IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th April 2016, 10:21
Melody_d Melody_d не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2016
Мнения: 5
По подразбиране Любовни съвети

И аз да ви разкажа нещо, което ми се случи и много ме измъчва. Сигурно ще ви звучи тийнейджърско, макар, че минах тийн годините с 1-2 години, но все пак, просто имам нужда да споделя и да видя различни мнения за незрялата ми ситуация. Знам, че не е голям проблем и сигурно ще ви се стори смешно, но може би именно като ги чуя за пореден път тези неща, най-накрая ще спре да ми пука.
Та става въпрос за едно момче.


Запозна ни наша обща приятелка, която все пак е малко по-близка с него (познава го от повече време и т.н.) преди няколко месеца. На първото излизане, когато реално ни запозна, само си говорихме, то така или иначе не беше мн. дълго, били сме заедно около час и половина-два и то с доста други хора от компанията около нас. Стори ми се, че разговорът беше приятен и останах с добри впечатления. Малко след това излизане (1-2 седмици) нашата обща приятелка ми каза, че той ме е харесал и даже я питал кога пак ще излезем заедно. Да отбележа, че тя така или иначе си беше наумила да ни сватоса, защото и двамата отдавна не сме имали връзки и си мислеше, че си пасваме. И така, някъде около месец след първото излизане, отново се събрахме заедно компанията на клуб. И беше като приказка. На мен като цяло самия ден ми беше леко крив, защото бях болна и в работата се случиха някакви гадни неща, но тъкмо в клуба си оправих настроението. Той почти цялата вечер седеше до мен, обръщаше ми внимание, прави ми комплименти, хаха. Разпитва ме разни неща, за музика, за работа – опознавахме се. Е, не можахме чак толкова много, все пак бяхме в клуб, шумна музика, а и беше празник и се купонясваше.

И така след около 3 часа ме целуна. Прегръщаше ме, натискахме се, сигурно близо час и половина-два (е с леки прекъсвания, разбира се). При което накрая ми каза, като си тръгвахме, че си е прекарал прекрасно, че вечерта е била много хубава, че много иска пак да излезем и се надява да нямам нищо против, че рядко срещал хора като мен и т.н. Гушка ме много силно, постоянно ме гледаше усмихнато. Взе ми номера. И накрая… Нищо. Добави ме във фейсбук няколко дни след това. Писахме си малко, но по-скоро някакви общи приказки и нищо… На общата ни приятелка казвал, че е много зает (наистина работи в такава сфера, където няма много време, но е ясно, че не само това е проблем). В крайна сметка разбрах от други, че май и е казвал, че се колебаел какво да прави, че бил зает. Разбирам я, че не ми каза всичко, все пак той й е по-близък, нормално е. И така, започна да ми става гадно, защото наистина никой друг не се беше държал толкова добре с мен. А и преди по-скоро съм се занимавала с някакви идиоти, а той е много умен и е постигнал много в работата за възрастта си. Струваше ми се перфектен. Започнах да се усещам, че явно не може само времето да е проблема..

И така около месец след второто излизане, пак се събрахме. Той дойде и в началото беше супер неловко, май дори не се поздравихме. Не си обърнахме внимание, но в последствие се заговорихме и то по-скоро аз поех инициативата (но го заговорих на друга тема), а той я обърна на случилото се преди месец. Каза ми пак редовното, че нямал мн. време. После говори малко несвързано, каза ми, че бил идиот, нещастник и т.н и че най-добре да приема този факт, хаха. И така и не ми обясни всичко, промени темата и т.н. Но го накарах да ми каже в крайна сметка какво става, исках просто да чуя истината и да спра да се тормозя. И така ми каза, че разбрал, че няма да се получат нещата, че няма да си паснем и няма смисъл да си губим времето. Че най-добре да го забравя. Бях си сигурна, че е така след като един месец нищо не направи, но все пак ми стана адски кофти. Не можех да разбера защо ми каза всички прекрасни неща на изпращане предишния път. В смисъл, сигурно повечето ще си кажете, че е някакъв играч и т.н., но няма много логика да е така. Разбирам да беше говорил така, за да ме вкара в леглото и т.н., но той дори не предложи или намекна нещо такова тогава, напротив – държа се много джентълменски и като истински кавалер.

Не знам какъв беше смисъла да лъже, повечето го правят с цел – секс, а той не се опита да направи нищо такова. Започнах да се чудя къде е проблема и защо не иска да се видим – ако е външният вид едва ли щеше след първото ни виждане да каже, че ме е харесал и че иска пак да се видим. Или да се натиска с мен, поне аз не мога да си представя да се целувам с някой, който ми е противен. Като характер също не ме познаваше добре, все пак в клуба беше шумно и не успяхме чак толкова добре да се опознаем и поговорим и т.н, пък и двамата не сме от най-екстровертните хора. Принципно, хората от компанията казват, че е доста особен, че бил крив, някакви такива неща. След това сме се виждали още 2-3 пъти пак на такива общи събирания. Неловко е, повече сме на игнориране, поне аз към него. А той често казано, започна да се заяжда с мен и то за някакви супер дребни неща, чак другите се смайваха. Например, каква песен съм пуснала, на какво съм се смяла. Коментираше почти всичко, което казвам или направя с някакви хапливи забележки, дори някакви супер елементарни неща – например нещо от работата, което е трябвало да свърша, какво съм си поръчала в заведението и т.н. Аз повечето пъти дори не му отговарях, а ако му отговоря беше нормален отговор, а не злобен. И така, примерно всички други на купоните приказваха пълни простотии, правеха някакви глупости, а той не коментираше тях, а някакви мои действия и думи. Примерно, не коментира, че някой повръща или нещо подобно, а че аз съм се изсмяла на нещо по-силно от обикновено?!? Ужас.

Всички ми казаха, че не си струва да мисля за него, че първите пъти може да се е държал добре с мен, но сега си показва истинския характер. И се стигна до едно друго излизане. Пак-неловко. Тогава той започна леко да забива едно момиче – седеше до нея, лафеха си, по едно време я викна и да танцуват. Но тя май като се усети, че я забива почна да се отдръпва (оказа се, че тя има гадже). И така, аз пък се заговорих с едно ново момче, което беше дошло с нас, дотогава не го познавах. Оказа се, че имаме доста какво да си кажем – имахме еднакви вкусове за книги, музика и т.н., учили сме на едно и също място. И просто ни тръгна приказката и бъзиците. По едно време нещо беше забавно много, тъкмо бяхме излезли навън. И новото момче нещо ме гъделичкаше и бъзикаше. Та този, бившата ми забивка O.o тъкмо беше излязъл и той навън, погледна ни, хвърли току-що запалената си цигара и си влезе вътре. Да отбележа, че дори не е ставало кой знае какво, говорихме си, бъзикахме се, да, но не сме се натискали, прегръщали, целували или танцували. А обръщахме внимание и на другите хора от компанията, не сме стояли само двамата. Дори не беше забивка, според мен, просто се бъзикахме и си лафихме. И малко след това бившата ми забивка ме махна от приятели във фейсбук.


Не мога да разбера едно – защо? Държи доста хора, с които дори не се вижда или не се познава почти, а мен ме маха. И то, дори няма логика. Логиката беше аз да го махна, защото аз бях наранена, мен ме излъга и т.н. Той е безразличен. Той ми каза, че няма да се получи, че трябва да го забравя, че не му пука. А се изнерви от нещо явно. Но защо? Ако бях някоя к…а, щях да съм се забила с някой веднага след като ми каза тези неща, че ме е излъгъл и че всъщност не иска нищо от мен. А аз въобще не бях поглеждала никой два месеца след това. И накрая – заговарям се с някакво момче, дори нищо не е ставало между нас и той се нервира, дори не съм го харесала, само като приятел. По принцип това с махането е по-женска постъпка.. Какво изобщо му преча, щом е безразличен? Дори е казал, че вече май не можело да се събираме така всички, трябвало поотделно да се излиза и т.н.


Знам, че нищо няма да се получи и че трябва да спра да ги мисля тези неща, но… Яд ме е, дори някакви бивши, с които съм ходила ме държат в приятели, а с тях са ставали някакви много по-големи драми (изневерявали са ми с мои уж приятелки) и т.н., и дори те ме държат… Просто не знам как излязох аз виновната и черната в цялата ситуация. Исках да споделя, за да ми олекне и да видя и други, странични мнения, а не само на мои приятели. Просто не знам вече. Знам, че не трябва да взимам всичко присърце, но ми е много болно, струваше ми се, че той е това, което винаги съм искала да имам…
Мерси предварително

Последно редактирано от Melody_d : 12th April 2016 на 17:43
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th April 2016, 11:41
Аватара на Beauty_on_Duty
Beauty_on_Duty Beauty_on_Duty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 123
Cool

Не съм влизала във форума може би от година! Но реших да пиша. Е, това което прочетох за мен са чисто и просто детински терзания. Формула за успех в любовта трудно се намира, а успелите заслужават Нобелова награда. Прочитайки поста ти, инстинкта ми говори само и единствено, че въпросното момче не знае какво иска. Не търси вина в себе си. Човешката психика е цяла вселена, гледайки и тълкувайки като страничен наблюдател, можеш само да гадаеш и да се измъчваш. Уви няма как да "надникнеш" в неговата главица за да разсконспирираш ситуацията. Приеми, че не той е човекът! Възможно е да го е подразнило нещо, което за теб е незначително. Възможно е също да не се е отърсил от стара връзка и да не знае как да подходи или да не е напълно наясно с ориентацията си. Възможно е да е дразнещ тип, на който целия свят му е крив или още да го тресе пубертета.
Тегли му чертата и смело напред, голяма работа че те бил изтрил от приятелите си във БФ.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th April 2016, 12:58
Melody_d Melody_d не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2016
Мнения: 5
По подразбиране

Много ти благодаря, че се включи! Именно за това ми е най-гадно, разбирам, че ситуацията е детска, тийнейджърска, повтарям си го, и пак не мога да спра да мисля за него и какво се обърка. Дори за бивши не съм мислила толкова и не ми е било толкова тъжно и това ме плаши най-много.. сигурно защото винаги съм искала някой като него (както се държа с мен в началото).Някакво обидно ми е, че ме махна, при положение, че държи какви ли не други хора, и че мен ме държат бивши, с които сме имали в последствие много по-обтегнати отношения, отколкото с него. Права си, че постоянно се обвинявам и не мога да разбера къде сбърках, че чак толкова - да ме махне. Винаги съм се държала добре с него, дори когато се заяждаше, тогава просто го ингорирах вместо да правя скандали и да се заяждам и аз. Мерси пак!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th April 2016, 17:07
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Едвам го изчетох, дори сега може да си го редактираш и да направиш текста на абзаци, през 4-5 реда оставяй интервал, защото така е мъчение да се чете и много хора няма и да го прочетат.
Няма нищо драматично, стандартна история, благодари на съдбата, че не си започнала връзка с това момче.

За съжаление всичко най-лошо в един мъж не се вижда не само в първите срещи, а дори и в началото на една връзка. А когато говорим за млада жена, без много опит в живота при тях е още по лесно да не забележат много неща в един мъж, най-вече отрицателните. Да не говорим пък ако любовта се появи и жената вече лети в облаците и тогава знаете как всичко се вижда през розови очила.

Смея да кажа, че познавам мъжката психология и различните типове мъже доста добре и мога да ти кажа, че имаш късмет, че не си започнала връзка с този мъж. Тези неща които прочетох, веднага трябва да ти светне "предупредителната лампичка" . В това момче има злоба и ревност, не ми се мисли ако той има връзка с някое момиче и тя реши да го остави по някакви причини, какво би могъл да направи в в яда и злобата си.

Този случай е един добър опит за теб от който трябва да извлечеш поуки и най-голямата поука е да не си правиш прибързани изводи от една първа среща и как момчето/мъжа се е държал с теб. Ако беше толкова лесно, сега нямаше да я има тази тъжна статистика показваща, че всяка четвърта жена е била жертва на домашно насилие. И като добавим и другите двойки, които не се разбират добре и не са щастливи и става още по голям процента на лошите връзки.

"Принципно, хората от компанията казват, че е доста особен, че бил крив, някакви такива неща."

Запомни и това, когато чуеш нещо такова и то от повече от един човек веднага трябва да ти светне лампичката и тея неща със сватосването са голяма глупост. Ти най-добре трябва да знаеш какво търсиш е един мъж, но младите момиче не винаги са наясно и с това, но с годините и опита те все повече са наясно със себе си.

И един съвет от мен, когато избираш мъж, винаги търси такъв с добро сърце, много често хората правят компромиси, но никога не прави компромис с това качество, защото то може да ти струва скъпо. Ясно е, че много жени им се размекват колената от мъже тип лошо гледащи мачовци и назобани батки, но за сериозните връзки има и доста по важни неща.

Ти обаче май не си от тези момичета, които ще влюби в някой само от външното привличане и това е добре. Не трябва обаче да допускаш хлътването да ти замъгли трезвата преценка, както става в много случаи.

От друга страна доста бързо допускаш интимна близост, което сигурно е нормално за днешната младеж и ако става въпрос за секс за една вечер е разбираемо, но за сериозни връзки е нещо друго. Аз ако имам сериозни намерения към едно момиче, а не просто да искам секс от нея, няма как да тръгна да я целувам и натискам на първа среща.

Ако и от двете страни намерението са само сексуални е едно, но за сериозно намерения, самата целувка все пак е свързана със чувства. Целувката показва обич и чувства (ако целта не е секс за една вечер)!

Ако бях на 20 сигурно нямаше да мисля така, но сега не бих си хванал за сериозна връзка с жена, която допуска толкова бързо интимност. Но това не го разбирай грешно, не те мисля за леко момиче, може би в днешно време е нормално за по младите да се целуват на първа среща и след това да имат сериозна връзка.

Пак се олях от писане и спирам до тук, аз просто не мога да пиша кратко
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th April 2016, 17:32
Melody_d Melody_d не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2016
Мнения: 5
По подразбиране

И на теб много благодаря! Полезно ми беше.
Значи.. за това с бързото натискане и близостта и аз се замислих... По принцип не е в мой стил, случвало ми се е само още един път, но просто толкова много го харесах... А и общата ни позната ми беше говорила толкова хубави неща за него, че като се замисля, бях наполовина хлътнала още преди въпросната втора среща, където стана всичко.

Другото - самата компания са някакви дето по-бързо се отпускат и т.н., правили са доооста щури работи, включително и общата ни позната, а той е много близък с нея, затова помислих, че това с бързата близост, няма да го приеме като кой знае какъв проблем.

Но в същото време, точно това ми направи най-добро впечатление, че въобще дори не намекна за нещо повече (аз естествено нямаше да се съглася), и това бе една от причините да го мисля за идеален. Интересното е, че той от много време не е имал приятелка и не е имал интимни отношения с някоя.

А между другото, нямам много опит с връзки, и изобщо забивки, и може би затова го приех толкова гадно. Дори, може би, това беше причината бързо да се случат нещата. Хората в компанията доста преживявания са имали и май не ги приемат толкова навътре тези неща, казах си, че само аз прекалено мисля всичко и затова просто си казах, че го харесвам и това е, ще оставя нещата да се случват.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th April 2016, 19:48
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Още нещо и го запомни, не се занимавай със колебаещи се мъже, дори и да ги нямаше заяжданията, ревността, изтриването от фейсбука, ти трябва да търсиш мъж, който те иска много и който няма колебания в това. Коя жена не иска да се чувства много жела и единствена за мъжа, такива колебания какво ти говорят на теб ?

Това днеска те желая, а утре не съм сигурен, това са несериозни неща и точно от такива мъже трябва да бягаш. Някой ден може да срещнеш мъж, който толкова да те хареса, че да изгаря за теб и ти да си всичко за него, тогава ще разбереш какво е и истинската любов.

Възможно е и да имаш няколко връзки преди да срещнеш точния човек и това е нормално, така се трупа и опит. И внимавай с хлътванията, че хич не е лесно да се мисли трезво, когато човек е хлътнал, дано първо успяваш да ги преценяваш и тогава да хлътваш. Прекалено много пострадали жени има и това е доста тъжно.

Дори някой ден да се случи да попаднеш на лош човек и да имаш връзка, ако видиш, че мъжа не се държи добре с теб, наранява те или най-малкото не си щастлива, дори и да имаш чувства, трябва да го превъзмогнеш и прекъснеш тази връзка. Има и една поговорка, "по добре сама от колкото зле придружена" ! И друго важно, то е много важно, ако решиш да сключваш брак и да имаш деца, трябва да си абсолютно убедена, че си с правилният човек.

Аз имам няколко съученички, които се омъжиха на по 20 години и бързо родиха деца и един приятел и той на 20 години, бърз брак деца и всичките сега са разведени. Така става при бързи необмислени решения.Това го казвам, защото знаеш колко са по сложни разделите когато има брак и деца, общи жилища и т.н.

Тези решения трябва да се взимат, когато преминат силните емоции, еуфорията от любовта, да поживееш достатъчно с мъжа и на трезва преценка да взимаш тези важни решения. Запомни ги всички тези неща, това е ценен опит който споделям и го правя, защото ценя много жените и ме боли да знам, че някоя жена е наранена от мъж, такива дори не трябва да се наричат "мъже" !

За това никога не забравяй, наред със всички качества, търси на първо място мъж с добро сърце, защото такъв мъж никога няма да те нарани и ще те обича истински и душевно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th April 2016, 21:14
Melody_d Melody_d не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2016
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря ти за прекрасните съвети! Наистина много се надявам да срещна такъв човек и го пожелавам на всички.

Вероятно се отчаях толкова много от ситуацията, защото както вече споменах, досега така се е случвало, че съм се занимавала само с идиоти. Не искам да звучи нескромно, но наистина много хора са ми го казвали, че момчетата, с които съм се занимавала са доста по-глупави от мен. И като се замисля, май са имали право. Единият едвам завършваше, а другият, въпреки че беше малко по-голям, все още разчиташе само на мама и тати за пари и решения, а адски се надуваше. И навярно затова не ми е пукало като са се приключвали нещата с тях, не съм се натъжавала толкова, защото съм знаела, че са идиоти и че има по-добри.

А въпросното момче, за което разказах, наистина е по-различно от тази гледна точка. За възрастта си (по-голям е от мен с година) е постигнал много в работата, има много признания, умен е. И се отчаях, преди си мислех, че нещата в любовта не ми се получават, защото се занимавам с тъпаци, а като се появи някой умен, отново - нищо. Явно не го заслужавам...

След време сигурно много ще се смея на цялото това нещо, но какво да се прави, не ми минава още
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th April 2016, 09:32
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Melody_d Виж мнението
След време сигурно много ще се смея на цялото това нещо
тук сме на 1 мнение

непременно трябва да си запишеш да се върнеш във форома на телото след година-две, дискусията тук е скандална.

Общо взето затова са били измислени и парите, за да може всяко материално благо да има унифицирана стойност. Тва, че някой е постигнал много в работата си и е "умен" в тая сфера не е заразно и се разпространява навсякъде из живота му, а твоя проблем дори няма място за коментари



north carolina = NC = no contact
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th April 2016, 08:03
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Мелоди Д, разминали сте се. И двамата съжалявате за това. Ти се държиш цивилизовано, а той - не толкова. Явно е мислел, че ти пак ще поемеш инициативата, но не се е случило точно така. Но даже и да се беше получило нещо на теб нямаше да ти е лесно. Човекът е труден характер. Да, с много търпение може и да успееш малко да го промениш, но ... малко. Мелоди, ако можеш бъди по-взискателна към връзките си. И много търпелива, но по-взискателна.
Бари, като те прочетох - "скандална дискусия" - ами сигурно, ама пък така поне малко ще успокоим и разсеем Мелоди.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th April 2016, 09:41
Melody_d Melody_d не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2016
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря ти!

Наистина е така, много ми помага това да видя и малко странични мнения и коментари на хора, които не са намесени в самата ситуация. Явно действително няма нищо към мен, щом не ме потърси и толкова лесно ме изтри от живота си. Знам, че звучи абсурдно, нелепо и смешно, не мога да разбера защо толкова ми пука.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Любовнисъвети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:54.