IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 19th February 2012, 22:55
geri871 geri871 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Аз нося брекети от 2 месеца и резултата, който виждам за това кратко време е наистина изумителен.Зъбите ми започнаха доста да се изправят, челюста ми се разшири и сега усмивката ми стана по-широка и красива. Брекетите ми са Damon Q.Предполага се, че ще трябва да ги нося година-година и половина, но по-добре една година с брекети, отколкото цял живот с криви зъби, така че тези които се колебаят дали да си сложат, бих ги посъветвала и за миг да не се чудят, ами да си слагат при първа възможност. Сега съм много щастлива, че си сложих
Отговори с цитат
  #122  
Стар 11th March 2012, 19:16
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране

здравейте,
искам да ви представя моят блог: http://zdrave-i-liubov.blogspot.com/ ще намерите полезна и интересна информация за здравето и красотата
Отговори с цитат
  #123  
Стар 27th September 2012, 16:32
lady69 lady69 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: София
Мнения: 496
По подразбиране

Носих брекети около година. Свалиха ми ги и сега съм с ритейнери, които представляват метална шина, изработена по отливка, която е залепена от вътрешната страна на зъбите - по една отгоре и една - отдолу. От време на време ме понаболява езика, защото се удря в тях. Зъболекарката ми каза, че ще свикна, но вече 6 месеца и все още не ми е комфортно с тези ритейнери... Не знам колко време се носят, но ми се иска да ги сваля още утре!
Отговори с цитат
  #124  
Стар 22nd August 2013, 14:02
trifonova.teodora trifonova.teodora не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sunflowera Виж мнението
Искам да ви питам има ли някой от вас с лингвални брекети или познавате ли някой с такива?
Ще си слагам със сигурност, но се колебая все още дали да са лингвални или външни прозрачни. Относно първите имам притеснения, тъй като в БГ ги прави само един ортодонт и се чудя дали ще имам резултати с тях, а и били доста неприятни, но пък не се виждат. За вторите мисля, че е ясно какво ме притеснява - виждат се, дори и прозрачни и е гадно.
Здравейте,
Къде в София си поставихте лингвални брекети ,при кой ортодонт и на каква цена?
Отговори с цитат
  #125  
Стар 22nd August 2013, 14:08
trifonova.teodora trifonova.teodora не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 8
Exclamation

Цитирай:
Първоначално написано от Sunflowera Виж мнението
Аз съм с лингвални горе, заради стърчащ кучешки и не особено равни останали (ама те почти се наредиха за месец и половина ). На по-късен етап от лечението вероятно ще сложа долни керамични, а може и пак лингвални да са. Ако те интересува нещо конкретно за лингвалните, питай, ще се радвам да бъда полезна .
Искам да те питам къде си постави лингвалните ?
И на каква цена?
На мен от 2 места ми казаха едни суми
Отговори с цитат
  #126  
Стар 22nd August 2013, 14:11
trifonova.teodora trifonova.teodora не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 8
По подразбиране

Къде си постави
Искам инфо за лингвалните брекети
На мен ми казаха,че за лингвални трябва да ми се извадят 4 зъба ,а за външните нито един зъб не трябва да се вади
Някак си не намирам много логика в казаното,нооо?Остава загатка
Все още се чудя дали външни ,с който ще ме бъде срам или вътрешни/Да трябва да вадя 4 зъба?
А и цената е много различна
Отговори с цитат
  #127  
Стар 22nd August 2013, 14:14
trifonova.teodora trifonova.teodora не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 8
По подразбиране

Здравей!
Къде ги постави на тези цени?
Отговори с цитат
  #128  
Стар 22nd August 2013, 14:15
trifonova.teodora trifonova.teodora не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от myrti6a Виж мнението
Здравейте!Моят главен проблем е не кривите зъби, а неравните.При мен ще е необходимо не толкова избутване напред или назад, а нагоре и надолу, за да се постигне равна линия на зъбите.Исках да попитам по запознатите дали с ватрешните брекети е вазможна такава манипулация?И така и така съм започнала с въпросите и да попитам как изглейда и какво точно представлява шинирането?Благодаря ви предварително.
Здравей!
Къде ги постави на тези цени?
Благодаря
Отговори с цитат
  #129  
Стар 22nd August 2013, 14:15
trifonova.teodora trifonova.teodora не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfega Виж мнението
Така, време е вече да споделя скромния си опит с STB лингвалните брекети. Минаха 13 дни от поставянето им, и днес вече спокойно мога да кажа, че свикнах с тях. Не че първите дни бяха толкова лоши, но все пак дискомфорта си го имаше, зъбите ме наболяваха, както и езика. Първата седмица слагах доста вакса, като постепенно я намалявах. С говоренето все още не се справям съвсем, т.е. съскащите звуци не ми се отдават добре, както и твърдото "р". И аз като Sunflowera го докарвам леко бритиш.
Малко проблемно ми е почистването, т.е. страх ме е да не отлепя някой брекет и не знам дали натискам достатъчно. Освен това бях свикнала с конеца, а сега не мога да го ползвам. Иригаторът, който препоръча Mena, много ми помага, д-р Димова също го препоръча. Каза ми и за един друг, който е подходящ за пътуване и се слага директно на смесителя на чешмата. Като цяло е добре да се ползва такъв уред при лингвалните брекети.
Дрг проблем е храненето, все още ме е страх да дъвча повечето храни, за да не ми се отлепи някой брекет, от това дойде и отслабването като вторичен ефект, ако някой има нужда, веднага да слага брекети
Това е засега, извинявайте, че съм толкова многословна.

Къде си постави
Искам инфо за лингвалните брекети
На мен ми казаха,че за лингвални трябва да ми се извадят 4 зъба ,а за външните нито един зъб не трябва да се вади
Някак си не намирам много логика в казаното,нооо?Остава загатка
Все още се чудя дали външни ,с който ще ме бъде срам или вътрешни/Да трябва да вадя 4 зъба?
А и цената е много различна
Отговори с цитат
  #130  
Стар 22nd August 2013, 14:22
trifonova.teodora trifonova.teodora не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от myrti6a Виж мнението
Tristana и моите накрайници на долните крайни брекети направо ми съдират езика.от първия час съм с воцък.не знам как ще я карам до края ако не ми го изпилят или нещо такова.ти как се справяш с този проблем?
Госпожи и господа къде ги поставихте тези брекети?
Толкова ли е неприятно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лингвалнибрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:26.