IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th June 2006, 13:33
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране Искам съвет

Работата ми изисква 8 часа да стоя на стола пред компютъра..почти никакво движение по цял ден..дори и да спортувам сутрин или вечер, когато съм на работа, имам чувството,че крайниците ми се схващат,надуват,че се нарушава кръвообръщението..и от стоене на едно място съм много по-изморена,отколкото ако прекарвах цялия ден навън в движение..Искам да ме посъветвате какво мога да правя на работното място, за да се раздвижвам достатъчно,че да не усещам вечерта тежест в краката и да не губя форма..Аз ставам и се разхождам по няколко минути на всеки половин - един час, но..това е крайно недостатъчно..имам чувството,че скоро ще съм с разширени вени!!!Искам да го избегна!Посъветвайте ме как?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th June 2006, 14:10
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Напълно те разбирам,защото и аз съм в същото положение.Но може както си седиш на стола,да си вдигаш краката,както са ти свити в коленете.От време на време ако няма никой при теб си ги качвай на бюрото изпънати ,аз така правя и се опъвам за няколко минути така да си почина.А вечер можеш да ги мажеш с гел за крака ЛИОТОН 1000.Наистина премахва напрежението.А аз след работа дори отивам да потичам 2-3 км и след това се чувствам като нова
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th June 2006, 14:14
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

не е много удобно да си качвам краката..тъкмо ще реша да го направя и все ще се намери да мине някой край мен - я шеф, я колега...
аз също до скоро бягах редовно вечер, но...от неудобните обувки ме заболяха глезените и спрях..сега мисля да започна пак..само да дочакам заплата и да си взема подходящи обувки
Сега като се прибера вечер, лягам на пода и си качвам краката на стената..стоя така доста,докато не ми омръзне..15-20 мин минимум..но понякога чувствам такава тежест в краката,че и това няма никакъв ефект
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30th June 2006, 14:24
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Мм да,задължително трябва да си вземеш удобни маратонки.Ако искаш вземи си тогава този гел,за който ти казах.Дават му реклама дори сега по телевизията.Аз го ползвам,когато не мога да премахна напрежението и ми помага,той предпазва и от разширени вени. А щом нямаш възможност да си вдигаш краката на бюрото,тогава прави някакви движения с краката под бюрото-размачквай си прасците или пък както седиш на стола опри си пръстите на краката в пода като балерина и прави леки кръгови движения..Това е от мен..Надявам се а ти помогне
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th June 2006, 15:00
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

аз съм използвала лиотон, но...нямаше особен ефект...е..не бях много редовна,то без постоянство нищо не става...но ще се страя повече да си раздвижвам краката...иначе скоро ще имам сериозни проблеми
благодаря за съветите
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th June 2006, 16:47
Cleopatra Cleopatra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 334
По подразбиране

И аз съм в твоята ситуация, откакто ходя на фитнес и масажи обаче се чувствам по-добре...а най-хубавото е че офиса е на 5-тия етаж и няма асансьор, като сляза и се кача по 3-4 пъти на ден се раздвижвам малко поне, затова си търся поводи да изляза
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st July 2006, 18:16
Аватара на maeva
maeva maeva не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: ВАРНА
Мнения: 348
По подразбиране

Здравеите моми4ета,аз също имам проблем със краката , но моята работа е по-разли4на , принудена съм цял ден да стоя права на едно място без дори да имам някакво минимално раздвижване. Адски много ме болят краката от колената на долу,от в4ера и понакуцвам.Бях си купила Лиотон 1000,но не ми помогна особенно.Моля ви,дайте някакав сьвет,ве4е не издьржам
__________________
НЕ ГОВОРИ НАВСЯКЪДЕ ТОВА,КОЕТО ЗНАЕШ,НО ВИНАГИ ЗНАЙ КАКВО ГОВОРИШ!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st July 2006, 18:23
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maeva
Здравеите моми4ета,аз също имам проблем със краката , но моята работа е по-разли4на , принудена съм цял ден да стоя права на едно място без дори да имам някакво минимално раздвижване. Адски много ме болят краката от колената на долу,от в4ера и понакуцвам.Бях си купила Лиотон 1000,но не ми помогна особенно.Моля ви,дайте някакав сьвет,ве4е не издьржам
Ужас, каква е тази работа , ти да не бачкаш в един от онези американските кол центрове, където ги застявят да стят прави по цял ден, честно да ти кажа моя съвет е просто да си манериш нормална работа, или поне такава като пвечето от нас, да седиш по цял ден 8)
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st July 2006, 18:31
Аватара на maeva
maeva maeva не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: ВАРНА
Мнения: 348
По подразбиране

Вси4ки около мен ми казват сьщото-да си сменя работата.Маи наистина трябва да се замисля сериозно.
__________________
НЕ ГОВОРИ НАВСЯКЪДЕ ТОВА,КОЕТО ЗНАЕШ,НО ВИНАГИ ЗНАЙ КАКВО ГОВОРИШ!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st July 2006, 18:59
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maeva
Вси4ки около мен ми казват сьщото-да си сменя работата.Маи наистина трябва да се замисля сериозно.
Мии то голяма мъка бе мацка, по цял ден права аз ще полудея така, сега си мисля, че да седиш по цял ден си е голям кеф в сравнение с твоето поогледай се за нормална работа, не се наказвай така
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Искамсъвет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:31.