IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th July 2006, 11:44
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране пиене на вода...

Ясно е, че трябва да пием много вода - поне 2 л., но на няколко места чета, че е много по-добре да пием водата от чаша, а не от бутилка, защото когато се пие от бутилка, се приема и повече въздух, надува се коремът...имате ли информация...аз от няколко дни започнах да си наливам в чаша съдържанието на бутилката..
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th July 2006, 13:39
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Сега като прочетох това си давам сметка,че е вярно.Поне при мен.Като пия от бутилка и наистина се чувствам издута,а напоследък си сипвам в чаша от автомат за вода и нямам чувството за надутост,така че сигурно има нещо вярно.Но има и друго ако пиеш водата от бутилка,без да засмукваш цялото гърло на бутилката, а оставяш лек отвор,ще е същото като да пиеш от чаша
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th July 2006, 13:48
marlene marlene не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 89
По подразбиране

Не знам дали има разлика ако пиеш от чаша. Трябва да се пие на мalки глътки и не много студена. Аз по принцип не се наливам по цял ден с вода защото че чувствам като плондер и ми се подува корема. Мисля че литър и половина два е достатъчно. Три литра много ми идват.
__________________
Libert
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th July 2006, 13:49
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Пък какво пикаене пада, леле
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th July 2006, 14:13
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

аз пък се наливам, защото по цял ден седнала пред компютъра...ако и вода не пия..ще стана лоена топка имам си задължителна дажба от литър и половина, докато съм на работа, после изпивам още малко и така стават 2-2,5 литра дневно...наистина през 5 мин съм в тоалетната,но...тъкмо да се разхождам малко повече
да, хубаво е, особено през лятото, да не се пие студена вода..на стайна температура ми е идеална,аз им забранявам да ми дават студена в магазина
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th July 2006, 14:25
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

ау, аз на работа обръщам по 2 бутилки и после поне още литър. ама тъпото е, че пия все една и съща, понеже таква доставят тук
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th July 2006, 14:29
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

и аз се насилвах да пия над 3 литра, защото забравям за водата понякога, но..разбрах, че пък прекалено много вода също не е хубаво - много се затоварвало сърцето..най-добре за жена е да изпива между 2 и 3 литра дневно...ама опитай се да сменяш марките..една и съща не бива да се пие много дълго..
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th July 2006, 15:20
marlene marlene не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 89
По подразбиране

Много правилно. Трябва да се сменят марките минерална вода, даже се препоръчва да се пие и чешмяна от време на време.
__________________
Libert
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th July 2006, 16:06
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Прави сте, много вода затруднява работата на сърцето и бъбреците, дори може да отмие важни соли от бъбреците, така че - умерено, колкото усещате, че организма иска.
Минералната вода не е подходяща за ежедневна консумация, купувайте си изворна или трапезна. С минералната вода се лекуват различни заболявания, при което се правят курсове от определен период - не помня седмица или месец, а после се почива задължително. Минералният й състав не е подходящ за всеки ден.

Относно пиенето от бутилка - аз съм му враг не заради въздуха, а защото много образно си представям как микроорганизмите от устната лигавица преминават във водата и при стайна температура започват бурно да се размножават там. Когато надигна шишето след време пия бульон от микроорганизми, а ако го пия в продължение на часове направо става...
Ако само аз съм пила от шишето не ми е толкова гадно, но ако някой глътне и глътка от шишето ми - хвърлям го.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th July 2006, 20:01
loly loly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 227
По подразбиране

Е сага направо ще ви убия с моето изказване -Аз изобщо не пия вода, дори и глътка, а съм в отлично здраве и кожата ми не е сбръчкана, изобщо нямам никакви проблеми. Мразя водата, използвам я само за миене.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: пиененавода
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:03.