IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 5th September 2008, 09:07
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Ivanin, да ти кажа, това , което описваш и аз съм го правила, и бири съм пила, и кво ли не, но НЕ и да участвам в състезание по свирки?!?!?!?! Това вече минава всякакви граници> ? Вярно, че само това се показва по ТВ и т.н., но аз отказвам да го приема и разбера
Светли, ако ги принуждаваха, щеше да е много по-малко страшно.... а това е ЦЕННОСТНА СИСТЕМА.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 5th September 2008, 09:09
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от adriano
Е това вече минава всякакви граници! Някой трябва да понесе отговорност, как може да се случва това бе...съд!!!
На тези години се радвах на хубави книжки, на успехите си в училище, на игрите пред блока, а сега какво... Не е честно спрямо тези деца, отнема им се детството, красотата на невинността, на чистотата, отнема им се възможността да бъдат истински деца, а време да бъдат в гадния свят на големите има предостатъчно... Кой е виновен? Обществото, държавата... не знам, но според мен трябва да се тръгне от конкретното и да се върви към общото..Конкретно-собствениците, организаторите на тази дискотека трябва да понесат сериозна отговорност, дори затвор, ако зависи от мен- та това си е чиста проба убийство, убийство на деца!!!
Подписвам се под това мнение!!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 5th September 2008, 09:09
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Адриано ,ако не го правят по дискотеките го правят в училище.Ако не го правят в училище ще го правят по купони и по градинките.Не става въпрос за мястото къде се случва,а защо изобщо се случва.

Иванин само не разбрах какво общо има пушещия и пиещия ракия баща с всичко ,което си описал
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #24  
Стар 5th September 2008, 09:13
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

еМ ДжИ, ти си пила бира, само че просто не можеш да си представиш разликата в средата, която описвам Виж сега ако 1 човек бъде пуснат в джунглата той няма да се развие така, няма да се научи да говори, няма да придобие нашия морал, сигурно ще се развива като животно. Логично - в каквато среда се развиеш, такъв ставаш. Когато всичко около теб е секс, не виждам как ти ще седнеш да учиш. Преди тея неща почваха от 16-17 години, за жалост сега границата слезе до 13.
Misheto, има много общо и това е дори основата. Както в другата тема тук за мъжът, удушил жена си. Разглеждай нещата през очите на детето. Ако у вас родителите ти се карат вечер, вместо да вечерят спокойно, баща ти става още по-агресивен точно заради алкохола и поради "нервирането" от страна на жената той пие още - как ти ще си стоиш у вас? Лично за мен е нормално едно 13 годишно дете повечето време да стои вкъщи и особено вечерта по тъмно. Само че те се прибират в 12 часа, родителите им казват "ще те накажа", но не следват никакви наказания. Ако едно дете си стои вкъщи то никога няма да ги прави тея работи, но обстановката го подтиква да излезе навън и да се махне, след което да не се прибира колкото се може повече - вижда, че навън има по-интересни неща, в сравнение с отблъскващата домашна среда.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #25  
Стар 5th September 2008, 09:13
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Ivanin,повтаряш доста често цици!а тук има доста,така че да не обидим някого

иначе поста ти до момента,в който детето излиза на улицата и се държи като мутра го е имало и преди време!няма идеални семейства,а и семействата не всички са такива.
съгласна съм,че до голяма степен телевизията и интернета "подпомогнаха" много за бързото и негативно съзряване на днешното поколение
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #26  
Стар 5th September 2008, 09:14
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

adriano, съгласна съм с теб, но не мислиш ли , че голяма вина за случващото се трябва да търсим и в модела на възпитание.

Мисля си, че колкото повече се мъчим да възпитаваме децата си в индивидуалисти, толкова повече ги обръщаме срещу масата, която може да бъде особено жестока. Не е лесно да си вълк-единак или аутсайдер!
И дали поради забързаното ежедневие, непрестанната битка за насъщния, липса на личен морал и ценностна система, някои родители къде съзнателно, къде притиснати от обстоятелствата, оставят възпитанието на децата си.
Как да възпитаваме без да обричаме детето си да бъде сочено всеки ден с пръст и в същото време да не го превърнем в бъдещ потенциален участник в подобна оргия???
__________________
"Да си самодостатъчен, това е въпрос на интелект. Само глупакът може да скучае."
Отговори с цитат
  #27  
Стар 5th September 2008, 09:16
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Според мен, това, което е описал Иванин е реалността, в която нашето поколение е израстнала, а новото - децата, които правят свирки по дискотеките, за тях ще е: свирка, анален секс, награда за най-дълго издъжране, за най-голям надървен, за най-гоялм не-надървен...
Някак си нещата от пиене и пушене се израждат към перверзии и то не мога да си представя по-зле от това накъде?!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 5th September 2008, 09:16
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Мише, идеята е че средата, в която растеш, оказва влияние върху теб самия, твоята същност, поведение и отношениe с хората.
Ако семейството ти не ти обръща внимание, ти не ги уважаваш, по този начин в един момент ти нямаш ценности, на които да се опреш, нямаш принципи, които да спазваш.
За тях всичко е нормално и всичко е купон, защото децата искат дa бъдат готини, искат да бъдат модерни, но някой е бил прекалено зает да си пие 20-тата бира за деня, вместо да им обясни, че целта не винаги оправдава средствата, да не говорим пък за създаване на самосъзнание у това дете.
А че не винаги едно дете, на което не се обръща внимание, ще стане такова, е факт.
Но ако единственото, което можеш да направиш за детето си е да му хвърлиш малко пари, да му се развикаш, всеки път, когато си се напил, просто защото си решил, че не си на кеф, е какво да очакваме от това дете?
При положение, че никoй не обръща внимание на тези деца.
Родителите са заети да работят, учителите не печелят достатъчно, за да се занимават с децата и ходят чисто монотнно на работа без грам желание
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 5th September 2008, 09:19
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Не съд ами не знам какво...обеството ни съвсем се извращава.Още не съм го гледала, но ще го като се прибера след работа.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 5th September 2008, 09:23
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Полов акт по средата на дискотеката

Божеее,докъде стигнаха днешните деца?

Причинита е комплексна-родителите нямат време да се занимават децата си,заети да изкарват прехраната си,учителите пък не им се занимава,щото парите им малко и така кръга се затваря!

Ама,какви са тези игри!Ние едно време си играехме на други работи!
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Истинатазасветакойтоживеем
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:20.