IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 29th October 2009, 09:31
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Да за 3 месеца. Лекарката ми каза, че може едновременно с антибиотика да го започна и в листовката това пише, че не взаимодейства с антибиотици и аз доста се чудя, дали да го взимам така или да изчакам 10 дена... да не ми се товари толкова черния дроб, от тази гледна точка. Ами мерси за инфото, ще попитам в аптеката за Мико макс, че съм сигурна, че ще ми станат и гъби... ех, че сложен живот водят тези бактерии и гъби, не могат ли да си кротуват там, в равновесие... само работа ми отварят
Отговори с цитат
  #12  
Стар 30th October 2009, 11:37
neli_sf neli_sf не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 74
По подразбиране

Здравей,
с цистита успешно можеш да се справиш с БРТ (биорезонансна терапия), без антибиотици и без досадния страничен ефект - гъбичките.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30th October 2009, 13:48
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Не знам дали тук писах за моя опит с цистита...Имах преди няколко месеца доооста болезнено изживяване. Значи, добре че случих на читав уролог (аз с лекарите явно съм карък). Та изписа ми човека антибиотик Дуомокс, а аз допълнително си взех Неоренал. При мен се случи за първи път и лекарят ми обясни, че имам т.нар. цистит на младоженката. С други думи, циститът се развива и получава от бактерия и съвсем не е задължително да е от гол кръст. Ако сме малко по-палави с партньора си, понеже уретрата ни е близо, се предават лесно. То затова се казва и пикочо-полова система, свързани са. Оттогава спазвам едни много леки (малко досадни) правила. След секс веднага тичкам да пишкам. По този начин се измиват онези лоши бактерийки. Не е много приятно, но само като се сетя за болката, паренето и постоянните повици към вецето, за мен е нищо. Всичко останало- мечо грозде, вода, Уринал (има вече и Уринал Акут) и т.н. са допълнителни към това. Мое мнение, изпитано
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30th October 2009, 14:04
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

О, да това отдавна ми е правило, още даже не бях прихващала цистит... Просто го знаех от други препатили и винаги посещавам ВЦ-то... Все пак явно съм предраположена Какво да се прави.
А какво мислите за орален секс рано сутрин? Много яко, обаче само като се сетя, колко бактерии има в устата, особено сутрин... Не се ли заразява човек и така? Става дума на мен да ми правят де...
Хм, една лекарка навремето ми беше казала, че най-големите отрови са там, в устата, след сън...

А каква е тази терапия - БРТ?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th October 2009, 15:21
neli_sf neli_sf не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 74
По подразбиране

Има много информация в нета какво представлява БРТ-то.
Накратко: всеки орган излъчва определена честота и уреда улавя честотата на болния орган или система, преработва честотата, като образно казано я обръща на 180 градуса и я връща в тялото.
Самата процедура е безболезнена. Първо ти правят замерване на определени точки на ръцете и краката, след това краката се поставят върху едни пластини и държиш в ръцете 2 накрайника и се пуска апарата на определена програма (накрайниците може да се поставят и на главата, а не в ръцете- зависи каква е програмата и какво се лекува).
Това е сравнително нова технология и се справя с над 1000 заболявания-цистита е едно от тях. Помага при ендокринни, вирусни, бактериални и почти за всичко, което се сетиш (херпеси, бронхити, гуша, рак-стига да не е в последна фаза и т.д). Не помага единствено при генни заболявания. Най-същественото е, че е без прием на лекарства. Лично аз се отървах от мигрената и от заболяване на щитовидната жлеза, а колежката ми от полиалергия, моя приятелка си оправи хормонален дисбаланс - нямаше цикъл 9 месеца, но вече е ок.
Надявам се да съм ти била полезна.
Успех!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 5th November 2009, 08:10
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Аз години наред страдах от цистит,дали от измръзване,инфекция,секс и тн.е ужасно изживяване.
Преди орален секс тряба се мият зъбите,пишка се преди и след секс заадължително,използват се интимни гелове.
При мен лично беше от секс.Редовен цистит на няколко месеца...ужас.
А сега години като не съм имала цистит..моя гинеколог казва,че хроничния цистит е вследствие на инфекция,а повечето гинеколози правят някакви рутинни изследвания,които могат и да не засекат инфекция.
радвам се,че открих моя гинеколог да ме светне в гинеколожската мафия.Прави ми светкавично изследване на секрет на микроскоп.
90% от случаите на хроничен цистит са от инфекции-дали са трихимони или гъзни бактерии-всички сме носители.
Милиони хора са с наличието на тези бактерии,а голям процент дори и не подозират,докат не ги тръшне цистита,течение.малко са случаите без симптоми,но има и такива.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #17  
Стар 7th November 2009, 18:25
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
гъзни бактерии.

Извинявам се,не е много за смях,ама много смешно ми прозвуча това
А по темата,циститът ми се е проявявал два пъти,първият път беше преди години и беше кошмарно,като при мен не е болка,ами усещане,че адски,ама адски ми се пишка,но като отида до тоалетна няма нищо.И това усещане все едно ще се напикая е постоянно.И тогава пих чайове от мечо грозде,хвощ и още нещо си плюс някакви хапчета,горещи вани - ефект нула.Единственото,което ме спаси от ужаса беше електрическата възглавничка - поседявам на нея известно време да ми загрее д-то и ми минава.Наскоро пак имах този проблем и се "лекувах" по същия начин,само загряване,без лекарства.При моя тип инфекция явно това действа най-добре.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #18  
Стар 8th November 2009, 12:47
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

за echerihia coli става дума сигурно, май така някак се пишеше, аз точно такива имах в урината....абе лоша работа. Иначе по въпроса за заразяването и оралния секс и аз съм си задавала въпроса, защото те са си нормални бацилите за стомаха и по-нагоре .... много мислех, много ходих по доктори и накрая се оправих след ваксината и след като спрях да изпадам в паника при всяка мисъл за бацил и откъде се е взел... като се психираш наистина си го докарваш, това е факт
затова моят съвет е, взимай лекартвата докато са ти предписани, завивай кръста, пий чайчета и мисли позитивно- усещай как се оправяш и как действат, защото това е начинът да не продължиш по пътя на досадните цистити. На някои от вас може и смешно да им звучи, но самият факт че съществува placeebo е доказателство ...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хрониченцистит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:55.