IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd August 2008, 08:56
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране Деца с целулит?

Към тази нова тема ме подтикна мнението на Иванин в една друга тема:
Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Да бе дано. Има си тийн форуми (и вече си на 13, годен си за тях). Излез навънка ритай нещо скачай там, щото след 5 години пак ще търсиш форума ама с въпрос "Как да сваля 50 кг, че май съм се поотпуснал?". Ако от сега висиш така по цял ден пред компа нищо хубаво не те очаква и по-добре си се развивай с приятелите на твоята възраст, тези хора са на по 20-30 години и едва ли основната им мисъл за деня е "Какво мисля за DhR".
Тук съм напълно съгласна с теб! Ама като видях и другите участници в Импулс (където въпросният тийн е пуснал снимката), направо се уплаших. Тези деца наистина само в нета кибичат и носа не си показват навън - не играят, не тичат , не скачат... а след 10 години се чидят що са мазни..

Та онзи ден на плажа си лежах и си гледах децата покрай мен - трагична гледка - всички бяха дебели и с целулит! Дори видях момченце на около 9 годинки с целулит! Страшна картинка! И това е не само, защото се тъпчат нон-стоп с чипсове и зрънчо... а най-вече - не се движат... по цял ден пред компютрите... жалко просто. аз един ден, ако имам деца, незнам как ли ще се справям?

И това изобщо не е есететичен проблем, знам, че много от вас ще кажат:най-важното е децата да са здрави.. да, така е, но и наднорменото тегло не е здравословно, особено в най-ранна детска възраст, когато наистина би трябвало такъв проблем изобщо да се изключва и малък процент да го имат. По наше време като видехме дебело дете му се подигравахме всички, сега може би е подиграват на слабите?!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd August 2008, 09:10
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Вярно е...на времето в един клас например имаше не повече от едно,най-много две дебели деца...Сега е ужас!
Отговорът е един...храната....
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd August 2008, 09:12
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

...и застоелият начин на живот
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd August 2008, 09:13
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Сега сме по-отворено общество и сме над такива дребни кусури като външния вид Детско меню в мак доналдс с подарък целулит, като си била малка дали е имало?
Естествено с навлизането на все по-нови и нови технологии и начини за забавление, старите традиционни остават на заден план..
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd August 2008, 09:18
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Вярно е...на времето в един клас например имаше не повече от едно,най-много две дебели деца...Сега е ужас!
Отговорът е един...храната....
Храната и застоялият начин на живот ,но аз смятам че за всичко това имат вина родителите..Нямат време да се занимават със децата ,нямат време да готвят и после олеле колко е дебело детето ми...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd August 2008, 09:22
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Ами какво е решението? Аз сега си мисля, че имам ли деца - никога няма да им купя компютър... това са крайности де, но освен храната... какво може да се направи? То храната е и резултат от цялостното възпитание, трябва вкъщи да се внуши, че макдоналдс е нещо ужасно, вкъщи да се приготвя здравословна храна, в никакъв случай да се забранява нещо.. Но когато са на училище, примерно, те се подлъгват и си взимат вафли, закуски и кво ли не.. по наше време нямаше никакъв избор, най-много по една гадна закуска от лафката - толкова гадна, че не можеш да я доизядеш А сега - шоколади, бонибони...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd August 2008, 09:32
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Аз на моето дете му разрешавам да играе на компютъра не повече от 1 час и не всеки ден ,купих му Плей стейшън и като видях на къде отиват нещата го прибрах веднага...Имам приятелка на която детето само седи във къщи и играе на електронни игри-други хобита няма а е на 14 гоидини...Аз не искам моето да живее този живот и прибрах играта докато е рано... Но и такива майки не мога да ги разберат и казват ами какво да го правя... като иска само това да прави
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd August 2008, 09:51
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Проблема не е в стоенето пред компютрите проблема е комплексен. Просто народа масово затлъстява. Скоро се върнах от морето, където повето хора по плажа бяха като китове на сухо. На 10 -1 да е с нормални килограми. И така -това го възпитаваме от невинна детска възраст.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd August 2008, 09:59
bubi23 bubi23 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 41
По подразбиране

Според мен не трябва да се пренебрегва и наследствения фактор .Аз например като малка бях пълна,живеех в малък град така че по цял ден бях на улицата и играех на нещо, но това да ми е помогнало да поотслабна-Не.По късно в годините след 16-17 като ми се стабилизира метаболизна всичко си дойде на мястото . Не мога да отрека и влиянието на компютъра и некачествената храна,но те не са всичко което влияе
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd August 2008, 10:06
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Според мен, освен причините, които изброявате, проблемът е и в качеството на храната. Не става дума само за джънк фууд-а, ами за храната изобщо. Млечните продукти идват от наблъскани с хормони крави! Да не говорим, че в България няма достатъчно добър контрол за съставките в храните и те са пълни със забранени в другите държави Е-та. Изобщо, дори да искаш да живееш здравословно, вече е ужасно трудно, особено в големите градове.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Децацелулит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:57.