IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 2nd November 2006, 11:42
luna luna не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 82
По подразбиране

Росси, поздравявам те за доброто намерение .
Понеже и аз преди по-малко от година се сдобих с крос-тренажор, мога да ти кажа кога и как постигнах резултати.
Аз имах да свалям само 2-3 кг, но както знаеш точно те са най-трудните. Мъчих се в продължение на 3-4 месеца с всекидневни тренировки по 30-40 мин с пулс 150-160, пробвах и интервално, но резултатът беше увеличаване на мускулите и дори качване на кг. Тогава се отказах и реших да използвам уреда само за тонизиране. Попрочетох това-онова за отслабването и разбрах, че не тренирам правилно. Та правилно било кардио с цел топене на мазнини да се прави с интензивност 55-65% от максималния пулс (макс пулс=220-възрастта), но за 45-60минути. Пробвах и видях, че изобщо не е натоварващо и дори е приятно, особено ако го правиш пред телевизора например. Още повече на крос-тренажора можеш да напрягаш и задните части и да въртиш със стегнати коремни мускули.
Като резултат много скоро свалих тези заветни кг, а корема ми е доста по-стегнат и без коремни преси.
Не забравях все пак и за хранителния режим и за пиенето на вода
Успех!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 2nd November 2006, 13:00
ROSSI ROSSI ROSSI ROSSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от luna
Росси, поздравявам те за доброто намерение .
Понеже и аз преди по-малко от година се сдобих с крос-тренажор, мога да ти кажа кога и как постигнах резултати.
Аз имах да свалям само 2-3 кг, но както знаеш точно те са най-трудните. Мъчих се в продължение на 3-4 месеца с всекидневни тренировки по 30-40 мин с пулс 150-160, пробвах и интервално, но резултатът беше увеличаване на мускулите и дори качване на кг. Тогава се отказах и реших да използвам уреда само за тонизиране. Попрочетох това-онова за отслабването и разбрах, че не тренирам правилно. Та правилно било кардио с цел топене на мазнини да се прави с интензивност 55-65% от максималния пулс (макс пулс=220-възрастта), но за 45-60минути. Пробвах и видях, че изобщо не е натоварващо и дори е приятно, особено ако го правиш пред телевизора например. Още повече на крос-тренажора можеш да напрягаш и задните части и да въртиш със стегнати коремни мускули.
Като резултат много скоро свалих тези заветни кг, а корема ми е доста по-стегнат и без коремни преси.
Не забравях все пак и за хранителния режим и за пиенето на вода
Успех!
Благодаря ти много! Аз наистина си нямам и понятие! Само знам, че по-добре късно да направя нещо за себе си, отколкото никога!
Като направих изчисления - 220 - възрастта си и умножих по % - се получава пулс 98 - 116. Надявам се, че сметката ми е правилна, иначе както се казва във вица - мога да си умра от печатна грешка!!!
Предполагам, че въпросният уред има измерване на пулс! Няма начин да няма!
Принципно имам идея за 45 мин. - докато върви един сериал, ама ще трябва да започна като начало с по-малко.
Единственото, което правя всекидневно е ходене пеша до работа и обратно - общо около 10 км., което знам, че не е кой знае какво, но пък все е нещо! 8)
Отговори с цитат
  #13  
Стар 2nd November 2006, 13:12
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

абе 10 км не е малко
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd November 2006, 13:21
luna luna не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 82
По подразбиране

Моят кростренажор е Кетлер, но меренето на пулса хич го няма. Аз го измервам на шията за 6 сек и умножавам по 10. Ааа и нещо друго - не забравяй да дишаш дълбоко по време на тренировката, все пак процесът трябва да бъде аеробен. Не следи километража, важни са пулса и продължителността.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd November 2006, 13:28
ROSSI ROSSI ROSSI ROSSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

аз ходя много бързо, непривично за възрастта ми и 1 час ми отнема да стигна до офиса. Чувствам се добре и затова го правя, но на връщане хич не ми е гот, но са такива задръствания, че пак съм "принудена" да вървя
Тренажорът също ще е Кетлер. От днес почва една прИмоция в Метро и ще го взема на изплащане с кредит. До вчера бяха 650 лв, но така излиза 498 лв. и е "грехота" да не го взема
Нали ще мога пак да ви питам, ако възникнат въпроси!
Не съм се представила никъде във форума - на 42 години съм, няколко пъти съм качвала и смъквала по 30 кг, но последните пъти "смъквам" все по-малко и от тези процедури се получи неприятен пухкав ефект. Просто ТРЯБВА да взема мерки, докато все още мога и имам толкова ГОЛЯМО ЖЕЛАНИЕ!!!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 2nd November 2006, 13:29
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

и дишай с корема
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВЕЛОЕРГОМЕТЪР
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:15.