IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #3061  
Стар 13th July 2011, 10:30
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Благодаря за обяснението!
Принципно ми е ясно, но не съм запознат в детайли, а темата ми е интересна.
Всичко, което написа е логично и се съгласявам.

Все-пак аз нямах предвид обяд в макдоналдс или някаква вредна, трудно-смилаема и/или трудно-усвоима храна, а най-вече - количеството на поетата храна, а не качеството и.

При естествените, натурални хранителни продукти, количеството има значение за разлика например от онези енергийни вафли, чиито размери са колкото зъбче, а съдържат огромно количество калории.
Отговори с цитат
  #3062  
Стар 13th July 2011, 12:48
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз много не споменавам количества
Отговори с цитат
  #3063  
Стар 13th July 2011, 17:25
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Oksana_ Виж мнението
От този на корт или от този на Wii-то ?
Хаха, беше на истински корт. Лошото е, че ще мине време докато се осмеля да си сложа любимия екип
Утре мъжът ми ще е с бебешорите и целият ден ще е за мен. Още нямам желание да ходя по магазините. Ще има "Марш във фитнеса" и после на сауна и масаж и някоя друга разкрасителна процедура.
За днес менюто"
з - мюсли
о - чушкова салата, 3 яйца на плоча
в - зелена салата с печена скумрия
Отговори с цитат
  #3064  
Стар 13th July 2011, 22:02
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Оу този сладолед на Мама.Миа верно звучи готино. Ще се пробва. Аз днес се наградих със сладолед. Ама нали така се награждавахме след взети изпити Има още една вълна изпити, ама там ще измисля нещо друго.
Аз също не пиша количества, защото просто хич не мога да ги преценявам. В някои случаи ядем и от една обща купа. Знам, че е лошо така, ама после трябва чинии да се мият
Marina.J, и аз обичам такива дни да си правя, ама включвам и шопинг..като част от фитнеса де.
Днес купих диня. Уж почуквах почуквах да я проверя дали е зряла. Беше много червена, ама никакъв вкус. Няма ги тези любимчански дини

За днес менюто:
закуска - 2 нектарини
обяд - студена доматена супа
следобедна закуска - 3 парчета диня
вечеря - кефир
Отговори с цитат
  #3065  
Стар 14th July 2011, 06:04
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Маринче, завиждам благородно за откъсването от децата С моята малката никой не иска да остава сам, дори баща И. Големият го влачех с мен навсякъде и той си кротуваше, а с нея едва се подстригах за 10-тина минути, не спря да реве през цялото време.

Аз чудесно се храня ергенската - снощи си нарязах зелето на салата (поне), но пък взех някакво доста солено сушено месо и цяла нощ поливах обилно вода

Преди години изяждах цяла диня сама, мислех си, че обожавам диня. От НВД свикнах с малки количества, а пък точно диня дори рядко ям, че от нея ме боли стомах. Аз съм на вълна пъпеш, но от жълтите. Зелените (май "Медна роса" се казват) не ги харесвам - сладки и водни.

Та вчера на обяд ядох зеле с 1 кофичка Котидж сирене, а на вечеря салата от зеле, домат и кратавица със 150гр сушено филе (нещо като пастърма/филе Елена).

Утре се прибирам в София и ще уважа скарата
Отговори с цитат
  #3066  
Стар 14th July 2011, 10:36
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Вкъщи вече е пълно с плодове и зеленчуци- домати, краставици, кайсии, круши, ябълки- много е лошо като знам, че сега са в изобилие и няма изяждане, а скоро ще ги търся. Пък и плодовете май само аз си ги ям, най- много някой да се излъже с 5-6 кайсии.
Вчера ми донесоха и домашно пилешко, менюто беше малко еднообразно, пък и в жегата апетитът ми много се губи:
з-2 круши
о- печено пиле и салата
сл- 7-8 кайсии
в- пиле и салата

С водата сме първи приятели- може би малко над 3 л.+2 чая.

Лек и ползотворен ден!
Отговори с цитат
  #3067  
Стар 14th July 2011, 17:33
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Shandi, ако ще правиш от сладоледа, намали количествата на тахинито и бадемовото масло на половина, а увеличи бананите. По-добре ще стане. Аз днес ще опитам нова рецепта за домашен сладолед, утре ще пиша как е станал.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3068  
Стар 16th July 2011, 08:20
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

"Почивният" ми ден мина перфектно. Даже и нови обувки успях да намажа
аниК, моите по принцип са много спокойни, ама единият подаде ли тон и другият се включва. И стана тя една...
Аз диня обожавам, особено ако сложим и малко сиренце към нея. Ама нали чета само за позволени комбинации и се съобразявам вече.
Леле Шанди, хич не ти завиждам за тези пластмасови плодове и зеленчуци. От опит го знам. Имах един приятел, който така в стаята си беше засадил домати. Та беше доволен от реколтката
Мис, как я изпиваш тази вода? Аз все още се мъча и си налагам да пия вода. Сега съм на границата от литър. Уж допълвам с чайове, пак около литър.
Менюто:
з - 1 манго
о - печени тиквички, заляти с кисело мляко и чесън
м - лешници 70 гр (хем се знам, че едва се спирам с количествата, хем продължавам да ги ям )
в - зелена салата с пилешко бутче
Отговори с цитат
  #3069  
Стар 16th July 2011, 09:56
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Марина, свикнах да пия вода и постоянно се наливам. Когато пия кафе заедно с него изпивам по 500 мл. За разнообразие си правя и чайове. Преди наистина едва стигах до литър на ден, но явно е въпрос на навик- дори през зимата 2 л. не ми мърдат. Честито за новите обувки!
Ето вчерашното меню:
з- кайсии
о- 200 гр. пилешко, салата
сл- 50 гр. сурови ядки
в- шопска салата с извара, 100-150 гр. сладолед
Отговори с цитат
  #3070  
Стар 16th July 2011, 11:45
Аватара на Oksana_
Oksana_ Oksana_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 294
По подразбиране

Shandi , аз в такива дни изобщо не мога да включа и шопинг. Или само релакс или само шопинг, защото като се замотая из магазините, спирка няма и накрая вместо да съм отпочинала, съм скапана от бръмчане...

Marina , аз преди също едвам изпивах по литър вода. Даже това е много преувеличено, защото е имало дни, в които изобщо не се сещам за вода. От доста време насам просто съм си създала такъв навик и не ми представлява мъката, която беше преди. А пък и всеки път, когато се "наливам" си мисля колко е хубаво за кожата, за всичко... и ми идва още повече желание

За днес:
з - овесени трици с кисело мляко
о - пилешки гърди + салата
в - пълнозърнести спагети с "обезмазнен" сос по моя рецепта
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:43.