IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #691  
Стар 30th March 2013, 01:37
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Аз не съм оперирана, но съм ходила на консултация при 2-ма хирурзи. На въпроса ми и двамата казаха, че ИМА риск до няколко месеца след операцията ушите отново да клепнат. При това не е задължително това да е симетрично (т.е. едното може да клепне, другото да остане прибрано към главата). Това се случвало рядко и ако стане се прави втора операция, за която ти не плащаш допълнително.
Отговори с цитат
  #692  
Стар 31st March 2013, 08:12
aleta aleta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Град: Sofia
Мнения: 14
По подразбиране

Това при всички хирурзи ли е? Всички ли безплатно го правят, ако не се получи? И аз ходих на консултация, и на мен ми казаха, че има риск от връщане. Виждала ли сте опериран, много ли личат белезите от операцията? Има ли някакъв успешен крем за заличаване на белези?
Отговори с цитат
  #693  
Стар 2nd April 2013, 20:29
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Не знам дали при всички хирурзи не се доплаща, ако се наложи повторна корекция. При 2-мата, при които аз ходих е така. Виждала съм оперирани уши, но около 6 месеца след операция и не се забелязват белези. На консултацията ми обясниха, че се правят съвсем малки разрези и не остават белези (това е за метода с пиленето).
Отговори с цитат
  #694  
Стар 2nd April 2013, 20:54
aleta aleta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Град: Sofia
Мнения: 14
По подразбиране

Благодаря за информацията. Вие спряхте ли се някой хирург? Можете ли да препоръчате някой?
Отговори с цитат
  #695  
Стар 4th April 2013, 14:02
dod dod не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2013
Мнения: 1
По подразбиране

здравейте,
и аз искам да попитам има ли някой, който да си е правил корекция на уши при д-р Емил Георгиев? Какъв е метода, който използва, има ли някой при който да са минали повече от година от операцията?
Отговори с цитат
  #696  
Стар 4th April 2013, 17:32
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Още съм в процес на избиране на хирурга. За мен е най-важно да работи по метода на изпиляване на хрущяла. Виждала съм уши, оперирани чрез рязане на хрущял и не изглеждаха естествено 5 г. след операцията. Така че доц. Евстатиев и Романски отпадат.
aleta твоите уши много ли стърчат? (защ. моите са почти перпендикулярни на главата)
dod за Е. Георгиев има доста негативни коментари на хора с оперирани уши и в този и в др. форуми.
Отговори с цитат
  #697  
Стар 4th April 2013, 21:49
aleta aleta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Град: Sofia
Мнения: 14
По подразбиране

Дясното ухо стърчи повече, ако беше, както лявото, нямаше да се замисля за операция. Не е перпендикулярно, но ме дразни. Аз пък точно при Романски мислех да ходя и сега се разколебах. Четох някъде, че Жизел Бюндхен си била правила операция за прибиране на ушите и 4 години след нея имала проблеми и болки. Казват, че е рутинна операция, но явно не е безобидна. С пилене не е ли по-голяма вероятността да се върнат в изходно положение?
Отговори с цитат
  #698  
Стар 5th April 2013, 09:14
Аватара на Ruskia
Ruskia Ruskia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 8
Wink

Какво мислите за този метод? Гледах снимки с резултати и мисля че има ефект.
http://www.youtube.com/watch?v=IH6mIpwpswQ
Отговори с цитат
  #699  
Стар 5th April 2013, 16:59
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Аз до колкото разбрах рискът от повторно "щръкване" на ушите е еднакъв и по 2-та метода. От прочетеното в Интернет и от консултациите с хирурзи според мен предимствата на пиленето са следните:
1) При рязане на хрущяла има риск той да се "счупи", дори при опитен хирург. Поради това се получават уши, които изглеждат като пречупени. В горната и долната част ухото е до главата, но в средата се образува една неестествена гънка, която "стърчи" (не мога да го обясня по др. начин). Разбира се има и късметлии, при които хрущялът не е бил счупен и резултатите са добри. При изпиляване няма този риск.
2)Ако се наложи 2-ра операция, при пилене нещата са поправими. При оперирани с рязане на хрущяла, по-трудно се правят корекции, а ако е счупен хрущяла не е възможно да се оправи.
3)При рязане на хрущяла се носи 7-10 дни превръзка на главата. Лично аз нямам възможност да отсъствам толкова време от работа. При пилене превръзка за 1 ден, после лента.
Не ангажирам никого с мнението си и не мога да препоръчам конкретен хирург. Самият факт, че доц. Романски е национален консултант е гаранция че има голям опит, познания и специализации, но аз просто не бих се оперирала при него, заради метода, който използва.
Отговори с цитат
  #700  
Стар 5th April 2013, 17:04
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ruskia Виж мнението
Какво мислите за този метод? Гледах снимки с резултати и мисля че има ефект.
http://www.youtube.com/watch?v=IH6mIpwpswQ
На мене не ми вдъхва доверие. Не бих го пробвала. Искам да реша проблема веднъж завинаги.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Корекциянауши
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:36.