IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 23rd July 2006, 18:29
vasy_baby vasy_baby не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: София
Мнения: 100
Изпратете съобщение чрез ICQ до vasy_baby
По подразбиране

ми незнам за вас,но аз пия вода от бутилка от поне 5-6 години и то пия огромни количества,лятото около 4-5литра,зимата около 3,но за издуване не съм забелязала,вярно че съм през 5 мин до тоалетната,но без вода не мога да живея
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23rd July 2006, 19:15
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Малее... Ще си увредите бъбреците с тези количества, за да си през пет мин. до тоалетната представете си що вода преработват... И що полезни соли се отмиват. То ваша си работа, де. Ама...
Цитирай:
Средната дневна нужда от вода и течности за възрастен е около 30-40 куб. см на килограм тегло или за човек, тежък 70 кг, това прави около 2-3 литра дневно.
Децата трябва да поемат 2-3 пъти повече течности в сравнение с възрастните.
И още:
Токсичност на водата? Нима водата е може да ни навреди?
Ако вода се консумира в изключително големи количества, кръвната плазма (течната част на кръвта) се увеличава, докато нивата на натрий в телесните течности намаляват. В такива случаи се развива състояние наречено „хипонатриемия”. Случва се когато нивата на Натрий в кръвта са изключително ниски и води до неблагоприятни ефекти за организма и дори увреждане на някои тъкани. Може също така да засегне мозъчната и сърдечната функции както и функционирането на мускулите.

Колко вода трябва да се пие?
За да се предпазим от дехидратиране трябва да приемаме приблизително 2.5 – 3 литра вода на ден, включително тази която идва с храната и напитките. Минималното количество течност, което замества загубата на вода при средно ниво на физическа активност е 2 литра.

Не смятайте, че е шега, има дори отравяне с прекалено количество вода. Най- добре изчислете индивидуалните си нужди, смятайки около 35мл на килограм.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 23rd July 2006, 19:19
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Асет е абсолютно права, както винаги. Имам позната, която си навлече такава беля с тази вода и ходенето в тоалетна, че чак лежа в в болница. Направо беше останала без никакви минерали и соли
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23rd July 2006, 20:10
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

аз си я сипвам в чаша понякога и я пия с сламка за разнообразие. знам, че това помагало да се набръчка кожата, ама сега вече не можем да сме перфектни.
след това пия от шише, след това от друга чаша иначе ако не си налагам да пия вода мога да изкарам примерно с 100 мил. цял ден. безалкохолни, бири и алкохол не пия.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23rd July 2006, 22:09
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

аз пък въобще не мога да сметна колко вода пия...на работа си наливам постоянно в чашата, като се мотам по улиците си пийвам от шише, вкъщи пак от шише...2 литра при всички случаи, ама може и да са доста повече, като сметнем и плодовете и зеленчуците не знаех, че може и да си навредиш от много прием на течности
Отговори с цитат
  #26  
Стар 24th July 2006, 11:09
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

за жена среден ръст и килограми най-препоръчително е м-ду 2 и 3 литра...може и малко по-малко, а на някои им понася добре и по повече...но 5 литра са доста...
наистина трябва да се стремим към златната среда
Отговори с цитат
  #27  
Стар 24th July 2006, 16:09
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

обаче аз гледам да се наливам с вода. да кажем през деня тичам до тоалет, ама вечер се събуждам от подут корем. пак трявба да ставам. като бабите.
май ще трябва да спирам с течностите до 20:00.
при вас как е?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 24th July 2006, 17:42
loly loly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 227
По подразбиране

Аз определено вечер приемам повече течности, от колкото през деня, но изобщо не ставам до тоалетна през нощта.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 25th July 2006, 13:40
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

И аз не знаех, че може да е вредно. Аз пия много и то от шише, защото имам чувството, че в чаша постоянно се праши и е мръсна. То пък в шишето разни бактерии... Иначе се напъвам и пия повече от 2л. със сигурност. А и ако сипвам в чаша ще се объркам колко ми е бройката.
Лятото и 3л. да изпия пак не ходя толкова често до тоалетната, предполагам с потта си излиза. Студена изобщо не мога да пия, някак не минава през гърлото.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 16th August 2006, 09:44
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

а някой може ли да ми каже какво става ако се пие само минерална вода. Примерно в офиса ни зареждат само един вид минерална вода... май е Горна Баня и аз изпивам по около 1,5-2л. на ден.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: пиененавода
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:55.