IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th June 2006, 13:09
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране Самостоятелни жени

Снощи водих следния спор с приятели (мъже) - те твърдяха, че огромната част от жените нямат нищо против приятелят им да им плаща сметките, да им купува подаръчета и подаръчища (коли, апартаменти..)...и дори да не изпадали чак в такива крайности,превръщайки се в "държанки", по-скромните жени също нямали нищо против от време на време при удобен случай да "се възползват" от парите на приятеля си...
Тъй като не съм съгласна и не мисля,че съм изключение едно на милион, питам жените във форума - какво е отношението ви към проблема,трябва ли мъжете да ни плащат сметките, кое е позволено и кое минава границата...да не би да съм изпаднала в другата крайност и да искам прекалена самостоятелност, заради което да не позволявам на мъжете да ми плащат???
Аз твърдя, че..черпенията от време на време (като не е зле да връщаме "услугата" ) са позволени, но в един момент,акто се прекали, жената не е приятелка, а ВЕЩ, за която мъжът си плаща!Което намирам за недопустимо!!
И питам мъжете - какво трябва да позволява една жена, какво сте склонни да премете за нормално и къде е границата жената да стане нахална или обратното - прекалено "дръпната", заради това, че нищо не ви позволява да й купите??
Знам,че е писано по въпроса из форума,но .. това, което най-много ме възмути в снощния разговор, беше, че според мъжете такова явление като жена, която обича да си плаща сама и не ламти за подаръци и пари..и то добре изглеждаща, нормална жена...е едно на милиард..
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th June 2006, 13:39
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Отначало - да речем първите няколко срещи докато се опознаваме може и да ми плати /с уговорката че задължително си вадя парите, а той дали ще ги приеме вече е под въпрос/. След това ако си допаднем и сме вече двойка, няма значение кой плаща.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th June 2006, 13:46
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

Ти май сериозно си се ядосала по въпроса... Мисля, че плащане на сметката и малки подаръчета става. Аз бих го позволила, ако имам сериозна връзка с въпросния господин. Естествено и аз бих плащала тогава както ставаше в началото на връзката с мъжа ми. Но за големите подаръци - не знам, не съм имала такъм проблем , може би при едни наистина сериозни отношения би могло... то си зависи и от самата двойка и отношенията м/у тях... не винаги големите подаръци означават, че жената е купена. Особено ако тя има финансова независимост и я е извоювала сама. Ще получи кола като подарък, но пък след време и тя ще подари нещо голямо. Така е напълно разбираемо.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th June 2006, 13:52
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

Ооооо я стига,нали ако сте вече семейни и като види,че сама можеш да се оправяш почва да ти нервничи на главата,защото на мъжете им е в природата да са водеща фигура.А като ти плащат това онова ставаш пък държанка
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th June 2006, 13:59
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Аз съм съгласна с мнението,4е жената при всички случаи трябва да има финансова самостоятелност.Имам много приятелки,които не работят нищо и по цял ден се чудят каде да похарчат парите на мъжете си.То не беше висене по кафета,фитнеси,телефони и в един момент мъжа й казва,амии аз си имам друга искам да се разделим-пътя,чантата и за хляб- и какво става от тая жена-нищо.Съгласна съм и с мнението на bimbi.Аз от моя гледна точка,никога не съм държала да получавам подаръци,да ми се плащат сметките или нещо подобно.В момента с човека с когото съм предпочитам да не си дава парите за някви глупави подаръци от рода на парфюми,телефони или там някакви глезории,защото са ми ненужни..Предпочитам да идем някъде с тези пари и да сме си само двамата и да се забавляваме.Никога не съм се блазнела да бъда с някой,защото ще ми угдажда на прищевките(каквито нямам),може би и поради тази причина съм избягвала да имам контакт с мъже,за които парите за като листата по дърветата.Жената трябва да си знае мястото,а не да чака от мъжа да и подхвърли някаква вещ и да се задоволи с това положение.Съвременната жена задължително трябва да работи и да умее да отстоява позициите си..Аз лично винаги съм се чувствала неловко на среща с мъж,когато дойде време за сметката.Може би е редно той да я плати,но все пак се чувствам глупаво.
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th June 2006, 14:00
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lori
Ти май сериозно си се ядосала по въпроса...
ядоса ме това, че тези мъже,с които говорих, бяха УБЕДЕНИ, че няма такива жени..прехвърляха си ги в съзнанието и не се сещаха за красиви жени, които обичат своята самостоятелност и не позволяват да бъдат купени ..а това не са безмозъчни глупаци с много пари, които се сблъскват само с продажни жени..и много се възмутих, че твърдят такова нещо...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th June 2006, 14:10
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
Цитирай:
Първоначално написано от lori
Ти май сериозно си се ядосала по въпроса...
ядоса ме това, че тези мъже,с които говорих, бяха УБЕДЕНИ, че няма такива жени..прехвърляха си ги в съзнанието и не се сещаха за красиви жени, които обичат своята самостоятелност и не позволяват да бъдат купени ..а това не са безмозъчни глупаци с много пари, които се сблъскват само с продажни жени..и много се възмутих, че твърдят такова нещо...
В последно време се наблюдава тенденцията - красиви жени,които търсят материално обезпечени мъже,но е глупаво да се твърди,че няма красиви жени,които да държат на своята самостоятелност и да не прекрачват принципите си...Има такива и още как..
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th June 2006, 14:23
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Съгласна съм с мнението на Astela аз също имам много приятелки(да не кажа повечето) които не работят и си стоят вкъщи и чакат на мъжете си , също и че всичко относно делене на сметки и черпене се приключва в момента в който връзка прерастне в нещо повече. Има адски много самостоятелни красиви жени, амбицирани да се справят сами и да бъдат финансово стабилни. Аз лично държа на финансовата независимост и определено съм поела собствена инициатива за развитие, и ако дай боже съм жива и здрава не бих си останала вкъщи и да чакам на мъжа ми.
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th June 2006, 14:34
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

повечето мои приятелки (които СА красиви жени ) не си падат по идеята да бъдат нечия вещ..и затова бях изненадана, че според мъжете тези жени са мнооого малко, рядкост, която трудно можеш да срещнеш
Все още се намират свестни жени, които държат на своята самостоятелност
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th June 2006, 17:27
Pyretta Blaze Pyretta Blaze не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Vinnland
Мнения: 83
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
повечето мои приятелки (които СА красиви жени ) не си падат по идеята да бъдат нечия вещ..и затова бях изненадана, че според мъжете тези жени са мнооого малко, рядкост, която трудно можеш да срещнеш
Все още се намират свестни жени, които държат на своята самостоятелност
You made my day
За съжаление, не са много такива като твоите приятелки... а "другите" създават по силно впечатление, защото са повече...

Аз подкрепям идеята ти НАПЪЛНО и другите жени, които я подкрепят, не биха могли да излизат с мъж, който ги възприема като предмет... точно за това, даже и да са прекрасни личности, красиви и интелигентни... често са самостоятелни в пълния смисъл на думата, та даже и отрицателния смисъл, т.е самотни...

Напомня ми за това, което казва Will.I.Am в песента на Pussycat Dolls:

It's funny how a man only thinks about the [*BEEP*]
You got a real big heart, but I'm lookin at yo' [*BEEP*]
You got real big brains, but I'm lookin at yo' [*BEEP*]
__________________
http://www.typeonegative.net/board/t...whosonline.gif Beautiful - yet Dangerous
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Самостоятелнижени
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:37.