IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th February 2008, 15:03
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране Скъсване на кръвоносен съд от упражнения?

Здравейте! Аз съм опрерирана от рак на гърдата (преди 2 г.) и септември миналата година ми направиха реконструкция на гърдата като ми преместиха мускул от гърба и е го сложиха отпред, свързан е с един кръвоносен съд, за да държи импланта на гърдата. Преди 1 месец (януари) започнах да тренирам - карам по 30-40 мин на ден кростренажор и два пъти в седмицата ходя на гимнастика. Там правим упражнения за всяка част от тялото, но напоследък наблюдавам странно напрежение там, където ми е операцията... Та.. въпроса ми е - ако някой знае - възможно ли е да има опастност от скъсване на този кръвоносен съд, който захранва мускула? Като имате предвид, че за ръце работя с 2 кг и правя съвсем малко упражнения. Защото усещам едно опъване , но незнам какво е, а ще ходя на преглед чак след месец, но дотогава не искам да спирам да тренирам, тъкмо постигнах някакви резултати. ..
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th February 2008, 17:01
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Не съм лекар и разбирач, но опъването ми звучи по-скоро като сухожилие, не кръвоносен съд.

Намери си наистина добър инструктор, а защо не и кинезитерапевт за да ти изготвят програма като за твоят случай.

Не се осланяй на случайността и късмета, защото на мен това ми звучи сериозно.
Лекуващият те лекар какво ти е казал по въпроса с тренировките?
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th February 2008, 17:54
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Казаха ми (няколко лекари), че мога всичко да правя... Затова съм объркана.. Но така или иначе след 2-3 седмици ще ходя на преглед, а дотогава реших просто никакви упражнения за горната част на тялото да не правя, макар че и от коремните преси се натоварват гърдите... Иначе инструкторката, с която тренирам знае за проблема и не ме натоварва. И приятелят ми каза, че най-вероятно е сухожилие,но той не е лекар също.. А проблемът е, че аз до преди това абсолютно нищо не съм тренирала и така или иначе са ми много слаби (почти нищожни) мускулите на ръцете, гърдите и т. н. Може и да е нормално. Но преди да се консултирам няма да ги натоварвам.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скъсваненакръвоносенсъдотупражнения
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:14.