IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 26th November 2014, 21:51
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Операцията ми извърши д-р Младен Младенов, само той.
Той е онкохирург и работи в Св. София /бившата Тина Киркова/.
Цената беше 3800лв., като имплантите са 3000лв. /Ментор/, а самата операция минава по ЗК и се плащат 800лв. за престоя.
Аз не мога да кажа как ще бъде при теб, но при мен болките бяха зверски, като го казвам, не преувеличавам.
25 дни, нонстоп болки, не можех да ставам от леглото, ставането ми костваше поне 15 минути мъки.
Но това не означава, че и при теб ще е така, защото преди това разговарях с едно момиче, което беше правило същата операция и тя не каза при нея да е имало такива болки.
Гърдите ми не са увиснали, но аз съм нямала увисване и преди това.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27th November 2014, 11:05
Аватара на G.Rakovska
G.Rakovska G.Rakovska не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 48
По подразбиране

titi 1 Много благодаря за откровения и изчерпателен отговор. Даже да не ме боли ужасно много хубаво е да съм психически подготвена за по- лошото Аз мисля, че самата мастектомия ще е много болезнена, не толкова отделянето на мускула и поставянето на имплантите. До пролетта ще направя операцията и ще мога да бъда полезна и аз в темите тук. Смятам, че когато човек може да си спести тези опасни даже много опасни моменти и мисли , още повече че при мен намалява риска от злокачесвен рак 99% си заслужава да се лиши от едни млечни жлези особено в моя случай с три деца. Пожелавам ти от сърце да нямаш никакви проблеми за напред, и дано да има повече светлина по въпроса с мастектомията.Много жени ако са информирани навреме от лекарите за тази операция биха избегнали много грижи.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th November 2014, 11:53
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Благодаря!

Пожелавам ти успех
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30th March 2015, 10:01
kasy_a kasy_a не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 54
По подразбиране

Масектомията изобщо не е болезнена. Но поставянето на импланти - много.
__________________
Мак Ган 375СС подмускулно
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th March 2015, 10:38
Аватара на G.Rakovska
G.Rakovska G.Rakovska не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 48
По подразбиране

Мен си ме боля, хем имплантите бяха поставени месец преди това. Извадиха ги, за да не ги повредят по време на операцията и после си ги поставиха в джобовете/не са пипани/ много ме боля ръката мен лично, заради извадените лимфни възелчета.
P.S. Като видя тази тема и почва да ме боли, дано не пише никой в нея и да мине най- накрая във форума.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th August 2015, 21:27
Cveti_D Cveti_D не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте, Гери!
Преди 9 дни ми бе направена субкутанна двустранна мастектомия с реконструкция.
Като цяло ми е много тежко да пиша сега, затова само пробвам дали ще мога да се свържа с вас и да обменим няколко думи ... Искрено се надявам да следите темата и някак да стигна до вас!
Ужасно благодаря предварително, ако прочетете поста ми и ми отговорите!
С поздрав, Цвети.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15th August 2015, 08:57
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Здравей, Цвети
Раковска много време не е влизала тук, може и да не влезе повече, но ако аз мога да съм ти полезна с нещо ще се радвам.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15th August 2015, 10:06
Cveti_D Cveti_D не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 7
По подразбиране

Здравей, Тити!
Ужасно съм щастлива, че си ми писала, сега разбирам, че най-накрая мога да говоря с някой за проблема си. Благодаря ти! Като цяло имам около милион въпроси по повод мастектомията, имплантите, болките, ужасната гледка сега, въпреки че съм "реконструирана" и т.н. Кажи ми на първо време дали е възможно гърдите ми да са различно големи, едната да е малко по надолу от другата, при теб бяха ли с лилаво-синьо-жълт цвят и пр., имаше ли дълбоки дренажи и дали те боляха дълго след това. Много ми се иска да ти пиша на лични, ако нямаш против, защото като цяло ще лудна...
П.с. Мастектомията бе мое решение след 4 бр. ФА в годините. Док. казва, че засега всичко е наред, въпреки вида ми на жената на Франкенщайн...
Чакам да пишеш с огромно нетърпение!
Честит празник! Нека Бог пази всички!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th August 2015, 10:36
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cveti_D Виж мнението
Док. казва, че засега всичко е наред, въпреки вида ми на жената на Франкенщайн...
Честит празник! Нека Бог пази всички!
Важното е какво казва док. Аз не съм такъв случай (засега поне, щото знае ли човек, всичко се случва), но ... ти бъди спокойна (колкото можеш естествено) и да знаеш, че след време (може и доста време) ще изглеждаш много, много добре. Цвета на кожата да не те притеснява, ако можеш се мажи с арника (или каквото друго са ти изписали евентуално), просто тъканите са много травмирани (като паднеш и се натъртиш яката и пак ставаш такъв красив - синьо-лилаво-жълто-зелен).
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th August 2015, 10:48
Cveti_D Cveti_D не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 7
По подразбиране

Ина Благодаря и на теб!
Притеснението ми е, че са много безформени, отекли, едната е по-надолу от другата...
Трудно ми е да ги гледам и съм ужасно притеснена. Док. казва, че това е нормално, но вече не знам дали да вярвам.
Благодаря на всички, които ще ми помогнат малко психически
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рекотструкцияследмастектомия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:00.