IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 3rd March 2013, 17:53
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране



ОК, стана ясно, че не всички хора на планетата сарезистентни към пискливи, метални и тънки гласове.

Ако трябва да бъда честна аз също не харесвам гласовете на адашката, Аланис и Риана. Най-вече последната. Която като имидж и творчество много харесвам, просто тембъра й ми идва много тенекиен..

Сега ще ме замерите с виртуални домати, но не мога да не си призная, че не харесвам и гласа на Майкъл Джексън.
Нито пък всеобщия любимец вокалиста на Maroon 5...
А ако трябва да съм още по-искрена не харесвам и моя си тембър в горния регистър. Само в долния.

Обаче, точно в училище учихме, че има тенденция да стават известни просто много специфични и разпознаваеми гласове. Никога не може да се объркате кой пее като чуете гореспоменатите по радиото!
Също като този новия хит сега - Low Deep T - кво гласище вади този мъж!! Нищо друго не звучи така. И пак не е моята чаша чай..

За сметка на това обожавам кадифени , плътни , дрезгави тембъри, които ме разтапят...
Примерно, най-уникалните гласове в моемнта според мен са:
Jonny Lang: http://www.youtube.com/watch?v=YvR_fcgfcc8
Maynard James Keenan: http://www.youtube.com/watch?v=s-GsLh6dazI
Rita Ora: http://www.youtube.com/watch?v=zFPoIOwx77M
Joss Stone: http://www.youtube.com/watch?v=J4Sd0YsOYiY
Lara Fabian: http://www.youtube.com/watch?v=zYZWbzEmWY0
Любо от Те : http://www.youtube.com/watch?v=dPVLkO7Y0MU


Извинявам се за дъъъъългия оф топик, просто ми се отваря сърчицето като стане дума за музика..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #242  
Стар 3rd March 2013, 20:02
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Няколко домата от мен заради Риана. Какво й харесваш на този боклук? Американска фолкаджийка. Имидж с базисна идея за минджата и цялото "творчество" намекващо всестранно и само за нея...
Ако ще си говорим за изкуство, дай да споменем Уитни /Бог да я прости!/, Тина и Селин. Като отворят гърло в партера и на 11-тия етаж на всички сутиени им хвръкват копчетата.

Изкуството (истинското) трудно се препокрива с "поп"- от популос- популярно за широката народна паплач.

Майкъла също беше поп, и то страшно кичозен на моменти, но това нещастно момче генерираше такава феноменална енергия,че дори и не фен,като мен, няма как да не му се поклони. Дерящият му се горе в октавите пискун също нямаше аналог сред колегите му.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!

Последно редактирано от резервна модераторка : 3rd March 2013 на 20:17
Отговори с цитат
  #243  
Стар 3rd March 2013, 20:13
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
Ама я кажи ся, що ни изтриха от темата с правилния правопис?
Ще остане като една от големите мистерий.Туй мудеронедоразуменийе може да се обясни само със ситоаций на недоебанийе.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #244  
Стар 4th March 2013, 04:39
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

http://www.youtube.com/watch?v=Gm5S43YC2uo
Нелка,позволявам си да те поздравя с Лара Фабиан "Обичам Те" и да пожелая огромен успех на теб предстоящото ти парче!!!
Като глас,за съжаление не мога да изкажа мнение преди да чуя песента,но като визия си УНИКАЛНА!!!
Между другото Low Deep T има невероятен глас,който се запомня и не може да го сбъркаш за нищо на света,но не ми е фаворит,определено
Отговори с цитат
  #245  
Стар 4th March 2013, 10:11
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Охх, и аз имам непоносимост към Риана...Абсолютна чалга..Тук съм съгласна с Шокето. И не точно гласа (аз не разбирам кой глас е по-професионален от другия), а точно имиджа.
Ама Нелка, отсега бъди наясно, че няма да си харесвана от всички, когато си в този бизнес. Винаги ще имаш фенове, но и такива, които да те плюят. Освободи мисълта си от това и пей за себе си и това, което искаш да изразиш. Бъди свободна и уверена. И идентична. Трябва да си по-различна, а не да се уеднаквяваш с някого или с нечий имидж. Втора Мадона едва ли ще има. Тя успя да се продаде, но във време, когато скандалността не се приемаше. Сега всичко се приема. Почти няма вече скандални неща.
Незнам вече каква ще е формулата на успеха, но със сигурност Риана ще е еднодневка.
И аз лично предпочитам по-женствените, нежни и тънки гласчета, а не груби гласища
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #246  
Стар 4th March 2013, 10:52
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Хранех симпатии към Нелката, ама това "харесвам Риана като имидж" сякаш ми плисна урина в тази благосклонна храна. Риана е за пъпчиви лапета от 16 до 18г. Гагата и Мадона са идентични боклуци. Затуй и бизснесът им е рулеззз. Популоса обича траш.

Кой в днешно време се сеща за един Mike Oldfield? Посочете ми едно от актуалните неспирно бликащи кастинг-говна,което да може да претендира за подобен талант на композитор,инструменталис и аранжьор ?
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!

Последно редактирано от резервна модераторка : 4th March 2013 на 15:32
Отговори с цитат
  #247  
Стар 4th March 2013, 11:16
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Чек' сега.. Лапетата 16-18 г също са клиентела и пазар. Мадона не може да се каже, че не е успешна също така.
Като цяло има упадък в изкуството, не само в музиката. Великите художници и писатели също са от миналото. Ценностите/ или по-точно липсата на такива водят до този упадък. Кой ти оценява вече един качествен глас или едно велико писателско произведение?
А класическа музика? Колко хора слушат?...
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #248  
Стар 4th March 2013, 14:04
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Харесвам Риана като жена - намирам я за изключително красива! Също така харесвам песните й! Пишат й страхотни комерсиални хитове и продукциите им са отлични! Оз обичам поп музика, не мога да си изкривя душата. Все пак поп музика правя...
А че и чуждите текстове за безсмислени колкото бг поп фолка - така е. Но пък както Лъки каза - за всеки стил си има публика. И това, че аз куфия ня Риана, когато съм излязла да се забавлявам, не значи, че в кэщи не слушам Tool примерно.

Мен в поп-фолка ме дразни маането! Гюбекът. Кючекът. Това, че дори да ке пробват да придават европейско звучене, винаги ще турнат един акорд в хармоничната минорна гама...
Моралният упадък по вмирисаните чалга кръчми и изобщо в обществото ни е това, което олицетворяваве с поп-фолка. Но честно, въпросът тук е вечният - кое е било първо - кокошката или яйцето.
Хайде да не се захапваме за музикалните вкусове! Това не олицетворява човека! Познавам изключително кофти хора с добър музикален вкус.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #249  
Стар 4th March 2013, 14:28
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Аз не отричам и заплювам нито един стил музика. Нямам нищо против тъй оплюваната чалга например. Има много добри чалга песни и изпълнители и съм била на страшни купони с чалга музика. Има и боклуци, разбира се. Обичам също много и класическа музика. Бетовен ми е един от любимците. Имам диск на Ричард Клайдерман, който мога да слушам непрекъснато и постоянно. Валс № 2 на Шостакович направо ме кара да настръхна. Страшно харесвам Ъпсурт и ги слушам с удоволствие. Има песни на Мадона, които много обичам, но има и такива, които не харесвам. Селин Дион-прекрасен талан, хубав глас, но всичките й песни са ми някакси еднакви. Бях си купила едно време нейн диск, е през цялото време, все едно, една и съща песен слушах.Така ,че аз деля песните на песни, а не на музикален стил. От всеки стил има песни, които ми харесват и такива, които не ми харесват.
Отговори с цитат
  #250  
Стар 4th March 2013, 15:00
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Нелка, нормално е да си притеснена... ще ти се получат нещата, самочувствие ти трябва... горе главата!


За музика няма да говоря, щот много ще се отплесна пък и веднъж зачесах Бомбончето точно на тема риана и не ми се дерзае пак в таз насока.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквивъзприематоколните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:09.