IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th March 2008, 01:44
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране Масажи и физиотерапия след поставяне на имплантанти

Мили туниговани красавици, моля за инфо относно прилаганата физиотерапия и масажи с цел предпазване от нежелано образуване на много съединителна тъкан или така наречената "капсула". Аз имам такъв проблем с предишни 5 операции на тялото си (по здравословни причини), но много искам да си поставя имплантанти в гърдите. За хирург съм избрала д-р Н.георгиев и той ме увери, че с помоща на масажи и физиотерапия е вероятно да нямам този проблем при тази операция. Много Ви моля за повече информация, ако сте запознати, защото утре отивам да си запиша дата за така мечтаната операция.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th March 2008, 14:22
Аватара на buba-77
buba-77 buba-77 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Варненското Пловдивчанче
Мнения: 748
По подразбиране Re: Масажи и физиотерапия след поставяне на имплантанти

Физиотерапия това не съм го чувала.А за самите масажи мнението на двама лекари Маджаров и Заякова е, че те не са от значение за КК.Масажите спомагат да си олегнат по бързо имплантите .При надмускулно да се кръвоснабди по добре собствената гърда и др.................полезно е да се правят ,но нямат отношение към КК .Според мен масажите не предпазват от КК.А това за физиотерапивта може ли по подробно да обясниш какво представлява,защото всички се притесняваме от КК и ако има нещо което предпазва ще се радвам да го науча
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th March 2008, 16:16
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

В повечето случаи КК се получава след възпаление (КК всъщност е значително удебеляване на нормалната капсула, която се образува около импланта). Рискът от КК е повишен при хематоми, задържана течност в джоба на импланта, следоперативна инфекция, периодично възпаляващи се мастопатични възли в гърдата.
Масажите са важно нещо и не бива да се пропускат, ако докторът ги е препоръчал, но нямат пряка връзка с КК.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th March 2008, 17:10
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Днес проведох последната консултация с д-р Н.Георгиев и си записах най-накрая час за операция. Преминах през голям ад и още тепърва доста ме очаква. Тъй като споменах че моя организъм е склонен да образува големи и твърди фиброзни тъкани д-р Геуоргиев прецени, че масажите са някакъв вариянт да се омекотяват още при образуването им и да се избегнат евентуални неравности и бързи втърдявания. При мен този процес се развива доста скоростно спрямо на хората, които нямат проблем, затова процедурите ще започнат още на следващия ден. Като физиотерапия това което съм правила до сега е ежедневни нанасяния на лекарства против белези с цел поне омекотяването им, защото имам притискания по нервчета в гръбначния стълб Това ще се прави и в този случай. Честно казано в гръбнака ми има поставен препарат против такива тъкани при последната ми операция но не ми помогна въобще организма ми си е такъв. При сегашната ще приложим кортикостероид който ще е нанесен върху протезата преди поставянето й, и въпреки че доктора е на мнение че няма нужда предварително да се наблъсквам с такива препарати преди самата опрецааия мисля че поне след това ще пия известно време за всеки случай. това е което знам и искренно се надявам да има и другия мнения и идеи тук по въпроса!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th March 2008, 17:15
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

... Забравих да спомена, че в предишните случаи нанасяхме контратубекс по 20 минути с ултразвук 20 процедури без прекъсвания за всеки курс. доста се тревожа вече ме чистиха от такива образувания в гръбнака но те се появяват много бързо и без да имам чуждо тяло там за това не знам как ще е сега, но искренно се надявам поне веднъж да нямам такива проблеми за това ме интересува всичко в тази насока. За съжаление няма и кой знае какви препарати за това на пазара, но това си е божа работа. Не се отказвам въпреки всичко да изглеждам добре и да се чуствам добре в собствената си кожа и смятам да поема риска! Моля стискайте ми палци!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th March 2008, 17:23
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Стискаме ти палци разбира се. За кога ти е насрочена операцията?
П.П.А физиотерапията не е ли свързана с физическа активност?
__________________
“Може би любовта е онзи процес, с който внимателно те връщам към самия теб. Не към онзи човек, който искам да бъдеш, а към човека, който си”
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th March 2008, 18:25
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Физиотерапията не е свързана с физическа активност. Предполагам, че пак ще е нещо с ултразвук или лазер...нямам точна представа. Ще я правя при доц.Мария Петрова-кинезитерапевт в клиниката на д-р Георгиев. Предполагам, че двамата ще я обсъдят в зависимост от това как е протекла операцията ще се прецени на следващия ден. А заветната и чакана 11 години дата е 05,06,2008 г.
Много си стискам палци, ако някой се откаже ли иотложи своя операция да се обадят на мен, защото най-удобно ми е през април, а и искам да избегна топлото време, поради това, че горещините спомагат за развитието на възпалителни процеси.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th March 2008, 11:52
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Момичета тръгвам след час и половина! Изгарям от нетърпение! Благодаря на всички за подкрепата!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th March 2008, 11:55
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Успех!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th March 2008, 13:00
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dedektiv_p
Момичета тръгвам след час и половина! Изгарям от нетърпение! Благодаря на всички за подкрепата!
Хайде, мила, с теб сме!
Аз съм прясна-прясна, на 2 дни, но ето ме тук за кураж!
Всичко ще бъде наред!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Масажифизиотерапияследпоставяненаимплантанти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:42.