IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th September 2007, 12:31
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране Разглезени ли са днешните деца?

Здравейте Искам да запитам Вашите деца разглезени ли са или само на моите нищо не им се отказва?Само като ми се примолят с тия хубави очички и край..предавам се
Отговори с цитат
  #2  
Стар 5th September 2007, 14:21
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Аз нямам още деца, въпреки че според повечето хора би трябвало , но моето мнение е че сегашните деца са ужасно разглезени... най-лошото е, че от една страна това говори лошо за родителите им като възпитатели... а от друга, същите тези родители ще си изпатят много сериозно по-късно...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th September 2007, 14:28
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

на мен ми е рано да кажа, тъй като моя е малък - скоро навърши 3г., и все още мога да го манипулирам. в смисъл като му кажа: "Ок, ще ти купя, после", той се съгласява, и след малко вече е забравил какво е искал и какво съм казала ама подозирам, че в скоро време няма да ми минават номерата
обаче съм решила като стигна до тоя момент, да му купувам всичко с уговорка - оправи си стаята, направи еди-какво-си...смятам че така ще се научи, че трябва да се потруди, за да има каквото иска
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th September 2007, 15:14
desitta desitta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 311
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valhalla
Аз нямам още деца, въпреки че според повечето хора би трябвало , но моето мнение е че сегашните деца са ужасно разглезени... най-лошото е, че от една страна това говори лошо за родителите им като възпитатели... а от друга, същите тези родители ще си изпатят много сериозно по-късно...
моето мнение е 1 към 1 с твоето
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th September 2007, 15:31
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от desitta
Цитирай:
Първоначално написано от valhalla
Аз нямам още деца, въпреки че според повечето хора би трябвало , но моето мнение е че сегашните деца са ужасно разглезени... най-лошото е, че от една страна това говори лошо за родителите им като възпитатели... а от друга, същите тези родители ще си изпатят много сериозно по-късно...
моето мнение е 1 към 1 с твоето
е моето също. като гледам как днешните деца манипулират родителите си....
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th September 2007, 12:12
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И моите хлапета много ме манипулират.Разбираме се така:ти получаваш нещо,но и трябва да направиш нещо.И после познайте какво става Ще променям май тактиката
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th September 2007, 13:41
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Моето да си призная честно много я бяхме разглезили с таткото,млади и зелени родители само я мачкахме радвахме и се и угаждахме.Като стана на 3 години не искаше да се храни с нас на маса,голям инат,не ядеше какво и да е а само пържоли,пиле ,филе,луканка и банани тези неща,все искаше да я гушкаме да и се прави компания нон стоп,голям терор.Наложи се да обърнем тактиката,с много търпение и прикази без бой никога за нищо не сме я били ,не съм привърженик на този вид възпитание.Сега като поотрасна и тръгна на училище сама разбра че за да получи нещо трябва да се старае ,да учи,да слуша малко повече и да помага в къщи.Според мен много зависи от това как го възпиташ и какви навици му създадеш на детенцето.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th September 2007, 13:48
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
с много търпение и прикази без бой никога за нищо не сме я били ,не съм привърженик на този вид възпитание.
добре, че ми напомни за боя, че аз съм толкова против, че все забравям за този вариант... немога да повярвам, че е възможно все още някой да бие децата си и не мога да понасям изрази от рода на "само го/я щляпвам като ..." Това си е абсолютно първобитно!!!

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
Според мен много зависи от това как го възпиташ и какви навици му създадеш на детенцето.
браво, mallvina! само така!
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th September 2007, 14:10
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И аз съм против шляпането.Смятам,че с едно дете трябва много да се общува и да му се обръща внимание.Да му се говори,да му се обяснява с мек тон т.е. да се създаде една силна връзка между родителя и детето.Имаме едни приятели,които купуват на детето си всичко,което поиска само и само да не се занимават с него и то да ги остави спокойно да си изгледат филма.И питам аз какво да му купим за рождения му ден,а майка му казва:ами той си има всичко,вземи му някаква топка.И се чудя като порасне какъв човек ще стане.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th September 2007, 16:29
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
И аз съм против шляпането.Смятам,че с едно дете трябва много да се общува и да му се обръща внимание.Да му се говори,да му се обяснява с мек тон т.е. да се създаде една силна връзка между родителя и детето.
Така е,но тука може би ще засегна и темата за семейството.За да се създаде връзка между родител-дете,нали трябва първо да я има между двамата родители и в семейството.Колко семейства в къщи си говорят.Много са такива които се подминават като пътни знаци налегнати от техните си проблеми в работа ,битовизми..,и от тук идва проблема с"шляпането",те за себе си нямат време да си обърнат необходимото внимание,пък какво остава за детето.
за детето на тази позната.. не се притеснявай.Живота ще го научи,само че тогава ще му бъде достатъчно трудно да се примири с реалния свят че не всичко което хвърчи се яде
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Разглезенилисаднешнитедеца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:49.