студени меса,домати-обелени;вечеря-риба,сварена,смесена салата с повече зеленчуци 9ден-закуска;обяд-добре препечено месо на скара(без тлъстини),домати,зелена салата,маслини,краставици; ечеря-плодова салата,без ограничение на плодовете 10 ден-закуска;обяд-варена риба с оцетен сос или лимон,плод;вечеря-тънко нарязано агнешко месо,зелена салата,краставици,домати 11 ден-закуска;обяд-2 яйца,може пържени,но без масло,обезсолено нискомаслено сирене,варена тиква или зелен фасул,1 филия ръжен препечен хряб;вечеря-парче птиче месо на скара,сварен спанак;12ден-закуска;обяд-няколко парчета сирене,сварен спанак,филия препечен ръж.хляб;вечеря-риба,смесена салата,леко запарени зеленчуци,1 филия преп.ръж.хляб 13ден-закуска;обяд-сварена риба поръсена с лимон или оцет,плод;вечеря-печено месо,зелена салата,краставици,домати 14 ден-закуска;обяд-студено или топло птиче месо,домати,моркови,сварен зеле,грейпфрут или сезонен плод;вечеря-бифтек на скара,зелена салата,краставици,домати,з ле(брюкселско) Тази диета може да се спазва от всеки и не вреди на здравето,може да се спазва до 14 дни,след това се преминава на лек режим за запазване на теглото и можете да използвате рецепти от диетата,хубаво е да се теглите всеки ден(без дрехи).Ако имате нужда от сваляне на повече килограми може да я повторите след 2 седмици отново.Ако не се чуствате добре все пак по време на диетата,спрете я за известно време.Надявам се съм била полезна на поне на 1 човек

Последно редактирано от Дили : 9th June 2011 на 11:27
Отговори с цитат
  #2949  
Стар 9th June 2011, 11:06
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дил Виж мнението
...след като съм прекалявала със снаксчета,шоколади и тн...
Ето това е ключовото. Нормално е като ги спреш или минимализираш да започнеш да сваляш килограми. Може да пробваш с тази "диета", която си написала да вкараш същите количества снаксчета и шоколади да видиш какво ще се случи...
Отговори с цитат
  #2950  
Стар 9th June 2011, 11:25
Аватара на long_smile
long_smile long_smile не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Kyustendil - BG , Tomar - PT
Мнения: 127
По подразбиране

Май ще трябва да се откажа от всевъзможните комбинации с кисело мляко които до сега си правех...
__________________
Малка е ползата от очите когато умът е сляп

http://www.youtube.com/watch?v=vQM2c...eature=channel
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:15.