IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3121  
Стар 21st July 2011, 21:28
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Marina J, аз от замразените зеленчуци купувам органик микс и си го овкусявам със зехтин или без нищо. На мен самите зеленчуци са ми много вкусни. А за морковеното нещо, аз нямах сушен ананас и сложих сушени кайсии. На мен ми хареса как стана на вкус, малко меко стана като консистенция, но пак се ядеше

aniK,козе хапвам, и от мекото, и от твърдото. Тук мекото е по-евтино от твърдото, дето е $8 за половин кило. А от мекото вземам около 80 грама за $4. Та така...
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3122  
Стар 21st July 2011, 21:30
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението

Рядко виждам някой да пише за тези неща, които си изброила (цели, начин на живот, спорт). Като гледам и ти не си написала...
Напротив писала съм , но явно не четеш

Цитирай:
а аз съм средностатистическа жена ,която ходи на работа по 8 часа , спортува от дъжд на вятър и няма нужда от такива драстични диети
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3123  
Стар 21st July 2011, 22:40
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Тази тема за пръв път я чета и супер много се депресирах...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3124  
Стар 21st July 2011, 23:22
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Тази тема за пръв път я чета и супер много се депресирах...
що?

аз чат пат я поглеждам и с удоволствие откривам, че дори и да не е целенасоченое понякога се храня добре
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #3125  
Стар 21st July 2011, 23:44
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Щото се почувствах като прасе.. Дори в момента, пиша с едната ръка, а с другата гъча... Не мога да си представя живота на купичка кисело мляко, слата с риба тон и ябълка за десерт... на ден!

Както Mindbender спомена по-горе - когато драстично намалиш храната организмът ти превключва на режим "съхранение на ресурси". Да - наистина може да оцелееш години наред с този нискокалоричен режим, но метаболизмът ти ще е супер забавен, а това не се отразява само на фигурата. При забавен метаболизъм, всички вещества се задържат в организма по-дълго време, включително и токсините.
Няма дори да почвам да обяснявам какво би се случило ако спортуваш активно на този хранителен режим. Това поне го знам от опит.


Така, че говорете си каквото искате, но не ми вкарвайте горепосоченото меню за "здравословно хранене", защото не е. По-добре прекръстете темата на "Дневник на диетуващите и гладуващите".
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3126  
Стар 21st July 2011, 23:52
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

аа, за тва ли говориш

глупости са тия диети, хапвай си нормално, според мен няма смисъл целия този напън
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #3127  
Стар 22nd July 2011, 00:53
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Щото се почувствах като прасе.. Дори в момента, пиша с едната ръка, а с другата гъча...
Така е като гъчиш мазни бургери и пържени картофи
Иначе за името на темата съм напълно съгласна
Баси колко му трябва на един човек за да е щастлив ? хубава вечеря , чаша вино и добра компания
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3128  
Стар 22nd July 2011, 08:12
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Така е като гъчиш мазни бургери и пържени картофи
Тихо ся! Ще им стане нещо на диетуващите тук...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3129  
Стар 22nd July 2011, 09:08
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

"а аз съм средностатистическа жена ,която ходи на работа по 8 часа , спортува от дъжд на вятър и няма нужда от такива драстични диети"
Това е недостатъчна информация. Ти може за 2 минути да ходиш до работата, може и 1ч. Не се разбира и каква ти е работата. Спортуването за някои е 30 мин йога, за други - степ аеробика пак толкова, или 5км бягане и т.н. Всяко едно нещо е различно... Израз като "няма нужда от такива драстични диети" не смятам, че може да се отнася за някаква цел... Ако не го разбираш ще ти го обясня с пример като за деца - целта на 1 човек ходещ на уроци по немски, едва ли ще бъде "нямам нужда да уча китайски".

Както ти каза, че може да се храниш като Shandi само в събота и неделя когато си лежиш на дивана, така за нея работата или обучение може да се приравнява на твоя уикенд. Може и да възстановява с много по малко белтък и по-бързо отколкото теб. Такива неща може да си ги знае само тя, така че критиките са излишни.
Отговори с цитат
  #3130  
Стар 22nd July 2011, 09:16
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Както Mindbender спомена по-горе - когато драстично намалиш храната организмът ти превключва на режим "съхранение на ресурси". Да - наистина може да оцелееш години наред с този нискокалоричен режим, но метаболизмът ти ще е супер забавен, а това не се отразява само на фигурата. При забавен метаболизъм, всички вещества се задържат в организма по-дълго време, включително и токсините.
Няма дори да почвам да обяснявам какво би се случило ако спортуваш активно на този хранителен режим. Това поне го знам от опит.
На мен ми стана интересно... Ще ми обясниш ли аз като спортувам активно, 50% от храната ми е сурова и като цяло лесносмилаема, изпивам м-у 2,5 и 5л течности на ден, ходя на масажи, парна баня - какви токсини ми се задържат в тялото? Как преценяваш дали и колко ми е забавен метаболизма?

Тези изрази нискокалорични, високо и т.н. ги забравете. Мога да ти дам пример на зеленчуци и плодове, където калориите са малко. Ако ядеш 5-6-7 пъти такива храни за деня, пак ли се забавя метаболизма? Хайде да видим какво ще обясниш
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:20.