IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th June 2006, 10:30
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране Ремонт

Правя ремонт в апартамента си, но..нямам много пари за това..а нищо не е наред, като се започне от подовите настилки и стените и се стигне до мебелите..сега си сложих ламинат в едната стая, другите помещения също са вече решени, както и стените...но имам нужда от свежи идеи как с малко пари да придам нормален вид на това място, за да мога спокойно да се нанеса и да го превърна в дом
Най-голям проблем ми е банята, в ужасно състояние е, всичко трябва да се смени..ако скоро сте правили ремонт, ще се радвам да споделите кое от къде сте купили - не се питайте дали ако сте си слагали нова PVC дограма, ще ми е от полза да го кажете тук - всичко е от полза, ремонта е основен
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th June 2006, 10:41
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

И аз правя ремонт, и тече доста бавно, защото е поетапно... Не можах точно да разбера кои са най-важните неща, които искаш да ремонтираш. Ремонта в моя апартамент е насочен към затопляне, така че - изолация, дограма, плоскости... За банята не мога много да ти помогна, моята няма да я ремонтирам, ти какво си решила да правиш - фаянс, вана, душкабина... Като цяло е най-добре да събереш брошури от Бриколаж, Метро, Кауфланд и т.н., понякога има доста изгодни оферти, а и ще ти дадът много идеи. Аз лично за освежаване смятам да направя цветни стени и да изчистя възможно най-много от типично българската натурия от библиотеки и дреболии стаите. Така новите декорации, които ще поставя, ще изпъкват и ще изглеждат много по-стилно.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th June 2006, 10:49
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Всичко. Апартаментът е нов, всичко трябва да се ремонтира..но няма как в момента да отделя за това толкова пари колкото искам, затова търся компромисни варианти - колкото да мога да се нанеса, без да ремонтирам цялостно така, както искам..например вместо нова дограма трябва да се задоволя само с боядисване на старата..вместо да си поръчам нова баня от - до, може би ще се наложи да използвам тапети за баня или някакво фолио..затова ми трябват "по-икономични" идеи
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th June 2006, 11:02
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Ами, ако паркета ти е здрав, може да пробваш с циклене(което също не е евтино), на мен лично повече ми харесва от ламинат. Освен това, за под има и едни такива коркови плоскости, някои от тях - по-тънките, са евтини, и комбинирани с плетени декорации, бели мебели и бамбук придават много уют. Ако искаш да оставиш пода за по-късно, можеш да му избереш хубав мокет, днес мокетите нямат нищо общо с някогашните. Не знам какво мислиш за стените, аз на моите слагам сега изолация и гипскартон, а после мисля да лепя тапети.За една от стаите съм си харесала едни такива прасковени, на леко релефни маргаритки, а една от стените мисля да има същите тапети, на с нарисувани цветя. Те са немски и са може би 3 пъти по-скъпи, но има и по-евтини, които също са с приятни десени. По принцип много ми харесват пердета от органза, но все още не съм стигнала до там. И искам да има МНОГО свещи! Мебелите можеш да претапицираш, но нямам понятие от цените, да не излезе по-евтино да си купиш нови. А за таван има също стиропорни плоскости, които се лепят, те са евтини и се поставят супер лесно. Имаш ли идея какъв стил искаш да са стаите - афро, азиатски, карибски...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th June 2006, 11:05
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Много хубава идея, Верита. Това наистина май става най-икономично и ефектно, да се пребоядиса и сменят дограмите, полсе новите мебели, които сега са по-изчистени, изпъкват. Вътрешния дизайн ми е хоби. На вишневи стени например бял кожен диван от изкуствена кожа стои чудно. Стени на райе виждала ли си? Редуваш топли цветове, но хоризонтално, нюанси на жълто, оранжево, червено, но малко...за детска стая става много слънчево. Стенни шкафове в два цвята може нюанси на жълто, за да не се натрапват толкова, като е нужно само пребоядисване на стари. Може малко да ги разхвърлиш, поорежеш и тн...става също супер.
Аз си правих шкаф на 3 цвята преди време. Бяло, жълто и червено. Със завеси в някой от тези цветове няма да ти се излиза от стаята. На пода скрин-пейка с възглавници на него, пести място и събира спално бельо.
За хол - но май ще излезе по-скъпо, бледозелени копринени тапети с бордюр с гипсови орнаменти в ъглите. Ако това можеш да го направиш като разход, другото обзавеждане на стаята може да е изчистено, диван в екрю на орнаменти, малка холна масичка и светла корпусна мебел. Има от тези полските такава. Може също комбинация от светло дърво и венге за орнаменти с такава холна маса. Не е скъпо, сигурна съм. Све пак не е ясно какъв ти е бюджета. А за спалня имам чертежи, лесни са за изпълнеие и много ефектни Табла на леглото във формата на дамски корсет цвета си го избираш, както и този на свързващите шнурове...Не е скъпо, въпрос на изрязване на таблото...Да ти кажа ли къде стоят нощните лампи ...
Къде я измисли тая тема, само аз бих запълнила 1-2 страници
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th June 2006, 11:08
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

да..прасковеното и аз го избрах вече за едната стая, смятам, че ще стане много приятно..
а за пода - то просто нямаше подови настилки и затова избрах ламината като най-евтин вариант иначе аз също предпочитам истинския паркет - по-качествено,по-красиво..спор няма
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th June 2006, 11:12
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Ииии, това с тапетите с вертикални райета е супер! Може да размисля за цветчетата. Ох, и аз обожавам вътрешния интериор! А колкото до шкафа с цветни вратички - отдавна много ми харесват, но ме е страх да не прекаля с цветовете и да ме болят очите, защото и стените ще са цветни, покривките за леглата също, килима може би... Много ми се иска на някоя стена да сложа серия от 3 вертикални картини - например макове...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th June 2006, 11:13
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

ами как няма да я измисля, като само това ми е в главата..искам да видя как този апартамент, който беше в наистина окаяно състояние , ще се превърне в чудесно място за жиеене..аз съм пълна с идеи, всъщност почти изцяло си представям какво искам да се получи...но не при този ремонт, а при "големия ремонт",когато ще имам повече пари Сега целта е само да залича и последната следа от консервативния му вид (може би не е правен ремонт там поне 20 години..) и да се нанеса..Ако искате, като пооправя (в никакъв случай не казвам, че ще е готово), ще дам снимки
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th June 2006, 11:17
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

а това с трите картини е задължително Сестра ми ми ги е обещала като подарък за новата къща Ще бъдат взаимно свързани (обща тема или ще изобразяват едно нещо, чиято цялост проличава, като погледнеш трите заедно)..нямам търпение да се стигне до картините
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th June 2006, 11:20
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Пращай!!!
Ами, тогава му удари една боя, свежи перденца и килим, изхвърли ненужните мебели или най-добре, както каза кити ги поорежи и облицовай. За това ще ти е нужен обаче някой сръчен мъж.. МНОГО ВАЖНО - опуши всички дупки, на мен това ми е болната тема. Щом ще си за първа зима в апартамента може да те чака неприятна изненада. За да не отопляваш квартала и да плащаш луди пари на вятъра.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ремонт
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:18.