IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2961  
Стар 10th June 2011, 14:25
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Здравейте! Ето менюто за вчера:
10- ягоди- около 300 гр.
13- задушено зеле с домати, 100 гр. пилешко филе
17- 50 гр. сурови ядки
20- 1 пилешко бутче, салата

Днес цял ден си мисля за сладолед...и май ще отида да си взема. Това е единственото сладко нещо, което много обичам!
Отговори с цитат
  #2962  
Стар 11th June 2011, 11:55
Аватара на Nukta
Nukta Nukta не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: София
Мнения: 46
По подразбиране

Аник, честито и от мен!!! Бъди Велика :P
Отговори с цитат
  #2963  
Стар 11th June 2011, 12:47
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Здравейте! Време е за отчет:
закуска- ягоди- към 300 гр.
обяд- вегетарианска лазаня, салата от зеле и моркови
междинно- 150 гр. сладолед
вечеря- шопка салата

Приятен и ползотворен уикенд!
Отговори с цитат
  #2964  
Стар 12th June 2011, 07:27
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
внамавайте със зеления чай да не е от Япония, от днес са спрели износът, поради завишена радиация.
Вярно, не съобразих и си купих от този зеления дето уж го водят за отслабване. Аз го пия за помощ при 00. Само се надявам, че партидата е по-стара.

Вчера прегреших с готвено. На обяд пълнени постни чушки, на вечеря постен зелен фасул. След това кекс и 2 мъфина И сега от сутринта ми мъчи глад дори след закуска.

Един въпрос към МамаМия: беше писала, че си накиснала жито да ти покълне за салата. Тъй като не пониква за един ден /поне при мен/ - та в студена или хладка вода го накисваш и държиш ли го хладилник? Искам да си направя.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #2965  
Стар 12th June 2011, 08:39
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

аз веднъж си правих така кълнове и поникнаха амаа мн гадно миришеше и ги хвърлих. Някъде съм сгрешила....
Отговори с цитат
  #2966  
Стар 12th June 2011, 13:39
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

По време на житния режим аз накисвах житото в глинен съд във вода с телесна температура (само да го покрие, не да плува в нея) и на 8-12 часа я семнях. До 24 часа пуска малки кълнчета, но се държи на тъмно и хладно (не в хладилник), за да не вкисне.
То пак в Гуглето има инфо Например намерих това - на прима виста:
"Житото се измива добре в цедка и се слага за 24 часа на тъмно, в непрозрачна чаша и покрито отгоре да поеме вода. На следващия ден се измива пак в цедка за да паднат метаболитните отпадъци и се поставя върху тензух в плитка чиния да покълне. За това са нужни 3, 4 дни, НО ВСЕКИ ДЕН се измиват поне по два пъти в цедка и трябва да се поддържат влажни и на тъмно, да им се създаде среда все едно са заровени в земята - тъмно и топло."

"Как най-лесно да си произведем покълнали семена в домашни условия?
Накисваме семената в буркан с вода, докато набъбнат и омекнат (около 12 часа). Когато това стане, покриваме буркана с марля или тензух и отцеждаме водата. Можем да изплакнем и отново да ги отцедим. Поставяме буркана както е с марлята на сянка при стайна Т, като през 12 часа изплакваме обилно с вода. Когато семената образуват кълнове, вече са готови за консумация."


Така, такаааа, аз вчера на обяд ядох филийка домашен хляб от пълнозърнесто ръжено брашно с добавени, тиквени и слънчогледови семки, боцнах 3-4 варени макарончета без нищо по тях и ядох салата от зеле/морков/домат/краставица/лук/чесън. И после умрях от болки в стомаха и подуване - къде греша..... започвам тенденциозно да си мисля, че В не ми понасят

mindbender, какъв хляб ядеш? Четох стари твои менюта - филийка с фъстъчено масло например?
Отговори с цитат
  #2967  
Стар 12th June 2011, 15:23
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Благодаря Аник! И аз нещо подобно прочетох. Ще видя какво ще се получи и дали ще се яде.
От къде се стабдяваш с пълнозърнесто ръжено брашно? Носят ти го домашно ли? Защото точно такова не съм намирала по магазините.

Аз май съвсем отказах хляба.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #2968  
Стар 12th June 2011, 20:09
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Мауз, как така си прегрешила с готвено? Какво лошо му има на постни чушки или постен фасул?
Жито не съм киснала за да поникне за салата. За салата съм покълвала леща. Даже сега пак съм сложила леща и вече доста е поникнала. За лещата отнема 5-6 дена.
Жито киснех така както аниК го е обяснила, както е по житния режим, за закуска съм си правила.
За кълнове първо кисна лещата (предварително изчистена от буклуци, камъчета ... и измита) в стайна температура вода за 24 до 48 часа. През това време сутрин и вечер изплаквам лещата и сменям водата в която се кисне. След 48 часа пак измивам и я разстилам върху тензух и в тавичка. През деня държа тавичката в мазето където е по-хладно да не се вкисне. Продължавам сутрин и вечер да изплаквам. На 3 ден започват да се показват кълновете. Този път ще ги оставя по-дълги да станат и ще ги одрежа с ножица и така в салата ще ги позлвам.
За кълнове съм правила и варианта с буркана, както аниК е описала.
аниК, за болките в стомаха и подуването...не знам при теб конкретно защо така се получава, но аз когато започнах Великденските пости хапвах доста салати и при мен така се получи - подуване на стомаха и газове. Ами да ти кажа всичко това премина след първия месец. Сега всеки ден на обяд ям филия пълнозърнест хляб (домашен) с голяма салата, която си нося от вкъщи. Салата ми е зеленчуци каквито намеря в хладилника. За основа винаги е маруля, после каквото имам - чушки, лук, броколи, морков, авокадо, целина, краставица... Може би ако си дадеш шанс на стомаха да се адаптира към толкова много зеленчуци, ще свикнеш и няма да го има подуването вече. Но при теб и болка има, за това вече не знам каква може да е причината.
За месото и млечните - всеки сам си преценява. Много хора споделят, че ако не ядът месо не се наяждат и са все гладни. При мен яденето на месо ми създава чувството на задръстеност, да оставим на страна и че ми причинява проблеми с 00. Сега откакто съм на толкова много зеленчуци съм по два пъти на ден в WC (sorry за детайлите).
Филийка с фъстъчено масло аз си хапвам чат-път. На мен ми харесва и морков да гризкам с такъв сандвич.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #2969  
Стар 12th June 2011, 21:55
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Mama.Mia, аз от години ям огромни зеленчукови салати на всяко ядене и основата е предимно зелева. Не е от това проблема, а по-скоро така се чувствах в 3-те си нещастни постни дни преди Коледа, когато ядох елда и сега след всяко В-тно хранене (суши, хляб, паста). Най-вероятно стомахът ми не е свикнал. И днес констатирах (за пореден път), че най-добре се чувствам след месо - отново се задейства моят си метаболизъм - засищам се с малко количество, стомахът ми си е в абсолютен комфорт а ВЦ си е след всяко хранене (и аз сори за подробностите).
Явно няма обща формула
Днес съм на пъстърва на скара и салата (естествено) - супер ми е.
Отговори с цитат
  #2970  
Стар 13th June 2011, 06:36
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мауз, забравих да ти напиша снощи - от Кауфланд купувам брашната, прочетох какво пише на ръженото - пълнозърнесто ръжено брашно, ръжена закваска (???) и смляно ленено семе.
Преди около 2 седмици ми се наложи да направя бърз хляб. Сложих пълнозърнесто и бяло брашно (правих за филийки на малкия) - не знам от брашното ли, от маята ли, но стана гаден. На вид беше перфектен, но когато запичах филийка, мекото ставаше глетаво.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:02.