IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 26th February 2010, 20:41
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
Обаче, ако имаш намерение за още деца в далечното бъдеще, никак не ти я препоръчвам, не се знае какви поразии ще ти направи на тъканите там вътре...
Мда като на мен - наложи се да я махам спешно.
После след 5-6г. при извънматочната се оказа, че имам ужасяващи сраствания, а не съм боледувала от нищо, освен от гадното възпаление и кървене което ми предизвика спиралата.
Ужас!!!
Направо страшно звучи.Аз не съм ползвала спирали
и...така като ви слушам,май... няма и да прибягна до тях.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 26th February 2010, 22:19
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Има много хора, които ползват спирала и са доволни, не искам да ги плаша, но споделям опита си
И сега се сетих, че майка ми забременя със спирала, това го помня, щото бях 16 г.
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #53  
Стар 26th February 2010, 22:22
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Има много хора, които ползват спирала и са доволни, не искам да ги плаша, но споделям опита си
И сега се сетих, че майка ми забременя със спирала, това го помня, щото бях 16 г.
абе...не ви върви на спирали
(ако може да се посмее човек на тази тема де).
Мне,не си ме наплашила,но го взимам под внимание
Отговори с цитат
  #54  
Стар 26th February 2010, 23:51
Аватара на aliz
aliz aliz не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 48
По подразбиране

Аз определено не искам да пия хапчета, тъй като вече веднъж направих опит и качих 11 кг за 3 месеца (а след това ми отне около година и половина да ги сваля ), въпреки че гинеколожката ми ги смени три пъти, уж да не пълнея, но уви.... Та за това мислех да прибегна до спиралата, защото поне в следващите 2 години не мисля да имам следващо дете
Отговори с цитат
  #55  
Стар 26th February 2010, 23:55
Аватара на aliz
aliz aliz не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 48
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stan23
aliz каза:
Цитирай:
Прицелни стойности
мъже < 1 U/L жени < 6 U/L Седм. на бременността3-4-та 5 - 500 U/L 5-6-та 200 - 32 000 U/L 7-8-та 3 600 - 164 000 U/L 9-10-та 46 000 - 187 000 U/L 11-12-та 27 000 - 211 000 U/L 14-15-та 12 000 - 71 000 U/L 16-18-та 8 000 - 65 000 U/L след 18-та 5 000 - 65 000 U/L

http://www.puls.bg/diagnostic/labora...ratory_77.html Ето и сайта, от който го измъкнах. Според него май трябва да си бременна (поне аз тока го разбирам, но не съм мед. лице), не ти ли обясниха резултатите в лабораторията, когато ги взе? Rolling Eyes



А според този сайт:[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Human_chorionic_gonadotropin
би трябвало да не съм бременна. При 4 седмици след последния цикъл стойностите на хормона при бременност са в интервала 5 - 426 mIU/ml, докато при мен е 0.100 mIU/ml.
Да, вече се извиних за объркването, но ще го направя отново, Съжалявам !
Отговори с цитат
  #56  
Стар 26th February 2010, 23:56
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Оф, Миленке, точно твойте перипетии ме накараха да се замисля кво да правя... плюс многото случаи на забременели въпреки спиралата, за които знам... и с не особено голям мерак си направих изследванията и пак противозачатъчните ще са
Отговори с цитат
  #57  
Стар 27th February 2010, 00:05
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
Обаче, ако имаш намерение за още деца в далечното бъдеще, никак не ти я препоръчвам, не се знае какви поразии ще ти направи на тъканите там вътре...
Мда като на мен - наложи се да я махам спешно.
После след 5-6г. при извънматочната се оказа, че имам ужасяващи сраствания, а не съм боледувала от нищо, освен от гадното възпаление и кървене което ми предизвика спиралата.
Същият случай бях и аз, Миленски... Бобе, не мисли, че спиралата е по-безвредна от хапчетата...в доста отношения даже е точно обратното...
Отговори с цитат
  #58  
Стар 27th February 2010, 00:09
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Забравих да допълня още нещо... При ползване на хапчета се регулира цикъл, докато при ползване на спирала - обратното - твърде възможно е да закъснява и идва по-рано, както и слабби кървенета между два цикъла...Също така не се препоръчва при жени с по-дълъг и обилен цикъл....
Отговори с цитат
  #59  
Стар 27th February 2010, 01:46
Аватара на aliz
aliz aliz не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 48
По подразбиране

Ами, че то по прицнип моя цикъл е толкова нередовен, че......... обикновено прескача по 3, даже 4 месеца, и никога не е бил редовен
Отговори с цитат
  #60  
Стар 27th February 2010, 09:06
stan23 stan23 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 9
По подразбиране

Дойде ми.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тестзабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:04.